Gönderen Konu: EU4 açılmıyor yardım edebilir misiniz ?  (Okunma sayısı 576 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı utkucan7

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
EU4 açılmıyor yardım edebilir misiniz ?
« : 10 Şubat 2018, 22:51:22 »
Çift tıklıyorum. Başlat ekranının sadece çerçevesi geliyor ve 2-3 saniye sonra hata vermeden açılmadan kapanıyor. Oyunu birkaç ay önce bilgisayarda oynuyordum. Silmiştim ve şimdi geri yüklediğimde bu sorunla karşılaştım. İnternetten araştırdım. Denemediğim yöntem kalmadı. En son buraya yazayım dedim. Yardım edebilecek olan var mı ?

Belgelerimden baktım. Sanırım hata bu çünkü her oyuna girmeyi denediğimde yeni kayıt oluşturuyor.

######## EXCEPTION: 0xC0000005 at address: 0x020E6983: ACCESS VIOLATION  read attempt to address 0x00000000
Version: Unknown Version
02/10/18 19:34:02

« Son Düzenleme: 10 Şubat 2018, 22:54:08 Gönderen: utkucan7 »

Çevrimdışı utkucan7

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: EU4 açılmıyor yardım edebilir misiniz ?
« Yanıtla #1 : 11 Şubat 2018, 01:28:50 »
Konu hakkında bilgisi olan veya yardımcı olabilecek var mı ?

Çevrimdışı Stalker

« Yanıtla #2 : 11 Şubat 2018, 02:53:40 »
Ekran kartı driverlerini güncelle bilgisayarın eu4'ü kaldırdığından emin ol bilgisayarın tüm güncelleştirmelerini yükle eu4'ün dosya konumunu açıp redist dosyasına girip ordaki herşeyi yükle.
Belgelerimde eu4 dosyası varsa sil.
Bilgisayarının kayıt defterinde veya sistem dosyalarında bir sorun, virüs olabilir format atmanızı öneririm.
Onun haricinde ramınızla alakalı gibi geldi bana bilgisayarınızın iyi çalıştığından emin olun.
Ama kesin ve net çözüm: directx yükle tüm driverleri güncelle ccleanerle bilgisayarı temizle açılması muhtemeldir.
HavHav

Çevrimdışı utkucan7

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Şubat 2018, 12:10:03 »
Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler.  Birkaç ay öncesine kadar oyunu oynayabiliyor olduğum için güncellemeyle mi alakalı diye düşündüğümden oyunu tamamen kaldırıp eski bir sürüm yükledim ancak aynı sorun devam ediyordu. Belgelerimi temizledim ve 1.23 sürümünü tekrar yükledim. Driverlar güncel görünüyor. Redist içerisindeki her şeyi yükledim. CCleaner ile pcyi temizlettim. Avast, SystemCare programlarıyla pcyi tarattım. Ancak sorun devam ediyor. Bazı sistem özellikleri şunlar:

Windows 7 Professional 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1
Pentium(R) Dual-Core  CPU      E5400  @ 2.70GHz (2 CPUs), ~2.7GHz
4086MB RAM
DirectX 11
DxDiag Version: 6.01.7601.17514 32bit Unicode

Card name: Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family
Chip type: Intel(R) GMA 3100
Display Memory: 256 MB
Current Mode: 1280 x 1024 (32 bit) (60Hz)

Çevrimdışı utkucan7

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Şubat 2018, 19:56:14 »
Yaklaşık iki haftadır bu sorunu çözmeye çalışıyorum. Bir türlü şu sorunu çözemedim. Daha önce bu bilgisayarda oyunu oynamamış olsam ekran kartı yetmiyor falan diyeceğim ama oynadım. Bu konuda yardımcı olabilecek olan yok mu ?

Çevrimdışı TürkHan

« Yanıtla #5 : 11 Şubat 2018, 20:04:07 »
Express Chipset G31 kötü. Bende G41 var sınırda benimkisi. Ekran kartından olabilir.
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimdışı utkucan7

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Şubat 2018, 21:30:56 »
Fast Universalis modu yükleyince kassa da oynanıyordu. Ekran kartının kötü olduğunu biliyorum ama birkaç ay öncesine kadar açan oyunun şimdi açmamasının nedeninin ekran kartı olduğunu sanmıyorum. Bunu düşünüp eski bir sürümü de yüklemiştim ama onu da açmamıştı.
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2018, 21:31:21 Gönderen: utkucan7 »

Çevrimdışı TürkHan

« Yanıtla #7 : 11 Şubat 2018, 21:40:23 »
Fast Universalis modu yükleyince kassa da oynanıyordu. Ekran kartının kötü olduğunu biliyorum ama birkaç ay öncesine kadar açan oyunun şimdi açmamasının nedeninin ekran kartı olduğunu sanmıyorum. Bunu düşünüp eski bir sürümü de yüklemiştim ama onu da açmamıştı.
Birkaç ay öncesine kadar 1.24 gelmemişti. Ondan sonra zaten bende sıkıntı çıkmaya başladı.

Çevrimdışı utkucan7

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Şubat 2018, 21:45:14 »
Birkaç ay öncesine kadar 1.24 gelmemişti. Ondan sonra zaten bende sıkıntı çıkmaya başladı.

Ama benim yüklediğim versiyon 1.23 oyun açılmayınca update yapmadım. Hem yeni sürümden kaynaklanıyor olsa ben daha önce
 denemek için 1.18 versiyonu indirdiğimde oyunun açılması gerekmez mi ?

Çevrimdışı TürkHan

« Yanıtla #9 : 11 Şubat 2018, 21:49:25 »
Ama benim yüklediğim versiyon 1.23 oyun açılmayınca update yapmadım. Hem yeni sürümden kaynaklanıyor olsa ben daha önce
 denemek için 1.18 versiyonu indirdiğimde oyunun açılması gerekmez mi ?
Dostum yapabileceğin en kesin çözüm;
Yeni bir ekran kartı ve işlemci. Anladığım kadarıyla ikiside kusura bakma çöp.

Çevrimdışı utkucan7

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Şubat 2018, 22:02:47 »
Dostum yapabileceğin en kesin çözüm;
Yeni bir ekran kartı ve işlemci. Anladığım kadarıyla ikiside kusura bakma çöp.

Ekran kartının zaten değişmesi gerek ama İşlemci de mi kötü ?

Çevrimdışı Stalker

« Yanıtla #11 : 11 Şubat 2018, 22:22:51 »
Ekran kartının zaten değişmesi gerek ama İşlemci de mi kötü ?
İşlemcin çöp. Ghz değerlerine bakıyorsan yanılıyorsun çok eski bir mimari üstelik oyunlar için pek ideal değil. Strateji oyunları için ryzen serisine bakabilirsin.
Bu arada bu tür oyunlar için yeterli bir ekran kartı yeter. Ama işlemci daha büyük önem arz eder.
HavHav

Çevrimdışı utkucan7

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 11 Şubat 2018, 23:18:20 »
İşlemcin çöp. Ghz değerlerine bakıyorsan yanılıyorsun çok eski bir mimari üstelik oyunlar için pek ideal değil. Strateji oyunları için ryzen serisine bakabilirsin.
Bu arada bu tür oyunlar için yeterli bir ekran kartı yeter. Ama işlemci daha büyük önem arz eder.

Peki oyunu full özelliklerde oynayabileceğim bir işlemci ve ekran kartı tahmini kaça mal olur ?

Çevrimdışı TürkHan

« Yanıtla #13 : 12 Şubat 2018, 16:40:17 »
Peki oyunu full özelliklerde oynayabileceğim bir işlemci ve ekran kartı tahmini kaça mal olur ?
Düzgün bir anakart da lazım. Nerden baksan 1.300-1.500 arası.