Gönderen Konu: AGCEEP - Almanya Nasıl Kurulur (Resimli Anlatım)  (Okunma sayısı 2989 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

arduus

• Ziyaretçi
AGCEEP - Almanya Nasıl Kurulur (Resimli Anlatım)
« : 18 Nisan 2010, 13:51:59 »

Öncelikle FtG AGCEEP modunu açıp "Options" (Ayarlar) menüsünden Kingdom of Germany seçeneğini "on" (açık) olarak işaretliyoruz. Bunu işaretlemeyi unutursanız, oyunu kaydedip Program Files/For the Glory/Mods/AGCEEP/Scenarios/Savegames klasöründe bulunan kayıtlı oyunumuzun .eeg uzantılı dosyasınının üstünde sağ tıklayarak not defteri ile açıyoruz. Dosya açılınca Ctrl+F e basarak "eue" kelimesini aratın. .eue ile biten bir liste karşınıza çıkacaktır. O listenin sonuna event = "Events\AGCEEP_Alt_Germany.eue" ekleyerek bu sorunu halledebilirsiniz.

Almanya'yı Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu'ndaki (KRC) Alman kökenli olan birçok devlet ile kurabilirsiniz. Örneğin en kolay kurabileceğiniz ülkelerden ikisi Brandenburg ve Avusturya'dır. Lüksemburg ve Bohemya ile Almanya'yı asla kuramayacağınızı unutmayın.

Almanya'yı kurmak için sağlamanız gereken birçok şart var. Bunlardan ilki İmparatoru seçen beş devletle iyi ilişkiler geliştirmek ve bu sayede KRC İmparatoru seçilmek. Bu 5 devletten en az 4 tanesini vassal devlet haline getirmeniz gerektiğinden, o devletlerle ilişkilerinizi iyi tutmanız çok önemli. Bu beş seçmen devlet aşağıdaki haritada işaretli.

Bir başka şart ise ülkenizin en az 6 tane eyalete sahip olması. Seçmen devletlerin sözünüzü dinleyebilmesi için güçlü bir devlete sahip olmanız gerek. Aşağıda belirtilen tarihlere kadar badboy puanınızı 3'ten aşağı indirmeniz, stabilitenizi ise 3'e çıkarmanız gerek.

Bütün bu şartlar sağlandığında 1495 ve 1505 yılları arasında (o tarihe kadar sağlayamadıysanız Almanya'yı asla kuramazsınız) aşağıdaki olay tetiklenir.

İkinci seçeneği seçtiğinizde biraz önce bahsedilen aynı şartları (KRC İmparatoru, 6 eyalet sahibi, badboy puanı 3'ten az ve stabiletisi 3) sağladığınız takdirde 1500 - 1515 tarihleri arasında aşağıdaki olay tetiklenir.

Bu olayla birlikte ülkenizin adı ve bayrağı değişeceğinden oyunu kaydedip tekrar başlatmanız önerilir. Oyunu tekrar başlattığınızda seçmen devletler haricindeki bütün Alman devletlerine (Lüksemburg ve Friesland hariç) Almanya'ya katılıp katılmayacağı sorulur. Şayet ilişkileriniz iyiyse katılma olasılıkları yüksektir, katılmak istemeyenler ise size karşı savaş açacaktır, o yüzden hazırlıklı olun. Bütün ülkeler size katıldığı takdirde en fazla 6 badboy puanı alırsınız, ama liderlerinizin diplomasi puanları yüksek olduğundan bunu kolayca azaltacaklardır.

Bütün o karmaşadan sonra birçok eyaletin milli sınırlarınıza dahil olduğunu görebilirsiniz.Hala vassal statüsündeki seçmen devletleri ise sırayla ilhak ederek "circle events" olaylarını başlatabilirsiniz.

Topraklarınıza ve milli sınırlarınıza katılacak başka bir eyalet ise Fransız kökenli Savoy olacak.

"circle events"

Ren Seçmen Bölgesi
Köln, Pfalz ve Mainz'a sahipken (Köln, Palatinate ve Mainz devletleri haritada olmamalı), barış halindeyseniz, badboy puanınız 5'ten azsa ve stabiliteniz 1 ise bu üç eyaleti de milli sınırlarınıza dahil edersiniz (core).

Yukarı Saksonya Bölgesi
Brandenburg ve Anhalt'e sahipken, badboy puanınız 3'ten azsa ve stabiliteniz 1 ise Brandenburg, Anhalt, Hinterpommern, Vorpommern, Magdeburg, Kürstin ve Sachsen'ı da milli sınırlarınıza dahil edersiniz.

Avusturya Bölgesi
Salzburg, Austria, Steiermark, Tirol'e sahipken (Avusturya haritada olmamalı), badboy puanınız 5'ten azsa ve stabiliteniz 1 ise Salzburg, Austria, Steiermark, Tirol ve Krain eyaletlerini milli sınırlarınıza dahil edersiniz.

İmparatorluk Başkenti

1515 ve 1600 yılları arasında başkentinizi Nürnberg, Frankfurt veya Aachen'a taşıyabileceğiniz bir olay da tetiklenir.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2010, 05:01:54 Gönderen: arduus »

Çevrimdışı Ömer

Harika, teşekkürler. Bu mod için çok gerçekçi ve zor diyorlar.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

arduus

• Ziyaretçi
Evet Ömer, tarihi olayları gerçeğe yakın bir şekilde yapmaya çalıştıklarından, bazen ciddi anlamda klavyeyi parçalayası geliyor insanın :)

Çevrimdışı Kodazot

paylaşım için teşekkurler...
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge

arduus

• Ziyaretçi
Rica ederim, resimler biraz kötü oldu ama f11 çok iyi resimler yakalamıyordu, benim elimdeki program da öyle :/

Çevrimdışı Kodazot

ne programı kullanıyorsun???
Legend Of Kodazot
I come in revenge

arduus

• Ziyaretçi

Çevrimdışı Kodazot

fraps kullansana daha iyi resim çeker...
Legend Of Kodazot
I come in revenge

arduus

• Ziyaretçi
Bir denemek gerek, çok teşekkür ederim tavsiye için ;)

Çevrimdışı Kodazot

önemli değil...
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Ahilex

• Albay
  • *
  • Brawlers, Bawlers & Bastards
    • Profili Görüntüle
Ben denedim tam dediğin gibi olmadı.Tek şehirler geldi diğerleri alliance kurup bana savaş açtılar o zamana kadar hiç savaş açmamıştım ama badboy 1425-35 yıllarında 8oldu bir daha ancak 3.45'e düşürebildim ve fransa şehri hiç katılmadı savaşta açmadı.
Son olarak İtalya'nın kuruluşu da var onuda anlatır mısın?

Apayrı bir konu:
Arkadaşım Ayarlardan hepsini açıp fransayı oynamış ispanya'nın doğudaki bir çok şehri, ingiltere'nin adaları ve avrupadaki şehirleri ve fransa'nın doğusundaki tek şehirli devletler 16.yy'de direk olarak fransaya katılmışlar.Bu nasıl oldu.O zamana kadar sadece avusturya ile ittifak kurup osmanlıya saldırmışlar ve arkadaşım ordan hiç bir şehir almamış.Kazandılar ama sadece avusturya batıdan birkaç devlet almış.Sonuçta tek müslümanlarla savaşında, hiç badboy almadan,isyan çıkmadan,diğer devlet ilişkileri -'ye inmeden 16.yy'a kadar duran bir fransa'da bunlar(durup dururken şehir kazanmak) nasıl olur?
don't be another brick in the wall

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.