Gönderen Konu: FTG ögretin  (Okunma sayısı 2140 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gangsaw

• Ziyaretçi
FTG ögretin
« : 26 Şubat 2010, 22:30:57 »
arkadaşlar paradox oyunlarına yeni başladım bu ftg yi oynamaya başladım ama anlamadım biri bana anlatabilirmi annex olayı diplomasi fln

gangsaw

• Ziyaretçi
Ynt: FTG ögretin
« Yanıtla #1 : 01 Mart 2010, 21:50:30 »
arkadaşlar biriniz bana bu oyunda şehir almayı söyleyebiliri mi?

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #2 : 01 Mart 2010, 21:59:10 »
Diplomasi sayfasından savaş ilan et,
Ordunu düşman şehrine yürütüp saldır,
Tekrar diplomasi sayfasından şehri talep eden bir antlaşma teklif et.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

gangsaw

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 02 Mart 2010, 15:52:28 »
kabul etmiyorlar bide annex işareti her zan çıkmıo neye göre bu?

bide barış anlaşması yapmadan bir şehri almanın imkanı yok mu?
« Son Düzenleme: 02 Mart 2010, 17:21:13 Gönderen: gangsaw »

arduus

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 18 Nisan 2010, 10:09:33 »
Oyunda iki çeşit ilhak var, birisi savaş yoluyla diğeri diplomatik yolla.

1. Savaş yoluyla

Tek eyaleti olan bir devletle savaş halindeyseniz eyaleti kuşatıp aldıktan sonra, diplomasi ekranından sağ altta "Annex" yazan tuşa bastığınızda devleti tamamen topraklarınıza katarsınız. Ama şayet onlar da sizin bir eyaletinizi aldıysa ya da başka bir ülkenin eyaletini ellerinde tutuyorlarsa ilhak edemezsiniz. Pagan devletler ne kadar eyalete sahip olursa olsun, bütün eyaletlerini aldığınızda devleti tamamen ilhak edebilirsiniz.

Not: Kendi dininizden olan ülkeleri ilhak ederken iki kez düşünün. Zira 6'dan fazla badboy puanı alıyorsunuz.

2. Diplomasi yoluyla

Bunun için ilhak edeceğiniz devletle
a) aynı ittifak içinde bulunmanız
b) evlilik yapmış olmanız
c) ilişkileriniz +190'ın üzerine çıktığında, söz konusu devleti himayenize ( diplomasi ekranında offer vassalation seçeneği) almış olmanız
d) sözkonusu devletin 10 yıl himayenizde kalmış olması zorunludur.
Bu şartlar sağlandığında diplomasi ekranında Annex yazısı etkin duruma gelecektir. Karşıdaki devlet kabul ederse ne kadar eyaleti olursa olsun hepsi sizin topraklarınıza katılır.

Not: Karşı taraftaki devlet sizden daha güçlüyse, fazla eyaleti varsa, geliri iyiyse, ya da kendinin himayesinde bir devlet varsa himayenize girmeyi asla kabul etmeyecektir.

Çevrimdışı 1. İsmail

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Nisan 2010, 22:27:12 »
casus bellilere nerden bakılıo

Çevrimdışı Ertürkhan

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Yesil
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Mayıs 2010, 10:10:04 »
declare war butonuna bas, orda görürsün.  tbrk*
Taht Oyunları Hanedanları;

Stark Hanedanı: Kış geliyor.                                       Lannister Hanedanı : Beni kükrerken duy.
Kamuoyu Hanedanı: Medya kadar temiz.               Tyrell Hanedanı: Güçlenerek büyür.
Baratheon Hanedanı: Gazap bizimdir.                          Arryn Hanedanı: Onur kadar yüksek.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bir ilim talebesi ilim tahsil etmekteyken ölüm ve ecel gelse, vefât etse şehiddir.