Bağlanılan Hatırlatmalar

• Rule Britannia çıkıyor! : 20 Mart 2018

Gönderen Konu: DUYURU EUIV - Rule Britannia: 20 Mart'ta çıktı  (Okunma sayısı 5886 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ügüt

• Sipahi
  • *
  • Türke Kafa Tutanın Tutulacak Kafası Kalmaz
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - Rule Britannia Çıkış Tarihi [27 Mart 2018]
« Yanıtla #40 : 21 Mart 2018, 09:35:04 »
Teknolojik olarak geri kalmışlar kardeşim. Kendini yenilemeyen ordular yok olmaya mahkumdur.
Burada araştırmamamın nerede olduğunu inan ki anlamadım.
Oyunda Osmanlı topçuları yüzde 33lük siege ability alıyor ve tüfek teknolojisine en erken geçen devletlerden
tarihsellikle örtüşüyor bence. Bu arada memlük dağlık alanlarda savunma yaparsa Osmanlı'nın şansı olmuyor dene derim dostum.

Bu arada çıktı mı  ;D

Aynen kardeşim ben de onu diyorum ama arkadaş nasıl oynuyorsa Memlüğe kağıt falan demiş.dacia mı bu?

Oynayanlar izlenimlerini aktarırsa güzel olur. Eklenti hayırlı olsun.

Oynadım Osman ile.Öncelikle heryere perma claim güzel oluyor.Fırsat olduğu zaman anında giriyorsun.Onun dışında oyun başlaş başlamaz Bulgaristandan 5kyeniçeri alıp Karaman ve Candar claimini alıyorsun.

Bizansa direk claim atılmıyor.casus yollaman lazım.o sürede ben candarı çıkardım.osmanlı için oyun hızlanmış diğer devletleri bilemem.

Başka bir arkadaş da cevap vermiş  :)  :

https://i.hizliresim.com/dOJQkn.jpg

Hani memlük ordusu kağıttı bu kadar erken tarihte osmanlıyı yutacağım aklıma gelmezdi.
Bu arada ramazan vassal.
« Son Düzenleme: 21 Mart 2018, 20:14:16 Gönderen: Ügüt »
TÜRKMENELİ TÜRK CUMHURİYETİ
Vakit Gelmedi mi?
MUSULKERKÜKTÜRKTÜRTÜRKKALACAK

Çevrimdışı SameTR

• Müsellem
  • *
  • Sanma şahım herkesi sen,sadıkhane yar olur
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - Rule Britannia: Çıkış Tarihi 20 Mart 2018
« Yanıtla #41 : 22 Mart 2018, 10:58:07 »
Benim Osmanlı oyunumda Kolonizm 20 yıl gecikmeli cıktı hatta cıkmayacak herhalde diyip bir ara ben yapmayı dusundum.
Claimler cok hos olmus ancak hiç bir oyunumda para konusunda bu kadar sıkıntı Çekmemiştim. Sanırım ufak problemler var. +14 gelir gözüküyor ancak para artmıyor gibi.
Sanma şahım   herkesi sen    sadıkhane      yar olur

Herkesi sen   dostum sandın  belki ol      ağyar olur

Sadıkhane     belki ol       alemde        dildar olur

Yar olur      ağyar olur     dildar olur   serdar olur.

Çevrimdışı Domuz

• (Patlican)
  • Sipahi
  • *
  • BONGO BONGO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 22 Mart 2018, 16:09:43 »
asker giderleri arttırıldı özellik paralı askerler. önceki sürümler 100k paralı asker basınca osmanlı ve M.I.N.G millet isyan etti.

macaristan fethi görevi ve viena claimlerini gören olmadı mı ???
« Son Düzenleme: 22 Mart 2018, 16:10:14 Gönderen: Patlıcan »
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı Ügüt

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 23 Mart 2018, 13:44:36 »
Benim Osmanlı oyunumda Kolonizm 20 yıl gecikmeli cıktı hatta cıkmayacak herhalde diyip bir ara ben yapmayı dusundum.
Claimler cok hos olmus ancak hiç bir oyunumda para konusunda bu kadar sıkıntı Çekmemiştim. Sanırım ufak problemler var. +14 gelir gözüküyor ancak para artmıyor gibi.

Sanırım Osmanlı donanmasıda oyunda ki en çöp halinde.Baktım Trabzon-Theodoro-Georgia üçlüsüne yenilince ilk işim 8 tane early carrack basmak oldu.Viyana corelarını gördük elbet.Ayrıca bu işin sadece coredan ibaret olmamasıda güzel olmuş.bina yap ticaret gücünü arttır falan da var.
Vakit Gelmedi mi?

Çevrimdışı SameTR

• Müsellem
  • *
  • Sanma şahım herkesi sen,sadıkhane yar olur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 29 Mart 2018, 13:30:40 »
Şu Memlük'e çözüm lazım ama 5 kere bile savaşsan full annex mümkün değil bezdim yaw.
Sanma şahım   herkesi sen    sadıkhane      yar olur

Herkesi sen   dostum sandın  belki ol      ağyar olur

Sadıkhane     belki ol       alemde        dildar olur

Yar olur      ağyar olur     dildar olur   serdar olur.

Çevrimdışı Domuz

• (Patlican)
  • Sipahi
  • *
  • BONGO BONGO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 29 Mart 2018, 15:35:25 »
hacı yeni eklenen yerleri vassal yapcan bak levent claimlerini kapınca gir direk 100 toprak al sonra arap çölündeki devletleri tek tek diplo-vassalla. claimlerine threat çak bir anda alıveriyon alayını.

bunların hepsi diplovassal, medinenin kuzeyindeki vassal yeni annexlendi
« Son Düzenleme: 29 Mart 2018, 15:36:43 Gönderen: Domuz »
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı Ügüt

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 03 Nisan 2018, 13:27:37 »
Şu Memlük'e çözüm lazım ama 5 kere bile savaşsan full annex mümkün değil bezdim yaw.

Onun nedeni Memlük artık Arabistanı çok rahat alıyor.Valla savaşıp ilerliyorum.Adamda Arabistana genişliyor.Ayar etti beni.
Vakit Gelmedi mi?