Gönderen Konu: Türkiye 31 Mart 2019 Türkiye Yerel Seçimleri  (Okunma sayısı 992 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kerem1249

31 Mart 2019 Türkiye Yerel Seçimleri
« : 23 Ekim 2018, 13:48:40 »
Belediye Seçimleri hakkında bu başlıktan görüş ve düşüncelerinizi iletebilirsiniz.

Eldeki Veriler

AKP ve MHP, İstanbul, Ankara ve İzmir'de ortak aday çıkarttı.
CHP ve İYİ Parti, yerel seçimlerde kısmi ittifak yapacak
AKP, Güneydoğuda kayyumların marifeti ile oyunu arttıracaktır
MHP, AKP ile daha önce birlik olduğundan; AKP seçmenlerinin sempatisine sahip ve potansiyel 2. AKP.
HDP, 'Andımız' tartışması nedeniyle büyük güç kaybetti, vatansever-Atatürkçü tüm solcular için artık terör partisi.
Saadet Partisi bölündü, Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih, Yeniden Refah Partisini kurdu.
AKP, üç dönem politikasını uyguladı ve bazı mevcut belediye başkanlarını aday göstermedi.
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2018, 00:52:51 Gönderen: kerem1249 »
Biz Türkler tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlük timsali olmuş bir milletiz.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
O'nu sonsuzluğa uğurlayışımızın 80. yıldönümünde tükenmez bir özlemle anıyoruz.

Çevrimdışı Muhibbi

Bence 2. Akp işi tutmaz akpden mhpye oy kaçmaz. Hdp her zaman öyle değil miydi? Mhp ve hdpyi kapsayacak bi aday yok bence ama muharrem ince aday olursa büyük ihtimal kazanır
Âvâzeyi bu 'âleme Dâvûd gibi sal
Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş

Çevrimdışı Liquido

Hdp eş Başkanlarından gelen açıklamaya göre
;Öcalan salınırsa Akp ile ittifaklık kurabileceklerini söylediler.
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2018, 00:18:09 Gönderen: Liquido »
Deutsche Frauen,Deutsche Treue,Deutscher Wein und Deutscher Sang

Çevrimdışı kerem1249

Bence 2. Akp işi tutmaz akpden mhpye oy kaçmaz. Hdp her zaman öyle değil miydi? Mhp ve hdpyi kapsayacak bi aday yok bence ama muharrem ince aday olursa büyük ihtimal kazanır
İstanbul'da İnce, Ankara'da Mansur Yavaş tüm partileri kapsayıcı, ötekileştirici olmayan adaylar. İYİ Parti ve CHP, yerelde bu ittifakı sağlarsa muhtemelen iki şehri de alır.

Ek bilgi: MHP, Melih Gökçek'i Ankara BŞB olarak aday göstermeyi planlıyor.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Muhibbi

Çevrimdışı battle4royal

Seçim mi o ne ya

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: 25itroy25, Revanchism

Çevrimdışı Wylde

Hdp eş Başkanlarından gelen açıklamaya göre
;Öcalan salınırsa Akp ile ittifaklık kurabileceklerini söylediler.
:fpalm: :fpalm: ;D ;D

Çevrimdışı kerem1249

Seçim mi o ne ya
Reyimizi ampul, altıok, güneş, üç hilal, ağaç veya ay simgesine vermemize yarayan bir mekanizma.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı kerem1249

Ynt: 31 Mart 2019 Türkiye Yerel Seçimleri
« Yanıtla #7 : 11 Kasım 2018, 18:23:53 »
AK Parti adaylık başvuruları yarın mesai sonunda bitiyor. Muhtemelen bir çok AK belediye yeni yüzler tarafından yönetilecek.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı kerem1249

« Yanıtla #8 : 12 Kasım 2018, 16:50:46 »
AK Parti adaylık başvurularını 16 Kasım'a kadar uzattığını bildirdi.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı kerem1249

« Yanıtla #9 : 17 Kasım 2018, 14:19:47 »
CHP ve İYİ Parti, kısmi ittifak konusunda anlaştı.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Supreme Leader Reis-i Cumhur Hazretleri Erdoğan'ın büyük bir oy patlaması yaşayacağı seçimdir. Akp'nin en az %50 oy almasını bekliyorum. Mhp ile birlikte toplam oyları %55-60 bandına çıkacaktır.
"1945'te Nürnberg'te görüştüğüm Alman generalleri arasındaki ortak kanı Manstein'ın sahip oldukları en iyi general olduğu ve başkomutan olarak onu görmeyi istedikleridir. Görünüşe göre o, operasyonel ihtimaller hakkında çok iyi bir sezgiye ve eşit derecede iyi çarpışma yönetme becerisine sahipti. Aynı zaman da tankçı olarak yetişmeyip de mekanize birliklerin potansiyelini onun kadar iyi görebilen başka bir general de yoktu. Kısacası o askeri bir dehaya sahipti."

B.H.Liddell Hart

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: kerem1249

Çevrimdışı kerem1249

Supreme Leader Reis-i Cumhur Hazretleri Erdoğan'ın büyük bir oy patlaması yaşayacağı seçimdir. Akp'nin en az %50 oy almasını bekliyorum. Mhp ile birlikte toplam oyları %55-60 bandına çıkacaktır.
Özellikle CHP'li belediyelerde (İzmir BŞB, Ataşehir, Kartal, Eskişehir BŞB, Giresun Merkez) bunu bekliyorum. Az da olsa bazı AKP'li belediyelerinse (Üsküdar, Antalya BŞB, Küçükçekmece, İzmit, Derince) CHP-İYİ Parti ittifağı gerçekleşirse ortak adaya geçeceğini düşünüyorum.
Tabii geçtiğimiz yerel seçime bakarsak MHP'nin AKP desteği olmadan yüksek oy aldığı ilçeler vardı, bu defa AKP'lilerin sempatisi ile de bu ilçelerde (İç Anadolu Bölgesi ile kırsal Marmara ilçeleri) MHP'li belediye görebiliriz gibi geliyor. Adaylar netleşince yeni bir köşe yazısı ile net analizimi yayınlayacağım.

Siverek'te MHP'den bir aday var, "180 trilyonu bu yola gömmeye geldim" diyor, o da ilginç :)
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı battle4royal

Bazı ak parti seçmenleri görüyorum çiftçisi olsun işçisi olsun, ekonomiden belimiz büküldü, artık dayanamıyorum, bu seçimde mhpye vereceğiz suriyeliler versin size diyorlar. Bu zor dönemde reise sahip çıkmayanlar. Boykot olan kararımı reise çevirdim. İlk kez ak parti. Yok öyle canın yanınca kaçmak.

Özellikle CHP'li belediyelerde (İzmir BŞB, Ataşehir, Kartal, Eskişehir BŞB, Giresun Merkez) bunu bekliyorum. Az da olsa bazı AKP'li belediyelerinse (Üsküdar, Antalya BŞB, Küçükçekmece, İzmit, Derince) CHP-İYİ Parti ittifağı gerçekleşirse ortak adaya geçeceğini düşünüyorum.
Tabii geçtiğimiz yerel seçime bakarsak MHP'nin AKP desteği olmadan yüksek oy aldığı ilçeler vardı, bu defa AKP'lilerin sempatisi ile de bu ilçelerde (İç Anadolu Bölgesi ile kırsal Marmara ilçeleri) MHP'li belediye görebiliriz gibi geliyor. Adaylar netleşince yeni bir köşe yazısı ile net analizimi yayınlayacağım.

Siverek'te MHP'den bir aday var, "180 trilyonu bu yola gömmeye geldim" diyor, o da ilginç :)

Benim önermemin temelinde muhalif seçmendeki küskünlük ve umutsuzluk sebebiyle seçime gitmemesi var. Özellikle Chp seçmeni özelinde parti yönetiminin değişmemesi partinin oylarında olumsuz bir eğilime sebep oluyor.

Bazı ak parti seçmenleri görüyorum çiftçisi olsun işçisi olsun, ekonomiden belimiz büküldü, artık dayanamıyorum, bu seçimde mhpye vereceğiz suriyeliler versin size diyorlar. Bu zor dönemde reise sahip çıkmayanlar. Boykot olan kararımı reise çevirdim. İlk kez ak parti. Yok öyle canın yanınca kaçmak.

Akp seçmeni olmayan provaktörlerin algı oyunlardır. Ama gerçek Akp seçmeni ve Reis-i Cumhur Hazretlerinin takipçileri desteğini esirgemeyecektir. Yerli ve milli olmak bunu gerektirir.
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2018, 02:10:23 Gönderen: Erich von Manstein »
"1945'te Nürnberg'te görüştüğüm Alman generalleri arasındaki ortak kanı Manstein'ın sahip oldukları en iyi general olduğu ve başkomutan olarak onu görmeyi istedikleridir. Görünüşe göre o, operasyonel ihtimaller hakkında çok iyi bir sezgiye ve eşit derecede iyi çarpışma yönetme becerisine sahipti. Aynı zaman da tankçı olarak yetişmeyip de mekanize birliklerin potansiyelini onun kadar iyi görebilen başka bir general de yoktu. Kısacası o askeri bir dehaya sahipti."

B.H.Liddell Hart

Çevrimdışı kerem1249

AKP'nin 26 il merkez ilçesi, 14 büyükşehir belediye başkan adayı açıklandı.
Bayburt Belediye Başkanlığına aday gösterilmeyen aday adayı, destekçileriyle partisinden ayrıldı.
Üç dönem kuralına takılan mevcut Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı aday gösterilmedi, Kocaeli için aday Bilecik Valisi Tahir Büyükakın
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yeniden aday gösterildi.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı kerem1249

« Yanıtla #15 : 15 Aralık 2018, 18:20:22 »
Cumhuriyet Halk Partisi ile İyi Parti, Millet İttifakını yerel seçimlerde uygulamak üzere anlaştı.

Yüksek gelişmiş il ve ilçelerde CHP, ortalama gelişmiş il ve ilçelerde İYİ Parti desteklenecek. HDP'nin de bu ittifakın batı ayağına CHP lehine destek vermesi bekleniyor.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı kerem1249

« Yanıtla #16 : 29 Aralık 2018, 20:46:51 »
Adalet ve Kalkınma Partisi, İstabul il ve ilçe belediye başkanı adaylarını açıkladı.
İstanbul: Binali Yıldırım[/size]
Adalar: Özlem Öztekin Vural

Arnavutköy: Ahmet Haşim Baltacı

Ataşehir: İsmail Erdem

Avcılar: İbrahim Ulusoy

Bağcılar: Lokman Çağırıcı

Bahçelievler: Hakan Bahadır

Bakırköy: Mehmet Umur

Başakşehir: Yasin Kartoğlu

Bayrampaşa: Atila Aydıner

Beykoz: Murat Aydın

Beylikdüzü: Mustafa Necati Işık

Beyoğlu: Haydar Ali Yıldız

Büyükçekmece: Mevlüt Uysal (Mevcut İBB Başkanı)

Çatalca: Mesut Üner

Çekmeköy: Ahmet Poyraz

Esenler: M. Tevfik Göksu

Esenyurt: Azmi Ekinci

Eyüpsultan: Deniz Köken

Fatih: Ergün Turan

Gaziosmanpaşa: Hasan Tahsin Usta

Güngören: Bünyamin Demir

Kadıköy: Özgül Özkan Yavuz

Kartal: Ebubekir Taşyürek

Küçükçekmece: Temel Karadeniz

Pendik: Ahmet Cin

Sancaktepe: Şeyma Döğücü

Sarıyer: Salih Bayraktar

Sultanbeyli: Hüseyin Keskin

Sultangazi: Abdurrahman Dursun

Şile: İlhan Ocaklı

Tuzla: Şadi Yazıcı

Şişli: Nihal Yıldırım

Ümraniye: İsmet Yıldırım

Üsküdar: Hilmi Türkmen

Zeytinburnu: Ömer Arısoy

AKP, Beşiktaş, Maltepe ve Silivri'de Milliyetçi Hareket Partisinin gösterdiği adayları destekleyecek ve kendi adaylarını çıkarmayacak.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı kerem1249

Kartal'da AKP, Sancaktepe'de CHP galibiyetini temel alan 2019 yerel seçim tahminim: https://kerem1249.blogspot.com/2019/03/31-mart-2019-kocaeli-ve-istanbul-yerel.html
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimiçi Eq1NoX

Her seçimde olduğu gibi (artık bu tarz olaylara alıştık) bu seçimde de hileye başvurulacaktır. Hile kaçınılmaz...

Çevrimdışı battle4royal

Tupturuncu bir harita hayal ediyorum...

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.