Gönderen Konu: Türkiye 31 Mart 2019 Türkiye Yerel Seçimleri  (Okunma sayısı 993 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Eq1NoX

Tupturuncu bir harita hayal ediyorum...
Desene güzel günleri göremeyeceğiz...

Çevrimdışı kerem1249

Bir başka platformda da belirttiğim gibi, genel seçimlerin aksine, Türkiye genelinde AKP'nin (MHP'nin destek verdiği belediyeler de dahil) %45'i geçemeyeceğini, CHP'nin ise %35 kesin alacağını hatta bir ihtimal birinci parti olacağını düşünüyorum. Batıda İyi Parti oylarının çoğu ve HDP oyları CHP'ye gidecek.
HDP'nin %6'yı, MHP'nin ve İYİ Parti'nin toplam %13'ü geçeceğini düşünmüyorum.
« Son Düzenleme: 17 Mart 2019, 21:50:22 Gönderen: kerem1249 »
Biz Türkler tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlük timsali olmuş bir milletiz.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
O'nu sonsuzluğa uğurlayışımızın 80. yıldönümünde tükenmez bir özlemle anıyoruz.

Bir başka platformda da belirttiğim gibi, genel seçimlerin aksine, Türkiye genelinde AKP'nin (MHP'nin destek verdiği belediyeler de dahil) %45'i geçemeyeceğini, CHP'nin ise %35 kesin alacağını hatta bir ihtimal birinci parti olacağını düşünüyorum. Batıda İyi Parti oylarının çoğu ve HDP oyları CHP'ye gidecek.
HDP'nin %6'yı, MHP'nin ve İYİ Parti'nin toplam %13'ü geçeceğini düşünmüyorum.

Chp'nin birinci parti çıkacağını düşünmek gerçekten hayalcilikten ibaret ve Türk toplum yapısını tanımamaktır. Akp yani Erdoğan ceketini koysa %45'i tek başına alır.

Ayrıca bütün bunları geçtim Muhalif seçmende özellikle 24 Hazirandan sonra oluşmuş bir yenilmişlik ve terk edilmişlik hissi var. Bugünkü siyasi ve politik konjektürde bu hissi değiştirebilecek durumda bulunmuyor. Uzun lafın kısası klasik seçim haritası renkleri olacaktır. Bir sürpriz söz konusu olacaksa Ankara'da olabilir. Başkası mümkün gözükmüyor.
"1945'te Nürnberg'te görüştüğüm Alman generalleri arasındaki ortak kanı Manstein'ın sahip oldukları en iyi general olduğu ve başkomutan olarak onu görmeyi istedikleridir. Görünüşe göre o, operasyonel ihtimaller hakkında çok iyi bir sezgiye ve eşit derecede iyi çarpışma yönetme becerisine sahipti. Aynı zaman da tankçı olarak yetişmeyip de mekanize birliklerin potansiyelini onun kadar iyi görebilen başka bir general de yoktu. Kısacası o askeri bir dehaya sahipti."

B.H.Liddell Hart

Çevrimiçi Eq1NoX

Ankara'da ve İstanbul'da bir süpriz olacağını düşünüyorum.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.