Gönderen Konu: Tarihi Kişilerin Sözleri  (Okunma sayısı 13671 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Yrd. Doçent Doktor
  • *
  • Beğenildi: 58 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
Ynt: Tarihi Kişilerin Sözleri
« Yanıtla #60 : 11 Eylül 2017, 13:48:39 »
Devlet, dinle ilgilenmemelidir; dinsel kurumlar devlete bağlı olmamalıdır. Herkes istediği dini savunmakta ya da dinsiz; yani genelde her sosyalist gibi ateist olduğunu açıklamakta özgür olmalıdır.

Lenin

Çevrimdışı neifeless97

« Yanıtla #61 : 11 Eylül 2017, 22:08:34 »
Böyle giderseniz sizi ben bile kurtaramam.

İsmet İNÖNÜ

Çevrimdışı jBEY

« Yanıtla #62 : 11 Eylül 2017, 22:20:20 »
Bazı şeylere yüzeysel bakarak doğruyu göremeyeceğin gibi bazı şeylerede çok derin bakarsan doğruyu göremezsin.
                                                                                        Anonim

Çevrimdışı alemdar1227

« Yanıtla #63 : 13 Eylül 2017, 12:23:22 »
Hayat deneme sınavı gibi değildir. Bazen bir yanlış bütün doğruları götürebilir.

(aç/kapa)
zaman geçiyor.

Çevrimdışı mami2003

« Yanıtla #64 : 13 Eylül 2017, 12:31:46 »
Halkı, halk yapanı halktan alana kızıl Alman cevabını Panzerle verir.

-Adolf Hitler

Çevrimdışı mosta13

• Führer und Reichskanzler
  • Yrd. Doçent Doktor
  • *
  • Beğenildi: 2 kere
  • Sen kalk forum için o kadar çalış...
« Yanıtla #65 : 13 Eylül 2017, 13:29:36 »
"Hayat güçsüzlüğü affetmez."
-Adolf Hitler

Çevrimdışı NNA3

« Yanıtla #66 : 13 Eylül 2017, 14:56:17 »
"OkuIda hata yapmanın,hiIe yapmaktan çok daha onurIu oIduğunu öğret ona."(oğIunun öğretmenine)

-Abraham Lincoln
"You reap what you sow, Artyom. Force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than just act without any thought or doubt."

-Khan (Metro serisi)

Çevrimdışı mami2003

« Yanıtla #67 : 13 Eylül 2017, 15:49:21 »
Zayıfa acımak doğaya ihanettir.

-Adolf Hitler

Gerçekten çoook acımasız bir söz.

Çevrimdışı kerem1249

« Yanıtla #68 : 15 Eylül 2017, 13:53:49 »
Orta Doğu olarak -bizim için- terörün bir tane eşanlamı var: İsrail.
Beşşar Esad

Çevrimdışı alemdar1227

« Yanıtla #69 : 15 Eylül 2017, 13:58:06 »
Geçmiş hala acı veriyorsa demekki geçmemiştir.

TArih hocamızın kullandığı söz
zaman geçiyor.

Çevrimdışı mami2003

« Yanıtla #70 : 15 Eylül 2017, 20:43:56 »
Mutlu olmak istiyorsan; gururu bırak, gönüller almaya bak.

Mevlana

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Yrd. Doçent Doktor
  • *
  • Beğenildi: 58 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
« Yanıtla #71 : 15 Eylül 2017, 21:40:18 »
Arkadaşlar burası Tarihi kişiliklerin sözlerinin paylaşıldığı konu. Lütfen tartışmayın. Eğer istiyorsanız özel mesaj yoluyla devam edebilirsiniz. Gerekli gördüğüm mesajları siliyorum.

Çevrimdışı kerem1249

« Yanıtla #72 : 15 Eylül 2017, 22:07:40 »
Birleşik Krallık’ın çok değerli bir dostu ve modern tarihin büyük şahsiyetlerinden biri olan Mustafa Kemal Atatürk’e saygılarımı sunmak bir onurdur.
II. Elizabeth (Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Kraliçesi, Avustralya, Kanada ve Yeni Zelanda Devlet Başkanı, İngiliz Milletler Topluluğu Başkanı)

Çevrimdışı Erich von Manstein

« Yanıtla #73 : 15 Eylül 2017, 22:15:59 »
Arkadaşlar burası Tarihi kişiliklerin sözlerinin paylaşıldığı konu. Lütfen tartışmayın. Eğer istiyorsanız özel mesaj yoluyla devam edebilirsiniz. Gerekli gördüğüm mesajları siliyorum.

Eşit yönetim için teşekkürler.

'Bak oğlum. Ben bu devleti, elimde avucumda yokken, 1,5 milyon insanımı kaybetmişken, senin Yunan dediğin dünkü Osmanlı uyduruğu, Anadolu'nun yarısını işgal etmişken, halktan askerin kıçına don toplayarak kurdum. Bütün bunların üstüne sen tutup bana silah çekersen, bu şu demektir: 'Ben senden daha cesurum, ben bunu senden daha iyi kullanırım. İşte o zaman o silahın namlusunu senin ağzına sokarım!''

-Tümgeneral Osman Pamukoğlu
"1945'te Nürnberg'te görüştüğüm Alman generalleri arasındaki ortak kanı Manstein'ın sahip oldukları en iyi general olduğu ve başkomutan olarak onu görmeyi istedikleridir. Görünüşe göre o, operasyonel ihtimaller hakkında çok iyi bir sezgiye ve eşit derecede iyi çarpışma yönetme becerisine sahipti. Aynı zaman da tankçı olarak yetişmeyip de mekanize birliklerin potansiyelini onun kadar iyi görebilen başka bir general de yoktu. Kısacası o askeri bir dehaya sahipti."

B.H.Liddell Hart

Çevrimdışı Baris

« Yanıtla #74 : 15 Eylül 2017, 23:03:37 »
Mustafa Kemal paylaşımlarını bu nesilde hala görmek güzel.  :)

La Garde meurt mais ne se rend pas! Muhafız ölür ama teslim olmaz!

Anonim

Çevrimdışı mami2003

« Yanıtla #75 : 16 Eylül 2017, 10:15:27 »
1 delil ile 40 alimi yendim,40 delil ile 1 cahili yenemedim.

-Mevlana
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2017, 11:26:04 Gönderen: mami2003 »

Çevrimdışı alemdar1227

« Yanıtla #76 : 16 Eylül 2017, 11:17:37 »
Nice adamlar gördüm üzerinde elbise yok; Nice elbisele gördüm içinde adam yok.

-Mevlana
zaman geçiyor.

Çevrimdışı kerem1249

« Yanıtla #77 : 16 Eylül 2017, 11:23:50 »
Tanrı sözcüğü benim için insan zaaflarının bir ifadesi ve ürünü olmanın ötesinde bir anlam ifade etmiyor. Kutsal Kitap saygı duyduğum, ancak yine de ilkel ve bir hayli çocuksu bulduğum bir söylenceler topluluğu. Hiçbir yorum, ne denli incelikli olursa olsun, bu görüşümü değiştiremez. En incelikli yorumlamalar birbirlerinden oldukça farklılar ve bunların özgün metinle hemen hemen hiçbir ilgisi yok. Bana göre Yahudilik, öteki tüm dinler gibi, en çocuksu boş inançların nesneleştirilmesidir ve üyesi olmaktan mutluluk duyduğum, düşünce yapısına son derece yakın olduğum Yahudi halkı da benim için öteki insanlardan farklı bir niteliğe sahip değildir...Bu insanlarda ‘seçilmiş’ olduklarını gösteren hiçbir şey görmüyorum.
Albert Einstein

Çevrimdışı alemdar1227

« Yanıtla #78 : 16 Eylül 2017, 17:19:31 »
Canım teorimi pis bir gerçek mahvetti.

Çok sevdiğim bir abimin/hocamın kullandığı bir sözdür. Aslında bize böyle demememizi öğütler. Bir tane bilim adamı varmış. Yıllarını vererek çalışmış ve bir konu hakkında bir teori üretmiş. Sonra başka bir bilim adamı gelmiş adamın teorisinin yanlış olduğunu gerçeğin öyle olmadığını söylemiş. Bunun üzerine ilk bilim adamı gerçeği kabullenememiş ve Canım teorimi pis bir gerçek mahvetti demiş. İşte bizim böyle demememiz lazım. TEorimizi bağnazlıkla savunmayıp gerçek gelince gerçeği kabullenmemiz gerek. Hiç bir konuya ideolojik bir şekilde benim dediğim doğrudur diye yaklaşmamak lazım. Bu da o hocamın çok güzel bir öğütü buraya yazayım dedim.
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2017, 17:36:02 Gönderen: alemdar1227 »
zaman geçiyor.

Çevrimdışı kerem1249

« Yanıtla #79 : 25 Eylül 2017, 14:12:05 »
Çünkü, kendisi tarihin şeklini değiştiren bir liderdir. Ama Atatürk'ün yaşamına ait en büyük anıt, hiçbir şekilde taştan ya da mermerden inşa edilemez. Kendisinin bıraktığı en büyük miras, Türkiye'nin canlı, laik demokrasisidir. Ve bu Meclis de bunun devamını sağlamaktadır bugün.

Barack Obama - 44. (ve ilk siyahi) ABD Başkanı

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.