Gönderen Konu: Dünya Suriye İç Savaşı  (Okunma sayısı 8334 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gök Börü

Ynt: Suriye İç Savaşı
« Yanıtla #60 : 20 Ağustos 2016, 17:55:57 »
Suriyenin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?Bir kürt devleti kurulabilir mi?

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #61 : 20 Ağustos 2016, 17:59:49 »
Ama aynı zamanda Azez'deki muhalifler Cerablus'un karşısındaki Karkamış'a geçirildi ve Cerablus'a TSK bomba yağdırıyor.

Bunla ilgili bir bilgim yok, ben sadece ileriye dönük tahminimi yazdım.
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2016, 18:00:29 Gönderen: Annibal »
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Miltiades

« Yanıtla #62 : 20 Ağustos 2016, 18:23:49 »
Suriyenin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?Bir kürt devleti kurulabilir mi?

Şu son olaylardan sonra fikirleri değişti mi bilmiyorum ama manifestolarında Demokratik Suriye modeli var ve bağımsızlığın daha doğrusu milli devletlerin en büyük sorun oluşturduğu görüşü hakimdi. Eğer fikirleri değişmediyse -bence şu olaylardan sonra değişmiştir.- kurulması imkansız en fazla özerklik.

Çevrimdışı Bakuy

• CKII
  • Kont
  • *
  • .
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 20 Ağustos 2016, 19:13:32 »
http://mideast.liveuamap.com/ bilgileri buradan takip ediyorum. Genelde fotoğraflı tweetleri paylaşıyorlar. Pek güvenilir değil belki ama elimdeki tek kaynak.

« Yanıtla #64 : 20 Ağustos 2016, 21:22:46 »
ÖSO'yu vurunca Esad'a küfredenlerin şimdi PYD'ye saldırınca Esad'ı yalaması ilginç geldi. :)

Onu Esad'ı yalayanlara demek lazım ne Öso ne de Esad'ı düşünecek değiliz. Türkiye Cumhuriyeti'nin menfaatleri esastır. Bu menfaatler gereği Suriye'nin toprak bütünlüğü esastır.

Haber doğru bir Muhalif grubunun Karkamış'a geçirilmesini videosu'da var. Operasyon başarılı olursa Türkiye'nin pkk koridoruna vuracağı en büyük darbelerden birisi olur. Başarılı olur mu onu bilemeyiz.
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2016, 22:56:09 Gönderen: Erich von Manstein »
"1945'te Nürnberg'te görüştüğüm Alman generalleri arasındaki ortak kanı Manstein'ın sahip oldukları en iyi general olduğu ve başkomutan olarak onu görmeyi istedikleridir. Görünüşe göre o, operasyonel ihtimaller hakkında çok iyi bir sezgiye ve eşit derecede iyi çarpışma yönetme becerisine sahipti. Aynı zaman da tankçı olarak yetişmeyip de mekanize birliklerin potansiyelini onun kadar iyi görebilen başka bir general de yoktu. Kısacası o askeri bir dehaya sahipti."

B.H.Liddell Hart

Çevrimdışı Bakuy

• CKII
  • Kont
  • *
  • .
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 20 Ağustos 2016, 21:25:44 »
  "Cerablus'taki siviller Batı'ya kaçıyor. Muhalifler saldırmayı planlıyor."

"Yüzlerce asker Cerablus'a saldırmak için Türkiye tarafında bekliyor."

Çevrimdışı Noman Man

« Yanıtla #66 : 20 Ağustos 2016, 21:33:42 »
Sadece gülüyorum fotoğraflar HD kalitede ve süper bilgi kaynakları yüzlerce demişde orada 60 kişi anca var.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Bakuy

• CKII
  • Kont
  • *
  • .
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 20 Ağustos 2016, 22:23:10 »
Güvenilir olmadığını söylemiştim inanmak zorunda değilsiniz. Ama Suriye'de bir şeyler olduğu kesin ve tek öğrenebildiğimiz bu. Ayrıca bu fotoğrafı çeken adam Alman bir gazeteci, belki de izin verilmemiştir, gizlice bunu çekebilmiştir sadece.
Bu şekilde hafife alıyorsunuz, sonra doğru çıkarsa kestirip atıyorsunuz.

Çevrimdışı Noman Man

« Yanıtla #68 : 20 Ağustos 2016, 22:34:39 »
Sana bir suçlama yapmıyorum savunmaya geçmek zorunda değilsin fakat Twitter gibi kaynaklar genelde sahte haberler bol bulunan bir mecra kaynak alınması doğru değil.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Bakuy

• CKII
  • Kont
  • *
  • .
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 20 Ağustos 2016, 23:13:34 »
Malesef haber ajansları savaşın iç yüzünün görülmesini istemiyor. Tek çare Twitter.

"1945'te Nürnberg'te görüştüğüm Alman generalleri arasındaki ortak kanı Manstein'ın sahip oldukları en iyi general olduğu ve başkomutan olarak onu görmeyi istedikleridir. Görünüşe göre o, operasyonel ihtimaller hakkında çok iyi bir sezgiye ve eşit derecede iyi çarpışma yönetme becerisine sahipti. Aynı zaman da tankçı olarak yetişmeyip de mekanize birliklerin potansiyelini onun kadar iyi görebilen başka bir general de yoktu. Kısacası o askeri bir dehaya sahipti."

B.H.Liddell Hart

Çevrimdışı Gök Börü

« Yanıtla #71 : 22 Ağustos 2016, 21:35:39 »
Başbakan Suriye konusunda sürpriz gelişme olabilir demişti,büyük ihtimal Rusya-İran-Suriye-Türkiye bütün terör örgütlerini temizleyecek.

« Yanıtla #72 : 22 Ağustos 2016, 22:18:57 »
Başbakan Suriye konusunda sürpriz gelişme olabilir demişti,büyük ihtimal Rusya-İran-Suriye-Türkiye bütün terör örgütlerini temizleyecek.
İnşallah öyle olur
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2016, 22:19:47 Gönderen: ak_gandalf »

Çevrimdışı Noman Man

« Yanıtla #73 : 22 Ağustos 2016, 22:20:38 »
Hayırlısı be gülüm.
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Karahan

• Senyör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 22 Ağustos 2016, 22:41:27 »
Başta Esad'a karşı takındıkları tutumla  Esad'ın işinin kolay hallolacağını mı düşünüyodular acaba ve ya Esad'ın zayıflamasıyla ortaya çıkan boşluğu kimin dolduracağını hiç düşünmediler mi?

« Yanıtla #75 : 23 Ağustos 2016, 00:58:49 »
Düşünmek? Düşünerek hareket etmedikleri için bunlar oldu zaten ideolojik düşüncelerle Müslüman Kardeşlerin gazına takılıp gittiler. Biraz da işin için de mezhepcilik de vardı sonuç bu oldu. Yoksa sen tespitlerinde haklısın düşünebilen insan sonuçları da ön görürdü.

B.H.Liddell Hart

Çevrimdışı Gök Börü

« Yanıtla #76 : 23 Ağustos 2016, 11:48:03 »
Türkiyenin dış politikasında ne ideolojik düşünceler ne de mezhepçilik var.Gerçekten boyle düşünmüyorsunuz inşallah.Amerikan etkisi var bariz biçimde.
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2016, 11:49:21 Gönderen: Gök Börü »

Çevrimdışı Bakuy

• CKII
  • Kont
  • *
  • .
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 23 Ağustos 2016, 12:16:29 »
Başta Esad'a karşı takındıkları tutumla  Esad'ın işinin kolay hallolacağını mı düşünüyodular acaba ve ya Esad'ın zayıflamasıyla ortaya çıkan boşluğu kimin dolduracağını hiç düşünmediler mi?

Çoğunluk olan Suriye halkı dolduracaktı. Ama bu kimsenin işine gelmediği için bir o tarafa destek bir öbür tarafa, savaşı uzattılar.

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #78 : 23 Ağustos 2016, 14:38:24 »
Cerablus'a Türkiye üzerinden muhalifler operasyon yapacak.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Miltiades

« Yanıtla #79 : 23 Ağustos 2016, 15:03:45 »
Rejim güçlerinin Haseke'den çekilmesi şartıyla YPG ile ateşkes ilan edildi. :)
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2016, 15:04:35 Gönderen: Miltiades »

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.