Gönderen Konu: Oyunda müslümanlara özel  (Okunma sayısı 1257 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MaxerPlayer

• Müsellem
  • *
  • Agresif Oyuncu
    • Profili Görüntüle
Oyunda müslümanlara özel
« : 21 Ocak 2018, 11:42:11 »
Birşey mi var?  Çünkü Katolik bi şehri Müslüman yapma;
Müslüman bir toprağı Katolik yapmaktan daha zor.

Yani Müslüman toprağı Katoliğe çevrilmek için 111 ay istiyorsa.

Katolik toprak Müslümana çevrilmek için 55 ay istiyor.

Misioner Strengh eşit olarak hesapladım.

Aslında gerçeklik payı da yok değil.Müslüman olan biri kolay kolay Katolik olmaz.

Çevrimdışı Furkan 65

Ynt: Oyunda müslümanlara özel
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2018, 11:44:08 »
İman Power'dir o.

Çevrimdışı The New Kaiser

« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2018, 11:48:29 »
”Biz Milliyetçiliği Demirellerden,Türkeşlerden öğrenecek değiliz. Biz milliyetçiliği Ege’nin serin ve derin sularına, Afyon’un haşhaş tarlalarına ve Kıbrıs’ın Beşparmak Dağlarına yazdık..Değil ayakları onların hayalleri bile oralara ulaşamaz..”

-Bülent Ecevit

Çevrimdışı Dutchy

« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2018, 13:48:20 »
o senin misyoner gücününe bağlı bana da tam tersi gibi geliyor Ortadoks Osmanlı ile çok rahat bir şekilde 4 ayda yapıyorum en az ama Müslüman Osmanlı ile çok uzun sürüyor 15 ay falan

Çevrimdışı TürkHan

« Yanıtla #4 : 21 Ocak 2018, 14:12:50 »
o senin misyoner gücününe bağlı bana da tam tersi gibi geliyor Ortadoks Osmanlı ile çok rahat bir şekilde 4 ayda yapıyorum en az ama Müslüman Osmanlı ile çok uzun sürüyor 15 ay falan
Misyoner gücü eşitmiş kör arkadaşım.
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimdışı vakanüvis

« Yanıtla #5 : 21 Ocak 2018, 15:02:27 »
evet bazı dinler daha kolay convert  ediliyor bazıları daha zor bunu bilinçli yapmışlar zaten üstüne getirince yazıyor.

mesela totemist,tengri ve diğer pagan dinler -2 yerel misyoner güçü yiyor yani kotaliklere göre convert etmesi daha kolay öbür yandan ortadokslar ve müslümanlar da +2 yerel misyoner güçü yiyor yani convert etmesi daha zor.
Savaş, sonsuz yaptırım ister
-Cicero

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Ocak 2018, 16:17:28 »
Hristiyanlar daha rahat din değiştiriyor onu bende gördüm açıkça. admin teknolojisinde ilerledikçe başka misyoner gücü arttıran pasif özelliklerde tetikleniyor. Müslümanlarda böyle şeyler yok. Hristiyanlar religion idea olmadanda rahatlıkla din değiştibilirken Müslümanlarda bu durum religion ideaya zorunlu kılınıyor.
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimdışı GwynBleidd

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Ocak 2018, 11:47:42 »
Coptic,shinto ve bütün müslüman topraklarda -%2 misyoner gücü vardır ortodox topraklarda -%1 penaltı varken fetisiht animist gibi pagan dinlerinde ise +%2 bonus misyoner gücü vardır.Son yama ile piety mekaninklerinin değişmesi şeykül islam desicionun kalkıp yerine garip bir event gelmesi ile müslüman devletlerle din değiştirme ile uğraşmak idea setinde %2-3 misyoner gücü yoksa veya third way başarımı için uğraşmıyorsan gereksizdir onun yerine humanist almak çok daha mantıklı olur.

Çevrimdışı MaxerPlayer

• Müsellem
  • *
  • Agresif Oyuncu
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Ocak 2018, 15:02:14 »
Coptic,shinto ve bütün müslüman topraklarda -%2 misyoner gücü vardır ortodox topraklarda -%1 penaltı varken fetisiht animist gibi pagan dinlerinde ise +%2 bonus misyoner gücü vardır.Son yama ile piety mekaninklerinin değişmesi şeykül islam desicionun kalkıp yerine garip bir event gelmesi ile müslüman devletlerle din değiştirme ile uğraşmak idea setinde %2-3 misyoner gücü yoksa veya third way başarımı için uğraşmıyorsan gereksizdir onun yerine humanist almak çok daha mantıklı olur.

Aynen öyle Humanist idea ya bayılıyorum,okadar yer aldım overextension 150 olsa da sadece 2 tane isyan çıktı.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • Beğenildi: 28 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Ocak 2018, 15:17:37 »
Hümanist ve dini idea alırsanız; çok rahat genişlersiniz.

Çevrimdışı koki

« Yanıtla #10 : 22 Ocak 2018, 15:51:18 »
İman Power'dir o.

+1 sayın erbakan hocam
Bäume wachsen nicht in den Himmel

Çevrimdışı vakanüvis

« Yanıtla #11 : 22 Ocak 2018, 15:57:24 »
+1 sayın erbakan hocam
kendimi bir an RP konusunda sandım ;D
Savaş, sonsuz yaptırım ister
-Cicero

Çevrimdışı koki

« Yanıtla #12 : 23 Ocak 2018, 12:16:29 »
kendimi bir an RP konusunda sandım ;D

Furkan heryerde iman power takılıyor baksana
Bäume wachsen nicht in den Himmel

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #13 : 23 Ocak 2018, 12:19:20 »
Parti kapatılıyor ama göreceksiniz beyler.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • Beğenildi: 28 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 23 Ocak 2018, 12:53:44 »
Konudan sapmayalım.

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 04 Şubat 2018, 00:59:39 »
zaten oyunda bütün dinlerin saf %2 misyoner gücü var bide kalkmışsın müslümanlara ve birkaç dine özel local misyoner gücü -%2 diye bir ek bişey getiriyorsan eee ne oldu misyoner gücünüz sıfırlandı. Hade şimdiden uğraş bakalım. Onuda geçiyorum Hristiyan dinlerde admin puanında ilerledikçe misyoner gücünü arttıran etkinlikler geliyor religion ideayı sırf bir alalım diyemi çıkarmışlar çözemedim. Sevmiyorum bu tarz kısıtlamaları zaten anadoluda copticlerle yukarı Kafkaslara geç ordada ortodokslar uğraşılmıyor üstüne bide şii- sünni meselesi var gelinde din değiştirin din bütünlüğü sağlayın kültür değiştirin
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimdışı nefer17

« Yanıtla #16 : 04 Şubat 2018, 17:08:18 »
Değiştirmek çok zor ise cami inşa ediyorum +3 misyoner gücü veriyor.

En sevmediğim dönüştürme ise copticler dönüşmek nedir bilmiyorlar ve memlüğün güney topraklarını hep bu fine dönüştürüyorlar.
Devlet-i Ebed-müddet

Çevrimdışı Ügüt

« Yanıtla #17 : 04 Şubat 2018, 17:54:34 »
Yeni sürümde Osmanlıya ilk idea religions başlamak çok mantıklı.
Eskiden hep admin giderdim.Şimdi religions alıyorum.%100 legalism
bonusları çok op ve ona rağmen religions idea+imamla 12 ayda Şii
toprakları çevirdiğimi bilirim.
Manpower hızı,tech bonusu,ve taxe bonusu çok güzel oluyor.
Üstüne her şehiride değiştiriyorsun.İsyanlarla uğraşmıyorsun.
TÜRKMENELİ TÜRK CUMHURİYETİ
Vakit Gelmedi mi?
MUSULKERKÜKTÜRKTÜRTÜRKKALACAK

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 04 Şubat 2018, 23:33:58 »
Değiştirmek çok zor ise cami inşa ediyorum +3 misyoner gücü veriyor.

En sevmediğim dönüştürme ise copticler dönüşmek nedir bilmiyorlar ve memlüğün güney topraklarını hep bu fine dönüştürüyorlar.
Erken oyundan cami veya katedral dikemiyorsun o dediğini yapmak için admin tech 19 olması lazım. Erken oyunda misyoner gücü lazım. Religion idea kullanmayı sevmiyorum ben genelde stability yüksek tutup sehri state yapıp edictten %1 misyoner gücü ekleyip advisorla kılı kılana değiştiriyorsun dini
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2018, 23:37:48 Gönderen: Göktürk Gökbörü »

Çevrimdışı Ügüt

« Yanıtla #19 : 07 Şubat 2018, 18:41:10 »
Erken oyundan cami veya katedral dikemiyorsun o dediğini yapmak için admin tech 19 olması lazım. Erken oyunda misyoner gücü lazım. Religion idea kullanmayı sevmiyorum ben genelde stability yüksek tutup sehri state yapıp edictten %1 misyoner gücü ekleyip advisorla kılı kılana değiştiriyorsun dini

Adamın sürümü eski olabilir.Eskiden ilk adm binası misyoner gücü veriyordu diye hatırlıyorum
TÜRKMENELİ TÜRK CUMHURİYETİ
Vakit Gelmedi mi?
MUSULKERKÜKTÜRKTÜRTÜRKKALACAK

Çevrimdışı Berat 123

• Müsellem
  • *
  • Adalete hükmedersen her günün ibadet sayılır
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 15 Şubat 2018, 14:53:47 »
dini isyancılar çok yormaz kafana takma :D

Çevrimdışı Emreahmet167

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 10 Nisan 2018, 12:32:28 »
Dini birlik azalırsa ulusal huzursuzluk unrest alıyorsunuz. Humanist bir yere kadar engeller. Eğer osmanlıyla avrupaya açılmayı düşünüyorsanız religious alın hem casus belliyle casus ağı oluşturmaya gerek kalmaz hem de humanistibn verdiği bonus bozulacağı için ve verdiği -2 unrest onu karşılamayacağı için gerek yok. Sünni yerleri alacaksanız durum tam tersi. İksini de yapacaksanız ben gene religious alın derim. Ortodoks veya ortodoks gibi dünyada az olan din varsa kesinlikle religious alın. Alacağınız yerler +2% misyoner gücü veriyorsa humanist alın.