Anket

Kıbrıs Adasının akıbeti ne olmalıdır?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Kıbrıs Cumhuriyeti şu anki gibi durmalıdır. Birleşik Krallık askeri üsleri de kalmalıdır.
KKTC resmi olarak (zaten Dünyanın gözünde Türkiye'ye bağlı) Türkiye'ye bağlanmalı. Kıbrıs Cumhuriyeti'de mevcut sınırlarıyla kalmalı. BK askeri üsleri de kalmalıdır.
KKTC ve Kıbrıs Cumhuriyeti birleşmelidir, Birleşik Krallık askeri üsleri de adadan bu birleşmede çekilmelidir.
Tüm Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti'ne bağlanmalıdır.
Tüm Kıbrıs Helen Cumhuriyeti(Yunanistan)'a bağlanmalıdır.

Gönderen Konu: Dünya Kıbrıs'ın geleceği  (Okunma sayısı 4510 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Domuz

Ynt: Kıbrıs'ın geleceği
« Yanıtla #40 : 31 Aralık 2016, 15:46:41 »
benim bi üstümdeki vikingde günümüz maceraperestlerine takılmış ama ona laf yok. bunun 6994 mesaj sayısı ile alakası olabilirmi acaba ??? :D

sıfır mizah yeteneğimi haha sen kızdığına kesin çok komiktir. komik şeylere hep kızarsınız siz. efet ben ergenim 20lere bile gelmedim ama sende nickime taktığına göre yaşlı ergensin. :D
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?
 

Çevrimdışı kerem1249

 • Birliğin Temsilcisi
 • Yönetici
 • Başrahip
 • *
 • İleti: 3960
 • Beğenildi: 188 kere
 • Egemenlik, Türk Milletinindir.
  • Kerem1249 Blogu
Ynt: Kıbrıs'ın geleceği
« Yanıtla #41 : 13 Ocak 2017, 22:51:06 »
Kıbrıs Görüşmeleri birkaç gündür İngiltere,Yunanistan,Türkiye Dışişleri Bakanları ve KKTC ile Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanları arasında sürmekte. Şuan işler zor görünüyor, BM elçisi çözüm zor ancak imkansız değil dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı adadan 30.000 Türk Askerinin çekilmesinin mümkün olmayacağını söyledi. TSK'ya bağlı olarak görev yapan Kıbrıslı Askeri Polisler de bu süreçte dağıtılmayacak.

Haritalar konferansta sunuldu, ancak basınla (bildiğim kadarıyla) paylaşılmadı ve BM'nin kasasında saklılar. Türk tarafı harita konusunda da itiraz içinde, demek ki BM ve Müttefikler Türkler için sosyal medyada paylaşılmış küçük haritayı dayatıyor!
Benim iki büyük eserim var; Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
 

Çevrimdışı Túrin Turambar

Ynt: Kıbrıs'ın geleceği
« Yanıtla #42 : 13 Ocak 2017, 23:01:27 »
O görüşmelerden sonuç çıkma ihtimali Patlıcanın Uganda  Başbakanı seçilme ihtimaline eşit.
Vesselam.
 

Çevrimdışı ketolar

Ynt: Kıbrıs'ın geleceği
« Yanıtla #43 : 13 Ocak 2017, 23:20:51 »
Orta doğunun bu halde olmasının sebebi Kıbrıstaki İngilizler ve adadan atacaktık onları ama gitmemek için Yunanları bize karşı kışkırttı ve sonuç ortada bir sürü Türkü katlettiler ve bizde çıkartma yaptık. Annemin dayısı idi galiba denizci subayıymış ve bize dendiği gibi alkışlarla karşılanmamışlar oradaki Türkler niye geldiniz diye yuhlamışlar. Yunanlılar tarafından canları yakılanlar alkışlayanlar sonradan doğruyu öğrendiklerindeki tepkileri nasıl oldu bilmiyorum. Adadaki askeri varlığımız çok güçlü bir şekilde bulunacaktır. Kimseye ne para ne toprak veririz. İnsanlarımızı öldürüp tapularını ele geçirdiler umarım bu konu tartışılır ve güzel bir sonuç alırız.

Birleşme işi olursa oradaki Türkleri kendi çoğunluklarıyla asimile etmeye çalışacaklardır. Bizim insanımız daha açtığı kafenin ismini Efendy gibi şeyler yaparken daha çok para için Yunanca tabelaları hemen ekler aynı Suriyeliler için Arapça eklemeleri gibi. Birleşmeye pek olumlu bakmıyorum asimile etme olaylarına daha önce şahit olduk.
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2017, 23:32:29 Gönderen: ketolar »
 

Çevrimdışı Túrin Turambar

Ynt: Kıbrıs'ın geleceği
« Yanıtla #44 : 13 Ocak 2017, 23:37:03 »
Asimilasyon dan neden bu kadar korkuyorsunuz anlamadım. Önemli olan tek şey inanaçdır. Bir inanç çevresinde birleşenler asla asimile olmaz.
Vesselam.
 

Çevrimdışı ketolar

Ynt: Kıbrıs'ın geleceği
« Yanıtla #45 : 13 Ocak 2017, 23:48:27 »
İşte sorun bu biz asimile olmaya çok yatkın bir toplumuz ve Yunanlılar sürekli yaşadıklarıyerlerdeki Türkleri kovup, öldürdükleri için birleşmeye hiç sıcak bakmıyorum. Biz garantör devletiz yani istersek tüm adayı kontrol altında tutarız çünkü haklarımız var. Onlar ancak işgal desin amaçları olay çıkarmak başka bir şey değil. Gelişmeleri çok yakından takip etmiyorum umarım hiç toprak verilmez eğer verilirse ve hala bazı insanlarımız oh iyi ettik verdik derse sorun çok ciddi olur sonuçta Suriyedeki topraktan çekilmemiz ve Yunanlıların adalarımızı işgal etmelerine sessiz kaldılar umarım böyle bir hata yapmazlar.

(aç/kapa)
 

Çevrimdışı Celali

 • Vulnerarius
 • *
 • İleti: 331
 • Roma Prensi
Ynt: Kıbrıs'ın geleceği
« Yanıtla #46 : 14 Ocak 2017, 00:11:07 »
Şuanki gidişat iyi gözükmüyor adanın  çoğu rumlara verilecek.
Alternatif bir öneri de bulunursam(ana görüşüm değildir)=
Natodan çıkıp Ruslarla ittifağa gitsek hadi Şangaya da girdik diyelim.Ruslar zaten bugün libyadaki general hafter ile anlaştı .Tobruk hükümeti ile resmen antlaşma imzaladılar.Oraya deniz üssü açtıktan sonra suriyenin önemi azalacak.Bir de bizle müttefik olup kıbrıs adasında da Rus deniz üssü açılması olanağı doğarsa.Suriyenin hiçbir önemi kalmaz desteklerini çektiklerinde iranın kontrolünde asla birleşemeyecek bir kaos ortamına dönüşür.
Rumların bizi kışkırtması üzerine geri kalan adayı da işgal ettikten sonra üs vadedince.Hem ruslar akdenize iner hem biz annex atarız.Doğu akdeniz doğalgazı da Rus-Türk ortaklığında peşkeş edilir.Ama böyle bir şeyi yapacak Türk hükümeti büyük ihtimal otoriter olacaktır o zamana demokrasi kalmaz.
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2017, 00:13:09 Gönderen: Celali »
-Gürz ve Zafer- bir 17.yüzyıl efsanesi http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=39356.0

-Timur İmparatorluğu Diriliş -
http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=43995.0
 

Çevrimdışı ALERHATE

Ynt: Kıbrıs'ın geleceği
« Yanıtla #47 : 14 Ocak 2017, 00:19:24 »
Görüşmelerde rumların Türklerden toprak talepleri haritası ve verilme süreleri görüşmelerden bir şey çıkacağını sanmıyorum.

« Son Düzenleme: 14 Ocak 2017, 00:39:59 Gönderen: ALERHATE »
Großdeutsches Reich - Lebensraum für Deutschland (NAB) - (AAR)
United States of America - Democracy Protector of the World (AAR) 14. BÖLÜM 2. KISIM YÜKLENDİ

Akıllılar dövüşmeden önce kazanırlar, cahiller kazanmak için dövüşürler. - Zhuge Liang
Acı çekmek, ölmekten daha çok cesaret ister. - Napoléon Bonaparte
Ancak, kendi kendini idare edebilen akıllı insanlar hürdür. - Horace
Acının ödülü tecrübedir. - Eshilos
 

Çevrimdışı ketolar

Ynt: Kıbrıs'ın geleceği
« Yanıtla #48 : 14 Ocak 2017, 00:24:33 »
Bak küfrederim böyle bir şey olamaz. Özellikle Maraş bölgesi adanın önemli bölgesi. Hayatta kabul etmem ben böyle bir şeyi. Asla ama asla verilmemeli niye verilsin arkadaş. Çöl olsa yine vermem. Hükümettekiler atalarından örnek alsın. Ayrıca durup dururken neden veriliyor hala anlamış değilim. İstedikçe istiyorlar bizimkilerde ne yapıyor acaba?
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2017, 00:26:52 Gönderen: ketolar »
 

Çevrimdışı cemoooo

 • Onursal Üye
 • Cumhuriyet Generali
 • *
 • İleti: 2108
 • Burrard
Ynt: Kıbrıs'ın geleceği
« Yanıtla #49 : 14 Ocak 2017, 00:56:49 »
Hükûmetin kayıtsız tavrı sayesinde birleşim ihtimali hiç olmadığı kadar güçlü.
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2017, 01:02:02 Gönderen: cemoooo »
Whatever happens,
we have got The Maxim gun,
and they have not.

Hilaire Belloc
 

Çevrimdışı kerem1249

 • Birliğin Temsilcisi
 • Yönetici
 • Başrahip
 • *
 • İleti: 3960
 • Beğenildi: 188 kere
 • Egemenlik, Türk Milletinindir.
  • Kerem1249 Blogu
Ynt: Kıbrıs'ın geleceği
« Yanıtla #50 : 14 Ocak 2017, 01:02:14 »
Bizim hükümetin umursamaz tavrı varken neden tüm adayı istemiyor Rumlar sadece bunu düşünüyorum :) Kazandığımız savaşı (bkz; Kıbrıs Barış Harekatı) masada kaybediyoruz. Lozan'ın hatalı olduğunu söyleyen çevre bugün "elde var 0" anlaşması imzalayacak.
Benim iki büyük eserim var; Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
 

Çevrimdışı ketolar

Ynt: Kıbrıs'ın geleceği
« Yanıtla #51 : 14 Ocak 2017, 01:24:31 »
Haberlere falan baktım Yunan tarafı biraz zaman istemiş bizim tarafta hemen halledelim demiş ama 18 ocağa ertelenmiş. Erdoğanın yaptığı açıklamada ise ''toprak alışverişi karşılıklı olur, erenköy ile kara bağlantımızı kurarız karşı tarafta maraş bölgesini alır'' diye açıklaması var asker durumunu yazmıyorum.

Yahu Maraş bölgesini şimdi açsan bırak KKTC yi Türkiyeyi bile kalkındıracak kadar geliri olur.

Maraş bölgesi VERİLEMEZ! Çok büyük bir aptallık olur orayı vermek.
 

Çevrimdışı Annibal

Ynt: Kıbrıs'ın geleceği
« Yanıtla #52 : 14 Ocak 2017, 21:25:47 »
Maraş verilmesi en garanti yer. Maraş'ın kapalı tutulmasının, yıllardır çivi bile çakılmamasının sebebi de bu. Türk tarafı muhtemelen bu sefer özerk Dipkarpaz'ı veto edecek, onun dışında aşağı yukarıdaki harita (sarı bölgeler dışında) gerçekleşmiş olacak.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"
 

Çevrimdışı ketolar

Ynt: Kıbrıs'ın geleceği
« Yanıtla #53 : 14 Ocak 2017, 21:52:34 »
İstedikleri açık mavi bölgede Doğu Akdeniz Üniversitesi ile bizim evimiz bulunmakta. Hangi sebepten toprak istiyorlar bunlar daha istedikleri yerlerde etnik nüfusu bile yokken.
 

Çevrimdışı Annibal

Ynt: Kıbrıs'ın geleceği
« Yanıtla #54 : 15 Ocak 2017, 11:50:01 »
Magosa değil Maraş verilecek. Açık mavi alanda Magosa bulunmuyor. Magosa gibi büyük yerleşim yerlerinin verilmesi zaten söz konusu olamaz. Dolayısıyla Doğu Akdeniz Üniversitesi de Rum tarafında kalmayacak. Toprak talebinin temelinde toğrağın da nüfusa orantılı olması talebi yatıyor, vakti zamanında biz de bunu kabul etmişiz. Rumların o bölgelerde nüfusunun olmaması gayet normal çünkü 1974'ten sonra karşılıklı bir nüfus mübadelesi oldu. 1974'ten önce bazı belediyeler hariç adanın tamamında Rumlar çoğunluktaydı.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"
 

Çevrimdışı ketolar

Ynt: Kıbrıs'ın geleceği
« Yanıtla #55 : 15 Ocak 2017, 13:41:16 »
O harita kesinlikle kabul edilemez. Toprak alış verişi olma ihtimali var ama Maraş bölgesini vermek çok büyük aptallık olur. Adamlar boşuna istemiyor 1974 te zamanın durduğu bölgeyi. Orayı vermek demek İzmir, Antalya, Bodrum gibi turistik yerlerimizi öldürme potansiyeli taşımakta. Dediğim gibi boşuna istemiyorlar orayı. Kesinlikle Maraş verilmemeli hatta geç bile olsa açılmalıdır. Çok büyük gelirleri olacaktır.

1974 ten önce Türkler dağınık yaşardı şimdi sınırın 200  metre ötesindeki iki ailenin farklı dilde konuştuğu bir hale geldi ve 1974 ten bu yana 43 yıl geçti. O yüzden en ufak toprak parçasının verilmesi kesinlikle kabul edilemez. Nato askerlerinin kontrol ettiği bölge önceden güney kesiminin miydi tam olarak bir fikrim yok. Eğer bir toprak alışverişi olacaksa eğer sınır arası toprak iki kesim arasında paylaşılır biter gider.

Gerekirse İngiliz üslerini alsınlar ama bizden toprak alamazlar.
 

Çevrimdışı MelaRossa

 • Konsolos
 • *
 • İleti: 529
 • The Emperor
Ynt: Kıbrıs'ın geleceği
« Yanıtla #56 : 16 Ocak 2017, 02:23:09 »
Ben şahsen birleşmeleri taraftarıyım.

Kıbrıs meselesinde bizim pek haklı olduğumuzu düşünmüyorum. İlk müdahale doğruydu ona kimse itiraz edemez zaten. Ama sonrasında Türkiye'nin yapması gereken şey orada bu sefer eskiye oranla daha düzgün bir devletin kurulmaya çalışılmasıyken adayı kendinde tutmayı tercih etti.
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.
 

Çevrimdışı Túrin Turambar

Ynt: Kıbrıs'ın geleceği
« Yanıtla #57 : 16 Ocak 2017, 06:48:44 »
Orada yaşyanlara ne olacak peki?
Vesselam.
 

Çevrimdışı MelaRossa

 • Konsolos
 • *
 • İleti: 529
 • The Emperor
Ynt: Kıbrıs'ın geleceği
« Yanıtla #58 : 16 Ocak 2017, 10:56:12 »
Orada yaşyanlara ne olacak peki?

Rumlarla 400 yıl nasıl birlikte yaşadılarsa reklam arası sona erecek.
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.
 

Çevrimdışı Túrin Turambar

Ynt: Kıbrıs'ın geleceği
« Yanıtla #59 : 16 Ocak 2017, 11:10:21 »
O 400 yılda Türk yönetimi vardı şimdi Gavur yönetimi gelecek. Aynı olacağını Ecevit bile düşünmemişti.
Vesselam.
 

 

Foruma ilişkin her türlü bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.