Gönderen Konu: Ming için en iyi taktik  (Okunma sayısı 324 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DeLi_Matkap

• Azab
  • *
  • Tarih ve strateji manyağı
    • Profili Görüntüle
Ming için en iyi taktik
« : 13 Ağustos 2018, 20:52:49 »
Herkese iyi günler, oyunlar.
İlk defa ming ile oynuyorum (full dlc) ama nasıl bir taktik strateji ile ilerlersem karar veremedim. Bu nedenle eğer oynayan varsa veya Çin tarafında bilgisi olan varsa bana yardım ederse sevinirim.
Oyunum hakkında bilgiler şöyle;
Yıl 1470 ilk ideayı exploration aldım ve bitirdim. İlk mandate’i tamamladım. Techler 5-4-5. 32 adet tributary ye sahibim ve rönesansı daha yeni embrace ettim.

Çevrimdışı Dutchy

Ynt: Ming için en iyi taktik
« Yanıtla #1 : 13 Ağustos 2018, 23:04:28 »
Herkese iyi günler, oyunlar.
İlk defa ming ile oynuyorum (full dlc) ama nasıl bir taktik strateji ile ilerlersem karar veremedim. Bu nedenle eğer oynayan varsa veya Çin tarafında bilgisi olan varsa bana yardım ederse sevinirim.
Oyunum hakkında bilgiler şöyle;
Yıl 1470 ilk ideayı exploration aldım ve bitirdim. İlk mandate’i tamamladım. Techler 5-4-5. 32 adet tributary ye sahibim ve rönesansı daha yeni embrace ettim.
Çin çevresindeki devletler ile güçlneen bir devlet. Sana tavsiyem Bütün sınır devletlerini Tributate yapman.Bu sayede en yüksek puan artışına sahip olabilirsin Mandate puanı oluyor galiba.
Ek olarak Hindistanda sakın birlik kurdurma Hindistana Doğru Tributateler atabilirsin. exploration belki güzel bir seçim erkenden Filipinleri kontrol etmen gerekebilir.
Ordusal olarak şuanlık yenileceğin devlet yoktur o yüzden ekonomik ve diplomatik türden idealar aç fazla mil puanların ile şehirlerini military development üzerine geliştirebilirsin ki bu sana kolonicilik enstitüsü çıktığında, Bu enstitütüyü benimsemende yardımcı olacaktır.
İyi forumlar...

Çevrimdışı burock06

« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2018, 23:30:27 »
Çinle çok fazla oynadım, şunu öğrendim ki; Avrupalılarla karşılaşmazsan kralsın, karşılaşınca kağıttan kaplan.

Rusları, Avrupalıları görene kadar oynarsan, kesinlikle askeri kaliteni arttırman gerek. 5 Rus, 20 Çinliyi çok feci tokatlıyor. Öyle böyle değil, tokat manyagi yapıyorlar, dinlene dinlene dövüyorlar.

Avrupalıları görmeden oyundan sıkılırsan, zaten acayip güçlüsün çok da bi şeye gerek yok.

Heee bi de, güçlüyüm her yeri alırım, dersen irili ufakla yüzbinlerce komşun olduğu için çok fena koalisyon yersin. Öyle olunca da oyun kitleniyor.

Çevrimdışı Liquido

« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2018, 23:41:59 »
Çinle çok fazla oynadım, şunu öğrendim ki; Avrupalılarla karşılaşmazsan kralsın, karşılaşınca kağıttan kaplan.

Rusları, Avrupalıları görene kadar oynarsan, kesinlikle askeri kaliteni arttırman gerek. 5 Rus, 20 Çinliyi çok feci tokatlıyor. Öyle böyle değil, tokat manyagi yapıyorlar, dinlene dinlene dövüyorlar.

Avrupalıları görmeden oyundan sıkılırsan, zaten acayip güçlüsün çok da bi şeye gerek yok.

Heee bi de, güçlüyüm her yeri alırım, dersen irili ufakla yüzbinlerce komşun olduğu için çok fena koalisyon yersin. Öyle olunca da oyun kitleniyor.
Lütfen uzun süre geçen konuları hortlatmayınız.
Deutsche Frauen,Deutsche Treue,Deutscher Wein und Deutscher Sang

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.