Gönderen Konu: Teknoloji  (Okunma sayısı 777 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı menars

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Teknoloji
« : 30 Ağustos 2013, 01:31:19 »
Anlamıyorum Müslüman tech %50 geri iken batı teknolojisi 0 bence dengeyi bozuyor ve savaşlarda onlar daha güçlü oluyor tarihtete öyle olmadı en azından 1550 lere kadar bizim daha ilerde olmamız lazım 1 kuruşu yoktu onların niye bu kadar güçlü yapıyorlarki  ???

Çevrimdışı krojem

• Yeni Çeri
  • *
  • Sieg Heil!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Teknoloji
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2013, 23:19:21 »
Askeri açıdan örnek veriyim misal Osmanlının Azap askerlerinin fire derecesi 5 iken avrupanın aynı teknolojideki askerinin fire derecesi 3.

Çevrimdışı menars

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Ağustos 2013, 23:23:52 »
ben sadece asker açısından bakmıyorum ama bu olaya dip ve administrative olarakta bakıyorum zaten biz onlardan her anlamda üstündük o yıllarda böyle düşünüyorum ben

Çevrimdışı unonimus

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Kinoshita Hideyoshi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Ağustos 2013, 23:40:00 »
Anlamıyorum Müslüman tech %50 geri iken batı teknolojisi 0 bence dengeyi bozuyor ve savaşlarda onlar daha güçlü oluyor tarihtete öyle olmadı en azından 1550 lere kadar bizim daha ilerde olmamız lazım 1 kuruşu yoktu onların niye bu kadar güçlü yapıyorlarki  ???

1550'lere kadar güçlü değiller ki zaten, Osmanlı ile istesem hepsini silindir gibi ezerim 1600'de bile ;D . Teknolojinin kısa vadede etkisi sıfıra yakın.

Çevrimdışı menars

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Ağustos 2013, 01:45:38 »
Bende biliyorum ben bunu demek istemedim yani tarihi yanlış yansıtılıyor bu oyunda ama çoğu görmezden gelincek şeylerde bu biraz büyük gibime geldi yani %50 nasıl bir farktır %10 olsa hani laf etmezdimde %50 geri gelmesi yanlış bir şey