Gönderen Konu: EUIV - Oyunun Yapımcısı olsaydın Ne Eklemek/Çıkarmak İsterdin?  (Okunma sayısı 16709 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Elessar

(aç/kapa)
(bknz.: Crusader Kings 2)
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2018, 19:00:13 Gönderen: Elessar »
Kronoloji, Aptallar tarihi.

Dünyaca bilinmektedir ki, bizim devlet yönetimimizdeki ana programımız, Cumhuriyet Halk Partisi programıdır. Bunun kapsadığı prensipler, yönetimde ve politikada bizi aydınlatıcı ana çizgilerdir. Fakat bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya yaşamdan almış bulunuyoruz.

[KAYNAK]

Çevrimdışı Kaptan

Affiniza siginarak soyluyorum varis dogarken bildirim geliyor ya o bildirimden once hukumdar ve esinin cima sahnesini sonra 9 ay later fln goops cocuk kundakta bence farklilik getirirdi.

Çevrimdışı Revanchism

???
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2018, 20:11:17 Gönderen: Revanchism »

Çevrimdışı eu4 amelesi

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
osmanlıya kedine özel tımar ve vakıf reformu getirirdim

Çevrimdışı Meliheness4

• Azab
  • *
  • :D
    • Profili Görüntüle
Çok gerekli değil ama oyuna isyancı olmayı getirirdim en azından eğlenceli olurdu.

Çevrimdışı Paytak

• Sekban
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
Çok gerekli değil ama oyuna isyancı olmayı getirirdim en azından eğlenceli olurdu.
Zamanında yanlışım yoksa böyle bir mod vardı

Çevrimdışı Kaptan

Zamanında yanlışım yoksa böyle bir mod vardı

Yanlisin var

Çevrimdışı Popobless

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
İlla ki söyleyen olmuştur bütün cevapları okumadım ama sinir olduğum bir şeydi abi isyan boyutlarını düzenlerdim. Örneğin shirvanı fethettin abi tamam 10k ordusu vardı yok ettin sildin haritadan core yaptın falan ama kültürünü değiştirmedin mesela diyelim ki persia ticaretini çok umursamıyorsun falan abi bir shirvan isyancısı çıkıyor 40k. Anasının örekesi babacım 5 yaşındaki sabi sübyana kılıç verip üstümüze mi salıyosunuz nereden çıkıyor bu isyan diyosun dev diyeceksin mesela var sayalım ki onların kültürüne ait topraklarda 100 dev var 40k isyancı çıkıyor ama sende 500 dev varken anca 100k falan ordu basabiliyosun (oranları sallıyorum) bu isyan olayını adam etmek isterdim hayır oyunu zorlaştırıyor desen yoo zorlaştırmıyor her türlü dövüyorsun isyancıları manpower kaybediyosun falan ama kazancına değiyor mu değmiyor 10 ducat kazanırken 12 ducat kazanıyorsun isyancı dövüp otonomi düşürünce mesela ama o manpower toplanacak da bilmem ne sinek gibi bir şey küçük ama mide bulandırıyor

Çevrimdışı battle4royal

Osmanlı'ya cülus getirilmeli. Tahta yeni bir padişah çıktığında cülus bahşişi olarak ordu büyüklüğü oranında para dağıtılmalı. yeterli para yoksa unrest artarak bir kaç yıl içinde devasa bir isyan çıkmalı başkentte. isyan başarılı olursa padişah düşmeli.

Çevrimdışı evdeki zambak

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Osmanlı'ya cülus getirilmeli. Tahta yeni bir padişah çıktığında cülus bahşişi olarak ordu büyüklüğü oranında para dağıtılmalı. yeterli para yoksa unrest artarak bir kaç yıl içinde devasa bir isyan çıkmalı başkentte. isyan başarılı olursa padişah düşmeli.

Bu zaten var diye hatırlıyorum ordudaki yeniçeri oranında yeniçeri aid eventi geliyordu sanki bayadır Osman oynamadım ama isyanla padişah indirme olsa iyi olurdu.
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2018, 21:48:41 Gönderen: evdeki zambak »

Çevrimdışı battle4royal

4-5 Kere Osmanlı ile oynadım hiç görmedim. Cülus her sultan değişiminde olması gereken direkt hazineden para düşüren bir şey olması lazım

Çevrimdışı OnurSantos

4-5 Kere Osmanlı ile oynadım hiç görmedim. Cülus her sultan değişiminde olması gereken direkt hazineden para düşüren bir şey olması lazım
            yeniçerin olunca oluyo her seferinde 1k altın istiyolar

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
Oyunda cülus zaten var her padişah değiştiğinde para alıyor yeniçeriler. Hatta ordu büyüdükçe cülus miktarı da artıyor, gerçekçi paralar alıyorlar ne az ne de gereğinden fazla.
"Uzak uzak ülkelerden döndüm seferden,
Yaralarım ağır fakat mestim zaferden!"

Çevrimdışı CaisuEu4

1-Savaşlarda Saldırı-Savunma strateji olmasını isterdim
2-Başka Ülkelerde genarel satın almak
3-Taht kavgaları
4-Para Basımı Para Üretimi
5-Irka Göre Askerler onları yöneticek Paşalar örneğin 1 orduyu 5 paşa 1 hükümdar yönetebilir
6-Belirlediğin Paraya göre vasallık örneğin yılda 1 yendiğin devlet 1500 akçe gibi para vericek
7-Başka Savaşlara ordu göndermek
8-İstila Örneğin istila için savaş açarsan işgal ettiğin şehirler tüm parasını sana vericek
9-Bir Savaşta hem okçu hem tüfek hem top hem at hem baltacılar hem mızrakçılar kullanılması
10-Silah Ticareti Yapmak
11-Sınırlara saldırma saraylara kalelere baskın yapma
12-Cihat Müslümanlara savaş çağrısı
13-Örneğin Savaşlara Yırtıcı kuş fil eklenmesi bunları evcirilleştirilmesi 20 yıl gibi olmalı
14-Savaşlarda Komutan Esir Etme
15-Oyuna Hilal Taktikiği KurtKapanı Turan Gibi Taktikler Eklenmeli Her Paşanın özelliklerine göre paşalar alındığında özellikeleri ekli olucak örneğin atı iyi kullanıyorsa piyadelere saldırcak şok ve korku etkisi yapıyorsa topçuların veya tüfekçilerin başına geçicek
16-Haritaları çizip almak
Zalimin köpeği olacağına Garibin aslan'ı ol ki öldüğünde,Mezar taşına yiğit yazılsın.

Çevrimdışı serdengecti1

1-Savaşlarda Saldırı-Savunma strateji olmasını isterdim
2-Başka Ülkelerde genarel satın almak
3-Taht kavgaları
4-Para Basımı Para Üretimi
5-Irka Göre Askerler onları yöneticek Paşalar örneğin 1 orduyu 5 paşa 1 hükümdar yönetebilir
6-Belirlediğin Paraya göre vasallık örneğin yılda 1 yendiğin devlet 1500 akçe gibi para vericek
7-Başka Savaşlara ordu göndermek
8-İstila Örneğin istila için savaş açarsan işgal ettiğin şehirler tüm parasını sana vericek
9-Bir Savaşta hem okçu hem tüfek hem top hem at hem baltacılar hem mızrakçılar kullanılması
10-Silah Ticareti Yapmak
11-Sınırlara saldırma saraylara kalelere baskın yapma
12-Cihat Müslümanlara savaş çağrısı
13-Örneğin Savaşlara Yırtıcı kuş fil eklenmesi bunları evcirilleştirilmesi 20 yıl gibi olmalı
14-Savaşlarda Komutan Esir Etme
15-Oyuna Hilal Taktikiği KurtKapanı Turan Gibi Taktikler Eklenmeli Her Paşanın özelliklerine göre paşalar alındığında özellikeleri ekli olucak örneğin atı iyi kullanıyorsa piyadelere saldırcak şok ve korku etkisi yapıyorsa topçuların veya tüfekçilerin başına geçicek
16-Haritaları çizip almak
1-Bu var.Düşman atiyorum dağlık bölgede sana saldırırsa savunma yapmış oluyorsun.
2-Japonya oynarken yapabiliyorsun
3-Bu da var.Bazı ülkelerde kral ölünce tahtı almak için isyan çıkıyor.Başarılı olursa taht onun oluyor
4-Para basmanın herhangi bir ekonomik katkısı olmaz sana.
5-Tech gruplarına baglı askerler var zaten.Western olanlar daha saglam oluyor oyun sonu.
6-Vassallar zaten gücü yettiği ölçüde sana vergi veriyorlar.
7-Condottieri var asker kiralamak yani ve gp olan devletler birbirleri arasındaki savaşlara katılabiliyor.
8-Şehirleri lootlama sistemi var.Belli bir süre sonra şehirdeki tüm altınları almış oluyorsun
9-Okcu,tüfekçi,baltacı,mızrakçılar piyade olarak kabul ediliyor zaten.Ayrı olarak at ve topcu birlikler var.
10-Olabilir bu
11-Bu zaten var.border conflict olursa komşu ülkeyle aran kötüleşiyor.
12-Var zaten.Religious idea ile cihad cb'si ile savaş açabilirsin
13-Bu oyuna hiç uymaz
14-Oluyor zaten bu.
15-Bu da var.Eu4 wiki'den leader traitslere bakabilirsin
16-Bu da var.Bir ülkeyle haritani belirli prestijle satabilirsin veya spy'lık yaparken çalabilirsin.
Belli ki oyunu güncellemeye ihtiyacın var.Dediklerinin neredeyse tamamı var

Çevrimdışı CaisuEu4

Aga Europa Universalis IV: Dharma Diye bi dlc çıkcak galiba o dlc kapağında 1 fille 1 at var dün diyorum bugün oluyor galiba.
Zalimin köpeği olacağına Garibin aslan'ı ol ki öldüğünde,Mezar taşına yiğit yazılsın.