Gönderen Konu: Türkiye 24 Haziran 2018 Türkiye Erken Seçimleri  (Okunma sayısı 5235 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı battle4royal

1. turda ortak aday çıkmayacağına eminim. 2. Tura kalacak aday Akşener olursa kazanma ihtimali hiç de az değil. Ancak sincap kemal kalırsa RTE seçimi alır.

Çevrimiçi kerem1249

1. turda ortak aday çıkmayacağına eminim. 2. Tura kalacak aday Akşener olursa kazanma ihtimali hiç de az değil. Ancak sincap kemal kalırsa RTE seçimi alır.
Kılıçdaroğlu sözünde durursa (2017'de söylediği gibi) aday olmayacak. Partiden bir başka aday çıkması mümkün.
Egemenlik Ulusundur.

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~
9 Eylül 1922, İzmir'in Kurtuluşu.

Çevrimdışı Stalin Pasa

• Yeni Çeri
  • *
  • CCCP
    • Profili Görüntüle
Iyi partinin olur da ikinci tura kalırsa Erdoğan karşısında hiç bir şansı yok çünkü doğudan oy alamayacağı için -10 puanla başlayacak. Onun dışında %50 yi geçmedikten sonra %5 yada %35 oy alması yeni sisteme göre bir şey ifade etmiyor zaten seçime giremese de olur bence. Muhalefet akp,chp,mhp,iyip,hdp seçmeninden oy alabilecek ortak bir aday çıkartmadıkça seçimi kazanması imkansız görünüyor. Dünya üzerinde böyle bir insan bulunmadığına göre seçimin sonucu şimdiden belli...

Çevrimdışı battle4royal

Eğer baskın seçim kararı almasalardı ben de böyle düşünebilirdim. Ama 2 ayda hemen seçim yapacağız deniyorsa demek ki oylar düşüyor demektir. Kim koltuk korkusu olmadığı halde erken seçime hatta baskın seçime gidelim der ki? Şimdiden öldük bittik demenin alemi yok.

Çevrimdışı Stalin Pasa

• Yeni Çeri
  • *
  • CCCP
    • Profili Görüntüle
Eğer baskın seçim kararı almasalardı ben de böyle düşünebilirdim. Ama 2 ayda hemen seçim yapacağız deniyorsa demek ki oylar düşüyor demektir. Kim koltuk korkusu olmadığı halde erken seçime hatta baskın seçime gidelim der ki? Şimdiden öldük bittik demenin alemi yok.
Oyları ne kadar düşerse düşsün ikinci turdaki bütün kombinasyonlarda Erdoğan'ın kazanacağını düşünüyorum. İkinci tur seçimi de muhtemelen 15 temmuzda olur

Çevrimdışı TürkHan

Oyları ne kadar düşerse düşsün ikinci turdaki bütün kombinasyonlarda Erdoğan'ın kazanacağını düşünüyorum. İkinci tur seçimi de muhtemelen 15 temmuzda olur
2. Tura kalırsa ve Akşener çıkarsa ben kazanacağını düşünüyorum. Akşener'in doğuya gittiği haberlerini hiç okumadın galiba ?
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Sekban
  • *
  • Beğenildi: 54 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
Ohal bir kez daha uzatılmış.

Çevrimiçi kerem1249

CHP'nin aday belirleyeceğini umuyorum. İYİP ise bence kazanmamalı çünkü otoriter bir rejim doğurma riskleri var.
Egemenlik Ulusundur.

1881~

Çevrimdışı Noman Man

Dolar en az 5 at fava.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı battle4royal

CHP'nin aday belirleyeceğini umuyorum. İYİP ise bence kazanmamalı çünkü otoriter bir rejim doğurma riskleri var.

2. bir otoriter rejim olma ihtimali sıfır. 2002'de değiliz. AKP bile 2011'den sonra tam olarak otoriter rejim baskısı yarattı. Kaldı ki muhalefet seçmen kitlesi iktidarınki gibi fanatik değil. Bi anda desteğini çekebilir. İyi Parti köprüden önce son çıkış.

Çevrimdışı TürkHan

Bence CHP aday göstermeyecek. CHP %25-%20 arasında alacağı kesin. Eğer 2. Parti olursa zaten geçmiş olsun.

Çevrimiçi kerem1249

Bence CHP aday göstermeyecek. CHP %25-%20 arasında alacağı kesin. Eğer 2. Parti olursa zaten geçmiş olsun.
Türkiye için (elbette şahsi fikrim) yalnızca CHP'nin belirleyeceği bir aday ve Erdoğan tam-kapsayıcı olabilir. Akşener'in muhafazakarlar ve milliyetçiler dışında ilgi odağı ve temsilci olabileceğine inanmıyorum. Sosyal Demokrat ve Atatürkçü biri olarak Akşener ile Erdoğan kalırsa, Erdoğan'a oy vermeyi düşünüyorum (emin değilim).
Egemenlik Ulusundur.

1881~

Çevrimdışı battle4royal

Yok daha neler yahu. 1 milyon oyum olsa birini RTE'ye vermem. Ellerimle Türkiye Cumhuriyeti'nin yıkılmasına oy vermem ben. Ümit Özdağ ve Ali Türkşen için bile sempati duymaya yeter. 16 Nisan gecesi YSK'ya hesap sormaya giden sadece tek bir kişi vardı. Sırf ona olan vefa borcumuz yeter diyorum. Ben verdiğim oya sahip çıkamayan adamlara bir daha oy vermem.

Çevrimiçi kerem1249

Doğru diyorsun benim de görüşüm kesin değil. Anketlerdeki 'kararsızlar'dan say beni :) CHP parti kuruluş ilkelerine bağlı ve Ekmeleddin gibi alakasız olmayan bir aday çıkarırsa oyumu o adaya veririm. Mesela Muharrem İnce, Yalova Belediyesini AKP'den kurtarmayı başardı, aday olursa niçin onu seçmeyelim?
Egemenlik Ulusundur.

1881~

Çevrimdışı battle4royal

CHP yine saçma sapan bir aday çıkarır. Ben sadece Yılmaz Büyükerşen'den çekiniyorum. Onun dışında CHP'ye başka yol yok.

Çevrimdışı TürkHan

Doğru diyorsun benim de görüşüm kesin değil. Anketlerdeki 'kararsızlar'dan say beni :) CHP parti kuruluş ilkelerine bağlı ve Ekmeleddin gibi alakasız olmayan bir aday çıkarırsa oyumu o adaya veririm. Mesela Muharrem İnce, Yalova Belediyesini AKP'den kurtarmayı başardı, aday olursa niçin onu seçmeyelim?
Keşke İnce aday olsa :)
Fakat İYİP Muhafazakar ve Milliyetçi olduğu kadar Atatürkçü'dür. Bence CHP'den daha Atatürkçü olacak gibi geliyor bana.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Sekban
  • *
  • Beğenildi: 54 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
İyi parti CHP ile ortak aday çıkarmaz ise sonuç belli.

Çevrimdışı battle4royal

Keşke İnce aday olsa :)
Fakat İYİP Muhafazakar ve Milliyetçi olduğu kadar Atatürkçü'dür. Bence CHP'den daha Atatürkçü olacak gibi geliyor bana.

TR705 kod numaralı Xézgin Tanrıkulu, Canan Kaftancıoğlu, Veli Ağababa, Gamze İlgezdi, Erdal Aksünger, Zeynep Altıok gibi nice pkk kuyrukçusunu, Mehmet Bekaroğlu gibi salt Atatürk düşmanını bünyesinde barındıran bir partinin Atatürk gibi bir derdi olamaz zaten.

Çevrimdışı Revanchism

Herkes gibi fikirlerimi söylemek istiyorum, tabii linç yemem inşallah :D

1- İYİP'in balon olduğunu düşünüyorum
2- CHP'den anca niteliksiz muhalefet olur diye düşünüyorum.
3- MHP'nin oyunun kalmadığını ve AKP ile birleşeceğini düşünüyorum.
4- Yine Erdoğan'ın kazanacağını ve en "terbiyeli" tabirle anamızı ağlatacağını düşünüyorum.

Çevrimiçi kerem1249

3- MHP'nin oyunun kalmadığını ve AKP ile birleşeceğini düşünüyorum.
3 zaten oldu say, ismen değil ama fiili birleşikler. Genel seçimlerde pusulada CUMHUR İTTİFAKI" yazacak.
1'e katılıyorum.
2'yi opsiyonel görüyorum. İnce aday olursa iş değişir. 4 için de cevabım aynıdır.
Fakat İYİP Muhafazakar ve Milliyetçi olduğu kadar Atatürkçü'dür.
Üyelerinin çoğu öyle ancak genel başkanlarının geçmişini araştırdığımda öyle görünmüyor. Ayrıca ben Kocaeli'de yaşayan biri olarak (her ne kadar Kocaelili olmasam da) izlenimlerimi paylaşayım, sayın Akşener kendi memleketinde pek az tutulmakta, buradan %11-14 arasında oy alacağını gözlemledim. Kocaeli'de halk CHP ve AKP arasında, başa baş.
Egemenlik Ulusundur.

1881~

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.