Gönderen Konu: EUIV - Oyunun Yapımcısı olsaydın Ne Eklemek/Çıkarmak İsterdin?  (Okunma sayısı 13395 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
  • Elros Tar-Minyatur
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
(aç/kapa)
(bknz.: Crusader Kings 2)
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2018, 19:00:13 Gönderen: Elessar »
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Kronoloji, Aptallar tarihi.
Ragnaroğulları vs Ramazanoğulları

Çevrimdışı Kaptan

• Denizlerin Hakimi
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Allah'ın Yeryüzündeki Gölgesi
    • Profili Görüntüle
Affiniza siginarak soyluyorum varis dogarken bildirim geliyor ya o bildirimden once hukumdar ve esinin cima sahnesini sonra 9 ay later fln goops cocuk kundakta bence farklilik getirirdi.

Çevrimdışı Revanchism

• Müsellem
  • *
  • Bella gerunt alii - tu felix austria nube
    • Profili Görüntüle
 ???
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2018, 20:11:17 Gönderen: Revanchism »

Çevrimdışı eu4 amelesi

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
osmanlıya kedine özel tımar ve vakıf reformu getirirdim

Çevrimdışı Meliheness4

• Azab
  • *
  • :D
    • Profili Görüntüle
Çok gerekli değil ama oyuna isyancı olmayı getirirdim en azından eğlenceli olurdu.

Çevrimdışı Paytak

• Sekban
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
Çok gerekli değil ama oyuna isyancı olmayı getirirdim en azından eğlenceli olurdu.
Zamanında yanlışım yoksa böyle bir mod vardı

Çevrimdışı Kaptan

• Denizlerin Hakimi
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Allah'ın Yeryüzündeki Gölgesi
    • Profili Görüntüle
Zamanında yanlışım yoksa böyle bir mod vardı

Yanlisin var

Çevrimdışı serdengecti1

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Çin'i zayıflatırdım.Mandate of heaven dlc'si ile öyle bir bufflanmış ki belli bir tarihten sonra en ileri teknolojiye sahip ve 300k'lık bir orduya sahip oluyorlar.Haliyle yenmek imkansız hale geliyor.Tamam eski versiyonlardaki gibi patlayıp parçalansın demiyoruz ama biraz tarihsellik gerek.Kastettiğim şu:
1-1810'a kadar hiç bir hanedan değişimi olmuyor.1644'da qing hanedanlığı yönetimi devralmıştı(Köylü isyanlarıyla)bildiginiz gibi.Ming de aynı şekilde yuan hanedanlığından.Onlarda song hanedanlığından almış.Bu böyle gider.Ama oyunda bu yansıtılamamış.Eski versiyonlarda ai qing kurabiliyorken şuan ki durumda imkansız.
2-Teknolojik olarak oyunda her zaman en ilerideler.Verdiği %10'luk tech cost'dan ve tribıutarylardan gelen monarch points'lerden olduğu düşünüyorum.Bunun tarihte olamayacağını afyon savaşlarındaki çin ordusunun rezalet durumuyla açıklayabiliriz.Ayrıca ming imparatorunun(tarihini hatırlamıyorum)teknolojik araştırma,icat,keşif yapmayı yasakladığı bilgisi de mevcut.
3-Sınırsız para kaynakları var.Bilirsiniz eski versiyonlarda celestial empire ile %50 autonomy penalty ile başlarlardı.Westernize olduktan sonra bu kalkardı.İlk hali gayet gerçekçiydi bence.Çünkü dün 130 mercenary'lik ordusunu gördüm ve hiç borç almadan uzunca süre savaştı.
Şimdi diyeceksiniz manchu ile zorda olsa yenebilirsin diye.Doğru ama ben çin'in etrafında herhangi başka bir ülkeyle oynamak istesem oynayamayacak mıyım?