Gönderen Konu: Türkiye 24 Haziran 2018 Türkiye Erken Seçimleri  (Okunma sayısı 6266 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Malt

İYİ Parti olur da seçimlerden başarısız çıkmasına rağmen sağlam olan muhalefetini devam ettirirse ve diğer muhalif partilerle iş birliği içinde olursa uzun vadede gücünü arttırır diye düşünüyorum. CHP böyle devam ederse kemik kitlesi dışındaki kitleyi kaybedebilir. İYİ Parti merkez yönünü devam ettirmeli, muhazakar parti olarak görünmemeli.

Sonuç olarak sosyal demokrat bir seçmen olarak İYİ Parti'ye oy vermeyi düşünüyorum. Belki CHP'nin silkelenmesine yardımcı olur bu seçim.
Si vis pacem, para bellum.

Çevrimdışı kerem1249

• Sevgi ve aşkla...
  • Yönetici
  • Kral
  • *
  • Beğenildi: 155 kere
  • Hoş gelsin gelecek, güle güle geçecek
    • Profili Görüntüle
    • Kerem1249 Blogu
Bekir Bozdağ, Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı adayı olmaya davet etti.
Adamlar artık kazanmanın pratiğini bulmuş, bu Kılıçdaroğlu aday olmazsa -vizyonlu bir Atatürkçü çıkarırsa- diye şimdiden onu aday olmaya çağırıyorlar. :D
Biz Türkler tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlük timsali olmuş bir milletiz.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
O'nu sonsuzluğa uğurlayışımızın 80. yıldönümünde tükenmez bir özlemle anıyoruz.

Çevrimdışı battle4royal

Hükumet kanadından söylemlere bakılırsa İyi Parti'yi seçime sokmamaya çalışacaklar. Bu da korkunun ne boyutlarda olduğunu gösteriyor. Bunun kendilerine yarardan çok zararı olacağı malumdur. Her şekilde kararsız seçmeni kendine çekecektir.

Çevrimdışı TürkHan

Türkiye için (elbette şahsi fikrim) yalnızca CHP'nin belirleyeceği bir aday ve Erdoğan tam-kapsayıcı olabilir. Akşener'in muhafazakarlar ve milliyetçiler dışında ilgi odağı ve temsilci olabileceğine inanmıyorum. Sosyal Demokrat ve Atatürkçü biri olarak Akşener ile Erdoğan kalırsa, Erdoğan'a oy vermeyi düşünüyorum (emin değilim).
Diyorsun ki İYİP Otoriter Rejim doğurabilir. Başımızdakileri biliyorsunuz. Erdoğan ve Akşener kalırsa RTE'ye oy verebilirim diyorsun. Yanlış anlama ama kendinle çeliştin.
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimdışı kerem1249

• Sevgi ve aşkla...
  • Yönetici
  • Kral
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Kerem1249 Blogu
Diyorsun ki İYİP Otoriter Rejim doğurabilir. Başımızdakileri biliyorsunuz. Erdoğan ve Akşener kalırsa RTE'ye oy verebilirim diyorsun. Yanlış anlama ama kendinle çeliştin.
Daha İYİP'in seçim vaadlerini dahi bilmeden net konuşmak anlamsız. Dediklerim birer varsayım, ilk turda Erdoğan'a oy vermeyeceğim açık.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı battle4royal

Söylemler aslında uzun zamandır var. En önemlisi yeniden parlamenter sisteme döneceğiz diyor. Bu bile başlı başına bir sebep.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Dük
  • *
  • Beğenildi: 56 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
Bende başkanlık seçiminde Akşener'e vermeyi düşünüyorum. Yerel ve genelde oy atmayı düşünmüyorum. Belki TKP'ye atarım.

Levent Güntekin ne alaka ya :P
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2018, 21:10:06 Gönderen: Agnostik »

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Dük
  • *
    • Profili Görüntüle
İYİP'in seçime göremeyeceği konuşuluyor. Akp grup başkan vekili açıklama yapmış.

Çevrimdışı kerem1249

• Sevgi ve aşkla...
  • Yönetici
  • Kral
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Kerem1249 Blogu
İYİP'in seçime göremeyeceği konuşuluyor. Akp grup başkan vekili açıklama yapmış.
İYİP genel seçimlere girerse muhalefetin oyları bölünecektir. En doğrusu CHP, HDP ve İYİP çatı adayı olarak Akşener'in Cumhurbaşkanı adayı olarak ilanı, İYİP'li siyasetçilerinse CHP veya bir başka muhalefet partileri bünyesinde milletvekilliğine aday olmasıdır.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı Noman Man

İYİP genel seçimlere girerse muhalefetin oyları bölünecektir. En doğrusu CHP, HDP ve İYİP çatı adayı olarak Akşener'in Cumhurbaşkanı adayı olarak ilanı, İYİP'li siyasetçilerinse CHP veya bir başka muhalefet partileri bünyesinde milletvekilliğine aday olmasıdır.
HDP ile ittifak olursa oy çıkmaz.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı kerem1249

• Sevgi ve aşkla...
  • Yönetici
  • Kral
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Kerem1249 Blogu
HDP ile ittifak olursa oy çıkmaz.
Olmazsa da HDP'li %11'in oyunu AKP'ye vereceği ortada. Olursa sadece %3'lük bir koyu-milliyetçi kesimi kaybederler.

YSK; yeni milletvekili dağılım sayılarını duyurdu. Artık her ilde, belirtilen sayılarda milletvekili olacak.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı kerem1249

• Sevgi ve aşkla...
  • Yönetici
  • Kral
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Kerem1249 Blogu
15 CHP Milletvekili İYİ Parti'nin seçimlere katılmasının garantilenmesi amacıyla partilerinden istifa ettiler ve mecliste resmen İYİ Parti'yi temsil etmeye başladılar. Muhtemelen iki parti artık Cumhur İttifakı karşısında ittifak olduklarını duyuracak. Bu süreçte en merak edilen husus, Akşener'in adaylığından feragat edip CHP'nin adayını mı destekleyeceği, yoksa CHP'nin Akşener'i mi destekleyeceğidir.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı battle4royal

İyi Parti CB adaylığından feragat etmeyecektir. Bana göre İyi Parti de yerelde chpyi destekleyecek bunun karşılığında. Bu arada olay gerçekleştiğinden beri planları bozulanlar an itibariyle böyle
(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2018, 15:30:37 Gönderen: battle4royal »

Çevrimdışı kerem1249

• Sevgi ve aşkla...
  • Yönetici
  • Kral
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Kerem1249 Blogu
İyi Parti Genel Başkanı Akşener: Kemal Kılıçdaroğlu'nun desteği her türlü takdirin üzerinde.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Dük
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi Parti resmen seçimlere girebilecek.

Seçime giriyor.
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2018, 19:01:19 Gönderen: kerem1249 »

Bilemiyorum ama Erdoğanın kazanması ekonomi açısından daha iyi olur gibi. Evet ekonomi kötü ama bence yine kendileri düzeltmeliler.
zaman geçiyor.

Çevrimdışı vakanüvis

Bilemiyorum ama Erdoğanın kazanması ekonomi açısından daha iyi olur gibi. Evet ekonomi kötü ama bence yine kendileri düzeltmeliler.
o iş belli olmaz ama kendileri bile kısa süre içerisinde düzeltebileceklerine inanmıyorlar ki erken seçim yapıyorlar.

tabi umut güzel şey. İnşallah ekonomi düzelir.
Savaş, sonsuz yaptırım ister
-Cicero

Çevrimdışı kerem1249

• Sevgi ve aşkla...
  • Yönetici
  • Kral
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Kerem1249 Blogu
Erdoğan'ın kazanması Türkiye için mutlak bir kriz doğuracaktır. 15 yıl fazla verilen bir şans, artık yeni iktidarlara doğru yelken açmalıyız.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı Malt

Emlak balonu dediğimiz kavram öylece geçmiyor ki. Milli savunma yatırımları dışında geleceğe yönelik, ülke ekonomisine katkı sağlayacak bir gelişme görmüyorum bu iktidarda. Umarım CHP-İYİP beraber bir şeyler başarır, yoksa ülke içindeki ayrışmalar artacaktır.
Si vis pacem, para bellum.

Çevrimdışı Hynkel

Arkadaşlarım görürse kalp krizi geçirirler ama bence bu seçimi Akp kazanmalı. Geleceğimiz hiç iyi değil bu yüzden istiyorum. İstiyorum ki vatandaşlar Siyasal İslam’ın ne demek olduğunu görsün. Eğer bu seçimde hiç ihtimal vermesem de merkez (İyi Parti) veya her ne kadar sol demeye dilim varmasa da (CHP) kazanırsa büyük bir enkazı devralacak ve düzeltemeyince ihale onlara kalacak. İşte bu yüzden Akp’nin kazanmasını ve insanlara bizim gördüğümüz gerçek yüzünü göstermesini istiyorum.
Hürriyet, Müsavat, Uhuvvet
Kilâb-ı zulme kaldı gezdiğin nâzende sahrâlar
Uyan ey yâreli şîr-i jeyân bu hâb-ı gafletten

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.