Gönderen Konu: EUIV - Oyunun Yapımcısı olsaydın Ne Eklemek/Çıkarmak İsterdin?  (Okunma sayısı 14816 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı paradox sever

• Yeni Çeri
  • *
  • Republic of Türkiye.
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - Oyunun Yapımcısı olsaydın Ne Eklemek/Çıkarmak İsterdin?
« Yanıtla #120 : 10 Aralık 2017, 21:09:34 »
Ya bu 1.23 güncellemesi nasıl bir saçmalıktır, Osmanlı'nın Anadolu'daki bütün core'ları kalkmış tamam eyvallah ama Candar ve Karaman'ın bütün core'ları duruyor bunun nasıl mantıklı bir açıklaması olabilir anlamıyorum, giç dingiliyirlir diye gelmeyin bunun adı saçmalıktır hem çifte standart hem de tarihten sapma. Mesele güç dengelemekse Avusturya ve Polonya'yı dengelesinler, Osmanlı 30 binle başlarken bunlar 70 bin kişiyle geliyorlar. Memlükler de aynı şekilde 50-60 bin kişiyle geliyor. Osmanlı 30 bin.

(Avusturya-Macaristan-Memlük-Karaman tarafından tost yapıldım)

Osmanlının kaldırılan core bölgeleri geri gelecek .

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #121 : 10 Aralık 2017, 21:10:04 »
Nereden duydun?
Hür doğmuştur insanoğlu,
Hür yaşamak hakkıdır.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • Beğenildi: 1 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #122 : 13 Aralık 2017, 02:49:18 »
Savaş açarken birden fazla casus belli kullanabilmeliyiz.

Örneğin savaş açacağımız devletin elinde bize ait core ve claim olan 2 farklı toprak olsun, bu devlete savaş açarken reconquest casus belli kullanırsak claim olan toprağı alırken claim'in sağladığı bonuslar gidiyor veya conquest casus belli'si ile savaş açtığımızda core'umuz olan toprağı da almak istersek core'un sağladığı bonuslardan yararlanamıyoruz, boşu boşuna agresif genişleme yiyoruz ve diplo puan veriyoruz.

Sonuçta savaşların birden fazla nedeninin olabileceğini düşündüğümüzde böyle bir değişiklik yerinde olur.

Hayır. Yararlanıyoruz diye biliyorum ben.

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 13 Aralık 2017, 08:47:47 »

Az önce Macaristan'a conquest Temes ile savaş açtım, Arnavutluk'taki core'um onlarda, barış antlaşmasında core olan yeri isterken hem diplomatik puan istiyor hem de agresif genişleme artışında düşüş yok
"Uzak uzak ülkelerden döndüm seferden,
Yaralarım ağır fakat mestim zaferden!"

Çevrimdışı TurkishModderHOIV

• Yeni Çeri
  • *
  • Avarlar seni Avlarlar.
    • Profili Görüntüle
    • The Balkan Empire
« Yanıtla #124 : 13 Aralık 2017, 08:49:35 »
Hearts of İron ile Europa Universalis in karışımı bir oyun yapardım
http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=54087.0
Balkan Empire

Stalin komünist mi ki?Komünist kılığında faşist değil mi o?

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #125 : 13 Aralık 2017, 16:04:06 »
Sunniler için tüm sunni bölgeleri aldığımızda meshepler birleşse çok iyi olur bütün bonuslarıda almış oluruz kötümü olur :)
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimdışı Victoria2ci

• Yeni Çeri
  • *
  • YAŞASIN TÜRK IRKI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #126 : 14 Aralık 2017, 22:43:47 »
Türkiyeyi kurma

Form Turkey
(aç/kapa)

Çevrimdışı Duchy

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #127 : 15 Aralık 2017, 04:33:24 »
Hollanda ve Portekiz ve İngiltere'nin ticaret şirketlerinin ticari gücü diğer devletlere göre yüksek olmalı. Kastilya-Aragon-İspanya ise ordu gelenekleri ne olursa olsun en az 40 traditionlu bir conquistadora sahip olabilmeli. Son olarak koloninin development oranıyla orantılı olarak bir bakım masrafı olmalı. Yüksek developmentli koloniler giderlerinin büyük kısmını kendileri karşılamalı mesela.

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #128 : 15 Aralık 2017, 11:03:02 »
Topraklarımızda belli bir yüzde farklı dine sahip olduğumuzda o dine geçiş yapabilme gelsin. Nedir isyancı ile uğraşmak başka dini kabul etmek isyanlamı olur :)
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimdışı Duchy

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #129 : 15 Aralık 2017, 15:23:04 »
Osmanlılar Fatih'in kanunnamesi gereği nizam-ı alem içün karındaşlarını boğdurabilmeli zaten ekser ulema tecviz etmiştür ;D Varislerinizi 15 yaşına gelmeden öldüremiyorsunuz ve bu 50 prestij götürüyor. Osmanlıda varisin yaşı önemli olmaksızın(mesela 2 yaşında bile olabilir) padişah beğenmediği hanedan üyesini yay kirişiyle boğdurabilmeli ;D Bunu yapınca padişah isyanlarla ya da mesela +2 ulusal huzursuzlukla falan karşılaşmalı.

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #130 : 17 Aralık 2017, 16:39:59 »
Barış antlaşması imzalarken yiyeceğimiz agresif genişleme sonucunda eğer 50 AE'yi geçerse hangi ülkelerin koalisyona katılabileceğini görebiliyoruz ama 50 AE'nin altında kalan diğer ülkelerle ilgili bilgi gelmiyor. Agresif genişlemenin 1 AE bile olsa etkileyeceği tüm ülkeleri görebilmeliyiz

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #131 : 17 Aralık 2017, 16:42:04 »
Güzel olurdu fakat 1 AE'ye ülke gelir mi?
Hür doğmuştur insanoğlu,
Hür yaşamak hakkıdır.

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #132 : 17 Aralık 2017, 17:33:21 »
Güzel olurdu fakat 1 AE'ye ülke gelir mi?

Bazen yaptığımız fetihlerden uzaktaki ülkeler de birkaç AE etkileniyor, 1 AE'yi lafın gelişi söyledim mesela bazı ülkeler var 45 AE'ye çıkıyor ama biz onları barış antlaşmasından sonra görebiliyoruz. Sonra o yöne sefer yapabilmek için yıllarca bekliyoruz ama barış antlaşmasında onları da görebilseydik daha farklı bir antlaşma imzalardık.

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #133 : 17 Aralık 2017, 18:24:07 »
Anladım.
Hür doğmuştur insanoğlu,
Hür yaşamak hakkıdır.

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #134 : 17 Aralık 2017, 21:27:14 »
Ben 56 - 58 e kadar bir sürü kualisyona girdim fakat bana savaş açana kadar agresiflik 50 nin altına düştüğünden kualisyon bozuluyordu. Yani fazladan 1 in bir etkisi yok kualisyon kurulduğu gibi savaş açarlarsa sorunda ben hiç görmedim genellikle savaştıkların kualisyona girdiği için beklemek zorunda kalıyorlar o ara zaten agresiflik düşüyor.

Çevrimdışı TürkHan

« Yanıtla #135 : 17 Aralık 2017, 21:32:56 »
Yararlanıyoruz. Örneğin 5 yerde hak iddiamız var. Bir yer için açıyoruz. Diğer 4 yeri de daha az maliyetle alıyoruz zaten.
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #136 : 19 Aralık 2017, 00:28:48 »
bu oyunu yapanlara artık hiç bişey demiyorum geçen günkü gelen yamayla birlikle kırımdaki oyun başlangıcı force limitimiz -1 azalmış bügün farkına vardım hayırlı uğurlu olsun. adamlar kuzeyi iyileştirecek yere dahada beter hale getiriyor ne denebilirki :))Bana horde oynatmayı bıraktırdılar sonunda
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2017, 01:14:26 Gönderen: Göktürk Gökbörü »

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #137 : 19 Aralık 2017, 09:33:12 »
Yararlanıyoruz. Örneğin 5 yerde hak iddiamız var. Bir yer için açıyoruz. Diğer 4 yeri de daha az maliyetle alıyoruz zaten.

Yanlış anladınız, farklı casus belli'lerden bahsediyorum. Mesela 3 bölgede claim'imiz olsun (core değil sadece claim) bu üçünü conquest casus belli'si ile alabiliyoruz ama aynı antlaşmada bir de core olan toprağımızı almak istersek sanki core'umuz yokmuş gibi AE indirimi olmadan alıyoruz bölgeyi.

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #138 : 20 Aralık 2017, 00:57:02 »
Dine davet etme gelsin hocam. Gerçekten bu eksik bence. Şartlarda belli bir Trust ve Opinium olabilir.

Altın orda hanı Berkenin Müslüman olması
Hazar kağanının Musevi olması ve halkın Musevilik tercihi
Selçukluların beyin gaziler şehri cendte Müslüman olması
Dünyaca ünlü İngiliz korsan jack ward Müslüman olması ( Yusuf reis ) ( namı değer jack sparrowun fikir babası ) vs vs sıralanabilir

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #139 : 20 Aralık 2017, 07:04:24 »
Çok iyi olurdu fikri beğendim. tbrk*
Hür doğmuştur insanoğlu,
Hür yaşamak hakkıdır.