Gönderen Konu: Türkiye 2013 Taksim Gezi Parkı Protestoları  (Okunma sayısı 62428 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Little Jacob

• Kral
  • *
  • Khal fini laz vos dothrao, vos khal.
Ynt: 2013 Taksim Gezi Parkı Protestoları
« Yanıtla #7820 : 30 Ağustos 2016, 00:39:28 »
Ben gezide insanların sokağa dökülmesinde cemaatin rolünden bahsettiğini anladım.Dhkpc,pkk vs. gezide vardı,eylemler bir anda hükümetin devrilmesine falan döndü biliyorsunuz.Feto de bunlarla işbirliğindeydi bu da ortada.
Unutkanız sanırım. Gezi süresince medyada yer alan çirkin iftiraların en büyüklerini atan cemaatin yayın organlarıydı. Zaman gazetesi çıkardı "Kabataş Mağdurunu". Fetö denilen bu örgüt hükümet için böylesine çalışmalar yaparken fetö gezicilerle miydi diyorsun yani? Ahmaklıktan başka bir şey değil.

Bu tarz saçma iddiaları anlatan beyni yıkanmış bir kesim var ve sayıları günden güne artıyor. Sonumuz hayrola.

Çevrimdışı Gök Börü

« Yanıtla #7821 : 30 Ağustos 2016, 00:46:00 »
Demirtaş pkk cenazesine giden adam,gezi ruhu diye gezici tabandan oy istiyor ;D Ulusalcı denen kesimin feto ile ilişkini inkar etmek mümkün degil.Can Dündar "Türkiye iside yardım ediyor." propagandasını cemaatle birlikte yapmadı mı?Gezide milliyetçi falan yoktu olsa olsa çakma milliyetçi(ulusalcı/solcu milliyetçi ;D ) vardı.Cemaatin gezicilerle işbirliğinde olması mümkün ama kesin bir şey yok.Allah rızası için söylemediğim şeylerle beni itham etme yazılarımı bir oku ;D Ha bu arada cemaatçilerin chpye oy verdiğini çok iyi biliyorum hatta süleymancılar da chpye oy verdi,chp belediyelerinin süleymancılarla ilişkileri de çok iyidir ama süleymancılar Atatürk deccal derler ;D Siyaset ehli ile tabanları karıştırmamak lazım.
Feto abdnin hizmetçisidir,fazlası değil o donem akp ile işbirliği içindeydi böyle bir şey mümkün değil demek saçma,doğrudan abd tarafından yönlerdirilen bir örgütten bahsediyoruz.Dünya medyasında gezinin nasıl yer aldığını düşünürsek bal gibi böyle bir işbirliği mümkündür,kesim demiyorum ama mümkün.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2016, 01:03:27 Gönderen: Gök Börü »

Çevrimdışı Baris

« Yanıtla #7822 : 30 Ağustos 2016, 00:59:19 »
Şimdi Gezi'nin sosyal tabanı orta sınıf Türk gençliği. Bir çoğu politik bile değil. Bu akım 68 kuşağı Fransa'sında bulunanabilir. Araya sosyalist (militan olmayan), ulusalcı, muhalif taban karışabilir. Bu ilk çıktığında sağlam demokrasi üzerinden yönetilen ürkülmemesi gereken ve demokrat bir hareket idi. CHP'ye cemaatçiler ne kadar oy vermiştir?

Çevrimdışı Probang

« Yanıtla #7823 : 30 Ağustos 2016, 01:02:40 »
Gök Börü nickine sahip birinin AKP'li olması zekanın en uç sınırlarına hakaret tabi anlayışla karşılamak gerek. Daha bundan birkaç yıl önce hertürlü Milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyen, Türk bayrağını tartışmaya açıp, Türk Milleti yerine Türkiye Milleti kavramını getirmek isteyen, okullarda Ne Mutlu Türküm Diyene tabelalarını kaldıran, Haburda teröristleri kahraman gibi karşılatan, şehitlere kelle diyen birine biat etmek için AKEPE seçmeninin geneli gibi kısa süreli hafızaya sahip olmasından kaynaklanıyor.

Arkadaşın tomografisini çekiyorum;

Cemaat AKP'ye muhalif
CHP ve MHP'de AKP'ye muhalif
Geziye katılan insanlarda AKP'ye muhalif
HDP'de AKP'ye muhalif

Hmm, o zaman Cemaat-HDP-MHP-CHP işbirliği yapıp AKP'ye saldırıyor olmalılar. SİYASETİ ÇÖZDÜM BE YAŞASIN!!11!!11

CHP'ye cemaatçiler ne kadar oy vermiştir?
Cemaatçiler Saadete veya BBP'ye kaydılar, birçoğu AKP'ye gene oy vermeye devam etti.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2016, 01:05:49 Gönderen: Probang »
Steam

Ağlamayı bile sevmişiz seninle

Çevrimdışı Domuz

« Yanıtla #7824 : 30 Ağustos 2016, 01:15:37 »
Dhkpc,pkk vs. gezide vardı,eylemler bir anda hükümetin devrilmesine falan döndü biliyorsunuz.Feto de bunlarla işbirliğindeydi bu da ortada.

kişisel fikrimi söylüyorum, dhkpc biteli çok oldu 70'lerdi bu örgütlerin mevcut olduğu yıllar daha sonra Türkiye bunları bitirdi bir bu kaldır bunu da mit ele geçirdi canı sıkılınca "kara işler" yapmak isteyince bunları kullanıyor. 2016 yılında türkiyede klasik anlamda devrimci bir örgüt olabileceğini mi düşünüyorsunuz? dhkpc basbaya mitin pis işlerini yapan bir örgüt bence daha fazlası değil.
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı Bakuy

« Yanıtla #7825 : 30 Ağustos 2016, 01:38:06 »
Kabataş mağduru, camide içki içilmesi Cemaat medyası tarafından çıkarılmış. Hatırlatırım bunların yalan olduğu ortaya çıkınca AKP ağır eleştirilmişti.

Ayrıca FETÖ'cülerin 7 Haziran'da HDP'ye oy verdiğini emin olarak biliyorum. Kanıt isteyen Orta Asya'dan gelen oylara bakabilir. Buradan gelen oylar sonuca ekleniyor, barajı geçirmek için mükemmel yöntem.

Diğer cemaatler çoğunlukla MHP'ye verdi. Sonraki 6 ay nedamet getirip 1 Kasım'da AKP'ye verdiler. Bu yüzden MHP 6 ayda bu kadar oy kaybetti.

Çevrimdışı Gök Börü

« Yanıtla #7826 : 30 Ağustos 2016, 01:41:41 »
CHP'ye cemaatçiler ne kadar oy vermiştir?
Hepsi verdi sadece fetocular değil Atatürk deccal diyen Süleymancılar da chpye oy verdi belediyeler müthiş imkanlar sağlıyorlar bu cemaate.Ramazan aylarında falan belediye başkanları bunların yurtlarına gelir.
@Probang Ben akpli falan değilim her konuda görüşümü dile getirmekten kaçınmam akpli olsam soylemekten de çekinmezdim emin ol.Benim söylediğim şeylerin akpyle falan alakası yok.Akp ve chp belirli cemaatlerle işbirliğine gidiyor bunu bizzat gördüm ve adım gibi biliyorum.En koyu laiklik ve Atatürk düşmanlarıyla Atatürkun kurduğu partinim işbilirligine gitmesi hayal gücüm falan değil gözlerimle gördüğüm gerçekler.Bir tek mhpnin böyle bir pislige bulaştığını görmedim şimdiye kadar.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2016, 01:48:29 Gönderen: Gök Börü »

Çevrimdışı Probang

« Yanıtla #7827 : 30 Ağustos 2016, 01:47:57 »
MHP'ye cemaat neden oy versin kardeşim? Cemaate ve yapılarına başından beri karşı olan, herkesten daha fazla mücadeleye girmiş parti MHP ve Devlet Bahçeli.

https://www.youtube.com/watch?v=lhVFd3A7vwU

MHP'ye 7 Haziran'da Ulusalcı oyu çok fazla kaldı, AKP'dende çok fazla oy aktı MHP'ye. Fakat Bahçeli'nin göreceli tavırları sonucu koalisyon tehlikesi falan derken millet cebine bakıp AKP'ye oy verdi tekrardan.

HDP'ye oy verenlerde AKP hükümeti gitsin diye oy veriyor. Aynısını kripto Cihangir solcuları yapmıştı.

@Gök Börü

CHP Cemaatle işbirliği falan yapmadı. Ortaya AKP'nin yaptıkları Cemaat vasıtasıyla gayrimeşru yoldan ortaya döküldü. Cemaatin yaptıkları AKP vekillerinin yolsuzluk yaptığını değiştirmiyor. CHP'de ortaya çıkan tapeleri bir güzel oy toplamak için kullandı. Adamlar AnaMuhalafet partisi kullanmayıp napsın? Tamam Cemaati kimse sevmiyor, fakat ortada bir yolsuzluk var tabiki yargılanmasını isteyeceğiz, bu cemaatle işbirliği olmuyor.

Can Dündar'ın bir kere cemaatle zerre alakası yok, adam kimine göre doğru kimine göre yanlış haber yapıyor ve sadece AKP muhalifi. Her muhalifi FETÖ'cü diye yargılamayın.

Ben sana AKP'li sıfatını Milliyetçilerin Geziye katılmadığını söylediğin için yaptım. Milliyetçiliğe sol partilerin vermediği zararı AKP verdi. Şuan AKP Milliyetçiliğe yakın diye geçmişi unutmuş olabilirsiniz, AKP gerek Atatürk'ü gerek Milliyetçiliği iktidar koltuğunu kaybetmemek için kullanıyor. Daha düne kadar Çözüm Süreci diye dolaşanlar şimdi Çırpınırdın Karadeniz'i söylemeye başladı. TRT'de Ölürüm Türkiyem ırkçılıktan yasaklanmıştı be, unutmayın kardeşim unutmayın bunları :D
Steam

Ağlamayı bile sevmişiz seninle

Çevrimdışı Little Jacob

• Kral
  • *
  • Khal fini laz vos dothrao, vos khal.
« Yanıtla #7828 : 30 Ağustos 2016, 01:54:58 »
Arkadaşın tomografisini çekiyorum;

Cemaat AKP'ye muhalif
CHP ve MHP'de AKP'ye muhalif
Geziye katılan insanlarda AKP'ye muhalif
HDP'de AKP'ye muhalif

Hmm, o zaman Cemaat-HDP-MHP-CHP işbirliği yapıp AKP'ye saldırıyor olmalılar. SİYASETİ ÇÖZDÜM BE YAŞASIN!!11!!11
;D ;D ;D ;D

@Gök Börü
İddiaların tamamen A Haber başta olmak üzere havuz medyasının ürünleri olduğu için akpli olmakla itham ediliyorsun. Zaten böyle gidersen 2 seneye kalmaz beyni yıkanmış pırıl pırıl bir akpli olarak o güruha katılacaksın ya neyse.

Kaç yıllık Can Dündar fetöcüymüş, CHP MHP fetöcüymüş, Demirtaş gezicilerden oy istemiş o yüzden geziciler teröristmiş falan filan. İyi iş.

Çevrimdışı Gök Börü

« Yanıtla #7829 : 30 Ağustos 2016, 02:25:03 »
Fetocu demekle işbirliğine gitti demek arasında fark var.Mhpnin şimdiye hiç bir cemaatle işbirliğine gittiğini görmedim.Akp gitti malum ve hala başka cemaatler ile de gidiyor.Chp  gitti adım gibi biliyorum ve onlar da akp gibi başka cemaatler ile işbirliğinde,er ya da geç bunlar konuşulacak.Chpnin bir cemaatle işbirliğime gitmesi gerçekten çok ilginç zaten alenen yapılmıyor ama çok büyük bir sır değil.Melih Gökçek de bir cemaate şuan inanılmaz yardım ediyor.Can Dündarin yaptıklarıni tasvip etmek mümkün degil zaten.Türkiyenin İsidi desteklediğini iddia eden birisi vatan hainidir.Böyle bir algının Türkiyeye neler kaybettirebilecegini billmiyor muydu?

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #7830 : 30 Ağustos 2016, 03:00:29 »
Hiçbir şey kaybettirmez merak etme. Olsa olsa gelecekteki hükümetleri sorumsuz davranabilme özgürlüğünden alıkoyar. Bu da demokrasi adına gayet iyi bir şey. Can Dündar'ın FETÖcü olduğu iddiası, yıllardır AKP'nin çok iyi uyguladığı itibarsızlaştırma çalışmasından başka bir şey değil. İngilizce'de buna character assasination deniyor.

https://en.wikipedia.org/wiki/Character_assassination

Taktik basit. Toplumda "etkili", "okunan", "sözü dinlenen" bir figür sizin pisliklerinizi ortaya çıkartıyorsa, bu kişinin itibarını zedele. Onu öyle bir hale getir ki söyleyeceklerine artık kimse itibar etmez olsun. AKP ve cemaat bu şekilde hoşlarına gitmeyen ne kadar kişi varsa bu yöntemle etkisiz hale getirdiler. Meraklılar için Gazetecilik 001 tadında birkaç yazı bırakayım. Bunları okuduktan sonra gazeteci kimdir, işlevi nedir, neye hizmet eder daha iyi anlaşılır diye umuyorum.

http://amerikabulteni.com/2015/09/03/gazeteci-kime-calisir/

http://amerikabulteni.com/2015/02/10/gazeteci-devlet-bekcisidir/

http://amerikabulteni.com/2014/05/05/ozgur-medya-ulusal-guvenlige-tehdit-degil-sigortadir/

http://amerikabulteni.com/2013/12/08/milli-gazetecilik-vatan-haini-gazeteciligi-ve-fotokopi-makinesi/

http://amerikabulteni.com/2014/12/04/sorumlu-ve-vatansever-gazeteciligin-parlak-bir-ornegi-kuzey-kore-medyasi/
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı PashaZade

« Yanıtla #7831 : 30 Ağustos 2016, 04:04:31 »
Açıkçası 'iyi olacak bir şey' belli bir takım cemaaletlere gidilecekse İskenderpaşa cemaatine gitmesidir. Şayet onlar da FETÖ'yü yıllar önceden keşfedenler ve kendilerini 'kurtlar' olarak nitelendiriyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=uxYxmVqxQPU

Açıkçası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de bunlardan yararlandığını düşünüyorum.

BKNZ. ====>  https://www.youtube.com/watch?v=Ysz6CMng97E

Çevrimdışı Gregory

« Yanıtla #7832 : 30 Ağustos 2016, 13:30:10 »
Hiçbir şey kaybettirmez merak etme. Olsa olsa gelecekteki hükümetleri sorumsuz davranabilme özgürlüğünden alıkoyar. Bu da demokrasi adına gayet iyi bir şey. Can Dündar'ın FETÖcü olduğu iddiası, yıllardır AKP'nin çok iyi uyguladığı itibarsızlaştırma çalışmasından başka bir şey değil. İngilizce'de buna character assasination deniyor.

Can Dündar'ın twitter'ını takip etmenizi öneririm, havuz medyasında hakkında sürekli yalan haber yapılıyor -Annibal'ın bahsettiği itibarsızlaştırma taktiği ile- ve bunların yalan olduklarını açıklıyor. Can Dündar'a FETÖ'cü demek Can Dündar'ı hiç okumamış tanımamış olmak gibi bir şeydir, sözüm AKP'li olmayanlara. Zaten AKP'liler Tayyip Can Dündar FETÖ'cü dediyse aksini iddia etmez, edemez ;D

Yalnız Can Dündar'ın yaptığı MİT Tırları haberininin önceden İstanbul'da yerel yayınlanan bir gazetede (hani şu metro çıkışlarında satıyorlar ya) yapıldığını okumuştum, yani Can Dündar bu haberi sadece tekrarlamış. Hoş olmayan kendi başarısı olmadığı halde gidip gazeteci cemiyetlerinden ödül alması.

Olayda garip olan Can Dündar bu haberi ikinci kez yaptığı için tutuklanmasına rağmen haberi ilk yapan Aydınlık gazetesinden kimsenin tutuklanmamış olması.

Gazetenin adı aklıma geldi: Aydınlık
http://t24.com.tr/haber/aydinlik-evet-mit-tirlari-haberini-cumhuriyetten-once-yaptik-gelip-tutuklasinlar,319129

Çevrimdışı kerem1249

Gezi Parkı protestolarının tekrarlanmasının şuan ihtimali yoktur.
Efsaneleşmiş bu konuyu kilitliyorum.

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.