Bağlanılan Hatırlatmalar

  • ABD, Suriye'den çekiliyor!: 19 Aralık 2018

Gönderen Konu: Dünya Suriye İç Savaşı  (Okunma sayısı 10596 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Suriye İç Savaşı
« Yanıtla #80 : 23 Ağustos 2016, 19:54:31 »
Sahadaki potansiyel/performans bakımından en beceriksiz birlik Suriye Arap Ordusu sanırım. Ateşkes bozup, üstüne şehir terk etmenin izahı yok.

Bu Esad'dan bir halt olmaz yemin ederim. Bizimkiler de Cerablus'u pyd-pkk'ya kaptırırsak bilin ki bizde ayvayı yedik. Kürt koridorunun kurulması ile Türkiye Cumhuriyetinin ekonomik ve siyasal olarak kuşatılma süreci başlar. Sonrası da hepimizin malumu Bop 3. dalga harekatı.
"1945'te Nürnberg'te görüştüğüm Alman generalleri arasındaki ortak kanı Manstein'ın sahip oldukları en iyi general olduğu ve başkomutan olarak onu görmeyi istedikleridir. Görünüşe göre o, operasyonel ihtimaller hakkında çok iyi bir sezgiye ve eşit derecede iyi çarpışma yönetme becerisine sahipti. Aynı zaman da tankçı olarak yetişmeyip de mekanize birliklerin potansiyelini onun kadar iyi görebilen başka bir general de yoktu. Kısacası o askeri bir dehaya sahipti."

B.H.Liddell Hart
 

 

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.