Gönderen Konu: Ülke Renkleri  (Okunma sayısı 2686 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gingerwho

• Azab
  • *
  • What's up
    • Profili Görüntüle
Ülke Renkleri
« : 25 Ağustos 2014, 08:58:21 »
EU4 sayesinde oyundaki ülkelerin renkleri beynime kazınmış gibi. Yani herhangi bir yerde örneğin Avusturya'yla ilgili bir şey görsem aklıma beyaz renk geliyor. Beynimde yer etmiş durumda Fransa deyince mavi, İngiltere deyince kırmızı aklıma geliyor. Yalnız değilimdir umarım  :fpalm:
HÜLOOOOOOOĞ PART 2

Çevrimdışı HulkSpider02

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ülke Renkleri
« Yanıtla #1 : 25 Ağustos 2014, 09:40:01 »
EU4 sayesinde oyundaki ülkelerin renkleri beynime kazınmış gibi. Yani herhangi bir yerde örneğin Avusturya'yla ilgili bir şey görsem aklıma beyaz renk geliyor. Beynimde yer etmiş durumda Fransa deyince mavi, İngiltere deyince kırmızı aklıma geliyor. Yalnız değilimdir umarım  :fpalm:
Yeşil?Sarı?Koyu kırmızı? ;D ;D ;D ;D

Çevrimdışı VII.Cem

• Sipahi
  • *
  • Üye ama Gururlu
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Ağustos 2014, 10:49:24 »

İşte Paradox'un sübliminal oyunları bunlar. Bana da dinlerde oldu bu. Sünni-koyu yeşil Şia-açık yeşil Katolik-Sarı Ortodoks-Mor
M'kay

Çevrimdışı Ecdad Computer

• (Tengrist)
  • Sekban
  • *
  • Sixty Four
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2014, 10:54:34 »
İşte Paradox'un sübliminal oyunları bunlar. Bana da dinlerde oldu bu. Sünni-koyu yeşil Şia-açık yeşil Katolik-Sarı Ortodoks-Mor

Paradox Bunu dinlerin özelliklerine göre koyabiliyorlar renkleri. Örneğin CK2 de Tengricilik Mavi renk Çünkü ana unsur Gök olduğu için Hatırlaması kolay olsun diye
Son disket bozulduğunda, son kartuş kırıldığında, son kaset yırtıldığında, milenyum adamı DVD'nin yenilebilir bir şey olmadığını anlayacak.

Çevrimdışı xxdiag

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Ağustos 2014, 10:55:35 »
+1
:fpalm:
Bende Irak'ta ölen Binlerce Arap'a seviniyorum(!). İyi olmuş iyi yapmış Amerikalılar Dedelerimi sırf Müslüman değil diye öldürdükleri Arapları katletmekle.
Türkiye'nin düştüğü durum. :( :(  :wall:  :fpalm:  :thumbsdown:
ارسل كولمز Osmanlıca ismimin karşılığı

Çevrimdışı I.Süleyman

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Ağustos 2014, 10:56:08 »
Aynen öyle
Dünya'nın en kısa muharebesi "Mohaç Meydan Muharebedisidir." Yaklaşık 2 saat sürmüştür.
Yurtta savaş;cihanda savaş.
İslam
Monarşi
Osmanlıcı
Kadir MISIROĞLU

Çevrimdışı Ügüt

« Yanıtla #6 : 25 Ağustos 2014, 11:09:15 »
Çok doğru ama illaki bir siyasi harita olmalı.Tün ülkeler beyaz yada krem rengi olsa sadece kalın çizgiler sınırları belirlese iyi mi olur ?
TÜRKMENELİ TÜRK CUMHURİYETİ
Vakit Gelmedi mi?
MUSULKERKÜKTÜRKTÜRTÜRKKALACAK

Çevrimdışı tok50

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Ağustos 2014, 11:44:56 »

Europa Universalis IV ten sonra tarih sınavlarım ve sözlülerim daha yüksek olmaya başladı(90 alırken 96 ya yükseldi :D). Renkler kesinlikle aklıma kazındı  rlywrd*

Çevrimdışı Ügüt

« Yanıtla #8 : 25 Ağustos 2014, 14:04:57 »
Europa Universalis IV ten sonra tarih sınavlarım ve sözlülerim daha yüksek olmaya başladı(90 alırken 96 ya yükseldi :D). Renkler kesinlikle aklıma kazındı  rlywrd*

Aynen kardeşim.Topyekün tarih bilgisi verirken tarih şuru oluşturup ilgiyi artırıyor kerata :D
TÜRKMENELİ TÜRK CUMHURİYETİ
Vakit Gelmedi mi?
MUSULKERKÜKTÜRKTÜRTÜRKKALACAK

Çevrimdışı TheDoctor

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 25 Ağustos 2014, 15:08:09 »
Gelenek böyle ama çok istiyorsanız renkleri değiştiren modlarda mevcut.

Çevrimdışı Atadam

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 25 Ağustos 2014, 15:25:28 »
Yalnız değilsin... :smoking:

Çevrimdışı Snykdel

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı gingerwho

• Azab
  • *
  • What's up
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 25 Ağustos 2014, 17:03:47 »
Renklerden yana sıkıntım yok 100 Yıl Savaşlarının 116 yıl sürdüğünü öyle aklıma kazıdım ve tarih sınavında çıkmıştı ;D. Renkler hafızada tutmak için çok önemli ögeler.
HÜLOOOOOOOĞ PART 2

Çevrimdışı Furkovic

• Yeni Çeri
  • *
  • Nefret sevgiden daha samimi bir duygudur.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 25 Ağustos 2014, 17:37:08 »
Bu sadece eu4 de böyle değil victoria 1 ve tw oyunlarındada böyle.

İntel Core i7-4790 3.6 ghz // Sapphire AMD R9290 4 gb // Msi Z97 GAMİNG 3 // Corsair V.8gb 1600 mhz //Xigmatek talon 750watt//http://i.hizliresim.com/JEnJWB.jpg

Çevrimdışı PiriReis

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 25 Ağustos 2014, 23:42:00 »
Osmanlı'nın rengi güzel değil onun için hatırlamıyorum :D
There is no Conqueror except God.

Çevrimdışı gingerwho

• Azab
  • *
  • What's up
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 26 Ağustos 2014, 04:15:59 »
Sadece renkte değil. Mesela White Queen diye bir dizi başlayacak Cnbc-e de orada bir bayrak gördüm ve hemen İngiliz bayrağı (eski İngiliz bayrağı) olduğunu anladım. Yani oyun ister istemez bilinçaltımıza ve hafızamıza bir şeyler bırakıyor.
HÜLOOOOOOOĞ PART 2

Çevrimdışı tok50

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 26 Ağustos 2014, 16:48:16 »
Sadece renkte değil. Mesela White Queen diye bir dizi başlayacak Cnbc-e de orada bir bayrak gördüm ve hemen İngiliz bayrağı (eski İngiliz bayrağı) olduğunu anladım. Yani oyun ister istemez bilinçaltımıza ve hafızamıza bir şeyler bırakıyor.
Oyunun bıraktıkları işe yarıyor ama. Coğrafyam da HoI ile gelişti. Ayrıca bayrak bilgim kesinlikle gelişti :D

Çevrimdışı PiriReis

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 26 Ağustos 2014, 19:57:58 »
Geçen üniversite de bir Çinli'yle konuşurken konu Hainan vilayetine geldi. Oğlan şöyle baktı  :B haha sen Hainani nerden biliyorsun dedi: EU4  ;D
There is no Conqueror except God.