Gönderen Konu: Türkiye İyi Partili 3 İsimden İstifa  (Okunma sayısı 133 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İyi Partili 3 İsimden İstifa
« : 06 Ağustos 2018, 12:11:38 »
   İYİ Parti kurucu üyelerinden olan Nevzat Bor, Özcan Yeniçeri ve Yusuf Halaçoğlu, görevlerinden ve partilerinden istifa ettiklerini duyurdu.  Bor, Yeniçeri ve Halaçoğlu, istifa gerekçelerini, basına gönderdikleri yazılı açıklama ile ifade etti.

  Basın açıklaması:
Alıntı
Partideki bazı kimseler, aday olmayacağını açıklayan genel başkana rağmen delegeler tarafından tek tek aday gösterileceğini açıkladılar. Seçimi kaybetmiş, hatta partiden daha az oy almış bir genel başkanın yerine yeni bir yönetim getirilmesi gerekirken aksini yaptılar. Genel başkan ise bu sözlere karşı sessiz kaldı. Belli ki eski oyunlar burada da oynanmaya devam ediyordu. 2015'ten beri mücadele ettiğimiz durumun İYİ Parti'de de sürmesi partiyi yeniden umut halene getirmekten ve kuruluşta aldığı olumlu rüzgarı yeniden kazanmaktan tamamen uzaklaştırmıştır. Sergilenen tavırlar ise kurultayda bir şekilde değişimin olmayacağını göstermektedir. Ben veya bir kişi üzerine oturan bir siyasi harekete karşı verdiğimiz mücadelenin aynının tekrarlandığını görmek bizi son derece üzmüştür. Bu sebeple böyle bir siyasi anlayış içinde olumlu bir sonuca ulaşmanın mümkün olmayacağına karar vermiş bulunuyoruz ve gerek partideki tüm görevlerimizden, gerek İYİ Parti'den istifa ediyoruz. Her şey Türkiye ve Türk Milleti içindir.
zaman geçiyor.
 

Çevrimdışı kerem1249

  • Sevgi ve aşkla...
  • Onursal Üye
  • Kral
  • *
  • İleti: 3926
  • Beğenildi: 186 kere
  • Hoş gelsin gelecek, güle güle geçecek
    • Kerem1249 Blogu
Ynt: İyi Partili 3 İsimden İstifa
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2018, 12:39:07 »
İYİ Parti'nin bir  dahaki seçime girebileceğini sanmıyorum. İnce Gnl. Bşk. olursa İYİP oyları CHP'ye gelecektir, olmazsa da MHP'ye dönecektir.
Sayın Akşener istifa kararıyla kendine güvenoyu aradı; yeterli desteği görünce de görevine devam kararı aldı. İstifa eden partililer yaptığı hareketin gündemi oyalama çabası olduğunu gördüler.
Biz Türkler tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlük timsali olmuş bir milletiz.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
O'nu sonsuzluğa uğurlayışımızın 80. yıldönümünde tükenmez bir özlemle anıyoruz.
 

Çevrimdışı 25itroy25

Ynt: İyi Partili 3 İsimden İstifa
« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2018, 13:51:06 »
İyi Parti elden Gidiyeah :P
Steam:itroy2003
Malesef Sadece Sikkime General olabiliyorsunuz.
 

 

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.