Gönderen Konu: Türkiye 24 Haziran 2018 Türkiye Erken Seçimleri  (Okunma sayısı 5200 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi kerem1249

24 Haziran 2018 Türkiye Erken Seçimleri
« : 17 Nisan 2018, 17:19:57 »
24 Haziran 2018 Türkiye Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ve 24 Haziran 2018 Türkiye Genel Seçimleri hakkında havadisleri buradan anlatabilir, gündemin akışını yorumlayabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Aday Adayları
Recep Tayyip Erdoğan (Adalet ve Kalkınma Partisi)
Meral Akşener (İyi Parti)
Vecdet Öz (Adalet Partisi)
Muharrem İnce (Cumhuriyet Halk Partisi)
Temel Karamollaoğlu (Saadet Partisi)
Doğu Perinçek (Vatan Partisi)
Selahattin Demirtaş (Halkların Demokratik Partisi)
Cumhurbaşkanı Adayları
Recep Tayyip Erdoğan (Adalet ve Kalkınma Partisi)
Meral Akşener (İyi Parti)
Muharrem İnce (Cumhuriyet Halk Partisi)
Temel Karamollaoğlu (Saadet Partisi)
Doğu Perinçek (Vatan Partisi)
Selahattin Demirtaş (Halkların Demokratik Partisi)

Güncel Sonuç Tahminleri
alemdar1227
kerem1249
Malt

Seçim Sonuçları
Cumhurbaşkanlığı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: %52.59
Muharrem İnce: %30.64
Selahattin Demirtaş: %8.40
Meral Akşener: %7.29
Temel Karamollaoğlu: %0.89
Doğu Perinçek: %0.20

Milletvekilliği

Cumhur İttifakı: %52.75
AK Parti: %41.85
MHP: %10.90
---------
Millet İttifakı: %33.70
Cumhuriyet Halk Partisi: %22.48
İYİ Parti: %9.89
Saadet Partisi: %1.33
---------
HDP: %11.7
HÜDA-PAR: %0.31
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2018, 17:41:59 Gönderen: kerem1249 »
Egemenlik Ulusundur.

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~
9 Eylül 1922, İzmir'in Kurtuluşu.

Çevrimdışı Malt

Ekonomik sıkıntılar artmadan alınan önlem çabası benim için. CHP'nin gereksiz muhalefeti ve MHP'nin stepneliğinin sonuçları İYİ Parti'ye yarayacak bence.  Yine de emin değilim,  %5-%20 arasında olası bir oy alma olasılığı var Akşener'in. Önümüzdeki aylar oldukça kritik geçecek.
Si vis pacem, para bellum.

Çevrimdışı TürkHan

Okuduğum habere göre iktidarın yağtırdığı ankette İYİ Parti %25 civarında, eğer SP ile ittifak yaparsa oyu %32 civarında oluyor. Bence iktidar daha fazla oy kaybetmeyi göze alamayacağı için erken seçime gidilebilir.
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimdışı battle4royal

Stepne Reis'in yeni görevi hükumet sözcülüğü olmuş. Onu kullanarak nabzı yokluyor hükumet. CHP zaten yuttu zokayı. AKP ekonomik bulanım daha da yükselmeden acil önlem planlıyor. İkinci tura RTE-Akşener kalırsa bu seçimi kaybetmeleri zor değil. Tabi eğer hile hurda ve SADAT olmazsa ki ben kansız iktidarı verme ihtimali görmüyorum bunlarda. Akp kaybederse bir yalan imparatorluğu çökecek.

Çevrimiçi kerem1249

Stepne Reis'in yeni görevi hükumet sözcülüğü olmuş. Onu kullanarak nabzı yokluyor hükumet. CHP zaten yuttu zokayı. AKP ekonomik bulanım daha da yükselmeden acil önlem planlıyor. İkinci tura RTE-Akşener kalırsa bu seçimi kaybetmeleri zor değil. Tabi eğer hile hurda ve SADAT olmazsa ki ben kansız iktidarı verme ihtimali görmüyorum bunlarda. Akp kaybederse bir yalan imparatorluğu çökecek.
SADAT nedir? Hilenin önlenebileceğini düşünüyorum muhalefet partisi sandık üyeleri işlerini özenli yaparsa.
Ve ne yazık ki ben de AKP seçimi resmi olarak kaybederse Türkiye'de yakında bir devrim olacağına (Yeni-Osmanlıcı/İslami, Cumhuriyetçi, Sosyalist/Milliyetçi veya ABD Demokrasisi) inanıyorum. Belki de bunun önüne erken seçim geçecek.
Egemenlik Ulusundur.

1881~

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Sekban
  • *
  • Beğenildi: 53 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
Bizim halkımızda o potansiyel yok. Devrim falan olmaz.

Çevrimdışı KoKi

Bizim halkımızda o potansiyel yok. Devrim falan olmaz.

En azından "Sol" bir devrim olmaz. Devrim olması için halkın çoğunluğuna ihtiyaç var. Bu ülkenin %51'i "Sol" düşüncede değil. Olmaz yani

Çevrimdışı Baris

Devrimler Rus, Fransız İhtilali dahil çoğunluk sayesinde olmadı. Ekonomi ciddi kötüye gidiyor bu arada.

Çevrimdışı napolyon94

Devrimler Rus, Fransız İhtilali dahil çoğunluk sayesinde olmadı. Ekonomi ciddi kötüye gidiyor bu arada.

Doğru söze ne hacet.

Çevrimdışı battle4royal

SADAT nedir? Hilenin önlenebileceğini düşünüyorum muhalefet partisi sandık üyeleri işlerini özenli yaparsa.
Ve ne yazık ki ben de AKP seçimi resmi olarak kaybederse Türkiye'de yakında bir devrim olacağına (Yeni-Osmanlıcı/İslami, Cumhuriyetçi, Sosyalist/Milliyetçi veya ABD Demokrasisi) inanıyorum. Belki de bunun önüne erken seçim geçecek.

SADAT bir takım şahısların gayri resmi milis ordusu. Hile için sandığa ihtiyaç mı kaldı? Artık direkt YSK'dan müdahale ediyorlar. 16 Nisan'da 2,5 milyon mühürsüz oy kabul edildi. 1,6 milyon oy farkı ile seçim aldılar.

En azından "Sol" bir devrim olmaz. Devrim olması için halkın çoğunluğuna ihtiyaç var. Bu ülkenin %51'i "Sol" düşüncede değil. Olmaz yani

Öyle bir şey yok. Azınlık çoğunluk olmak değil cesur olmakla alakalı bu.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2018, 02:03:46 Gönderen: battle4royal »

Çevrimiçi kerem1249

AKP Genel Başkanı ve 12. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep T. Erdoğan, "Erken seçim hususunda Bahçeli ile fikir birliğine vardıklarını..." açıkladı.

24 Haziran, 15 Temmuz veya 26 Ağustos muhtemel tarihler. Kesin olan şey ise seçimlerin 2018'de yapılacağı.
Egemenlik Ulusundur.

1881~

Çevrimdışı Hynkel

24 Haziran diye açıklandı o gün üniversite sınavım var. Nasıl olacak bu iş bir salonda sınav olacak diğer salonda oy mu kullanılacak?
Hürriyet, Müsavat, Uhuvvet
Kilâb-ı zulme kaldı gezdiğin nâzende sahrâlar
Uyan ey yâreli şîr-i jeyân bu hâb-ı gafletten

Çevrimiçi kerem1249

24 Haziran diye açıklandı o gün üniversite sınavım var. Nasıl olacak bu iş bir salonda sınav olacak diğer salonda oy mu kullanılacak?
İkametin nere ise oraya bakan muhtarlığa bağlı ilk-ortaokulda oy kullanılacaktır.
Egemenlik Ulusundur.

1881~

Çevrimdışı battle4royal

Sınav ertelendi.

İYİ Partiyi seçime sokmamak için neredeyse haftaya seçim var diyeceklerdi. Neyse ki 12 Haziran'da süreleri doluyormuş.

Çevrimdışı Fernweh

Sınav 30 Haziran - 1 Temmuz olarak değiştirildi. Muhalefet partilerinin işbirliği yapmaması için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar.
you’re in the snipers sight
the first kill tonight
time to die

Çevrimdışı TürkHan

Üniversite sınavı tarihi değişti. Ben İYİ katılamıcak biliyorum.

Çevrimdışı battle4royal

CB seçimlerine 100bin imza yetiyor. Girebiliyor.

Çevrimdışı HaylHitler

2019 kasıma kadar ekonominin dayanamayacağını biliyorlar. İYİ parti adayları muhtemelen SP veya DP listelerinden seçime girecek. Erdoğan'ın ise seçimleri kazanması önünde hiçbir engel yok. Ordu, yargı, eğitim, bürokrasi, meclis, polisiye, ekonomi hepsi tek adamın elinde. Zaten ülke üzerinde adı konmamış bir otokrat rejim var. Erdoğan başkan seçilirse icraatlarında çok daha sertleşecek. Meclis kağıt üstünde kalacak.

Çevrimdışı TürkHan

2019 kasıma kadar ekonominin dayanamayacağını biliyorlar. İYİ parti adayları muhtemelen SP veya DP listelerinden seçime girecek. Erdoğan'ın ise seçimleri kazanması önünde hiçbir engel yok. Ordu, yargı, eğitim, bürokrasi, meclis, polisiye, ekonomi hepsi tek adamın elinde. Zaten ülke üzerinde adı konmamış bir otokrat rejim var. Erdoğan başkan seçilirse icraatlarında çok daha sertleşecek. Meclis kağıt üstünde kalacak.
İYİ Parti 10 Haziran'dan itibaren seçime girebiliyor ve İYİ'nin AKP'ye rakip olacağını düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2018, 18:21:45 Gönderen: TürkHan »

Çevrimiçi kerem1249

İYİP seçime girebilecek.
Ben CHP ve İYİP ittifağa girişmezse kazananın belli olduğunu düşünüyorum.
Egemenlik Ulusundur.

1881~

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.