Gönderen Konu: Memlüğe İnmeli miyim?  (Okunma sayısı 1891 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ügüt

• Sipahi
  • *
  • Türke Kafa Tutanın Tutulacak Kafası Kalmaz
    • Profili Görüntüle
Memlüğe İnmeli miyim?
« : 23 Haziran 2014, 11:43:55 »
Uzun zamandır Osmanlı oynamıyordum.Bi giriyim dedim ve farklı bir strateji izledim.

Not:Hilesizdir

Sınırlarım:Trabzon-Kürdistandan Istra-Macaristan-Moldovya hattı

Adalar:Rodos-Kıbrıs-Girit-Naksos-Corfu-Malta(Tuscany Napoliyi annexledi değişik şeyler oldu Sicilya kuruldu falan)

Evet 3 tane +1lik advisorlarla +35-40 ducats geliyor.

Tecnonojide de 40binlik avrupa karmasını 26 binle yendiğimi hatırlıyorum.Memlüğe girmelimiyim?
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2014, 13:57:56 Gönderen: Ügüt »
TÜRKMENELİ TÜRK CUMHURİYETİ
Vakit Gelmedi mi?
MUSULKERKÜKTÜRKTÜRTÜRKKALACAK

Çevrimdışı barkardes

• Sekban
  • *
  • Fakirin Fekeresi
    • Profili Görüntüle
Ynt: Neden Memluğe İnilir
« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2014, 11:48:33 »
Kesinlikle in derim.Hem bir düşmanın eksilir hem de bölgenin ticaretini daha aktif bir şekilde İstanbula aktararak ticaretini uçurabilirsin.

Çevrimdışı FANBOY

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2014, 11:57:10 »
Ele geçirdiğinde zarar edecek bile olsan görevlerden aldığın onca claimin hatrına savaş açar insan. Ama öyle değil tabi. Özellikle Akdeniz kıyısı olan bölgeleri aldığında naval force limitin inanılmaz artıyor, eğer Avrupalı devletler karşısında denizlerde bir gücün olsun istiyorsan adalar ve o kıyı şeridi senin olmalı. İkincisi de ticaret tabi. İskenderiye bölgesinden İstanbul'a tüm ticari gücü aktarabilirsen güzel bir ticaret gelirin olur.

Çevrimdışı Ügüt

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2014, 12:19:21 »
Aldım diyelim İstanbul'a nasıl aktarıcaz collect from mu transfer from mu ?
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2014, 12:24:40 Gönderen: Ügüt »
Vakit Gelmedi mi?

Çevrimdışı barkardes

• Sekban
  • *
  • Fakirin Fekeresi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2014, 12:27:36 »
Transfer

Çevrimdışı Üstâd

• Müsellem
  • *
  • Life is a Question İslam is The Answer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Haziran 2014, 13:21:28 »
Birde Kudüs var fazladan 1 misyoner tbrk*
Malmıyız biz?
Siz?
Onlar?
Güle güle

Çevrimdışı Ügüt

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Haziran 2014, 16:42:06 »
Memlüğe indim ve gelirlerim +65-75 arası değişiyor.   tbrk* Teşekkürler
Vakit Gelmedi mi?

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Haziran 2014, 19:17:18 »
Hiç ordu ve donanma yok mu? Nasıl oldu o kadar gelir artışı?

Çevrimdışı Ügüt

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Haziran 2014, 12:03:07 »
Viyanayıda aldım venedik komşum oldu ama avrupa koalisyonu yedim onu bekliyom 36k asker 56 tane gemi var.haritayı atıyım istiyorsan
Vakit Gelmedi mi?

Çevrimdışı HulkSpider02

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Haziran 2014, 12:26:34 »
atar mısın?

Çevrimdışı Ügüt

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Haziran 2014, 13:59:29 »

Bu koalisyonun son hali aslında daha fazlaydı.
Vakit Gelmedi mi?

Çevrimdışı FANBOY

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 24 Haziran 2014, 17:07:44 »
Gördüğüm kadarıyla 66 tane gemiye tek bir ticaret noktasını koruma görevi vermişsin. Bana biraz fazla geldi. Eğer ticaret noktasındaki neredeyse tüm topraklar seninse 10-20 arası hafif gemi yeterli olur. Kalanını diğer bölgelere dağıtırsan gelirinin arttığını görürsün.

15 İstanbul, 15 İskenderiye, 25 Kırım, eğer Ragusa'da da collect yapıyorsan oraya da atarsın 10 tane daha. Kalanı Venedik bölgesine korsanlık yapmaya. (Force limitin yüksek olduğunu varsayıyorum, elindeki topraklar az değil. Kadırgaların sayısını azaltıp hafif gemileri arttırabilirsin.)

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 24 Haziran 2014, 18:06:08 »
Gördüğüm kadarıyla 66 tane gemiye tek bir ticaret noktasını koruma görevi vermişsin. Bana biraz fazla geldi. Eğer ticaret noktasındaki neredeyse tüm topraklar seninse 10-20 arası hafif gemi yeterli olur. Kalanını diğer bölgelere dağıtırsan gelirinin arttığını görürsün.

15 İstanbul, 15 İskenderiye, 25 Kırım, eğer Ragusa'da da collect yapıyorsan oraya da atarsın 10 tane daha. Kalanı Venedik bölgesine korsanlık yapmaya. (Force limitin yüksek olduğunu varsayıyorum, elindeki topraklar az değil. Kadırgaların sayısını azaltıp hafif gemileri arttırabilirsin.)

Yep kadırgalar sadece savaşta işe yarıyor.Ticari gemilere göre savaşta daha iyiler.Zaten burada Osmanlı dan bahsediyoruz.Kadırga düşürmesi biraz saçma olmaz mı?

Kod: [Seç]

Allah'ım! Bu günde beni hoşnutluğuna götürecek bir kılavuz kıl bana; bu gün Şeytan'ı bana ulaştıracak hiçbir yol bırakma; benim yerleşeceğim ve rahat edeceğim yeri cennet kıl; ey arayanların hacetlerini yerine getiren -Rabbim-!

Çevrimdışı FANBOY

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Haziran 2014, 18:36:15 »
Yep kadırgalar sadece savaşta işe yarıyor.Ticari gemilere göre savaşta daha iyiler.Zaten burada Osmanlı dan bahsediyoruz.Kadırga düşürmesi biraz saçma olmaz mı?

Sadece savaşta kullanacağı kadar üretmesi yeterli. Savaşta çok da iyi değiller. Sadece kapalı denizlerde bonusu alıyorlar derdim ama Osmanlı deniz savaşları %90 Akdeniz'de geçiyor. Hadi bonusu almış olsalar bile güçleri hafif gemilerle yaklaşık aynı oluyor. Avantajı daha ucuz olması. Ama kadırgalar barış zamanı sadece masraf çıkartırken hafif gemiler gelirini arttırıyor. Ekonomik olarak çok büyük bir zarara girmezsin.

Ben genelde kadırgaların sayısını az tutarım ya da yetmeyeceğini düşünüyorsam savaşa girmeden önce üretirim. 80 hafif gemi varsa 20 kadırga yeterlidir daha fazlasına sahip olmak ticaretini azaltır. Eğer güzel bir çatışmaya girmeyi başarırsan tüm hasarı kadırgaların almasını sağlayabilirsin, hafif gemiler de işi bitirip hasar almadan savaştan çıkmış olur.

Çevrimdışı Ügüt

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 24 Haziran 2014, 18:44:31 »
Hepsi ticari değilki aslında para birikince 30 tane carrack yapmıştım.En pahalı olan heavyden.

İspanya deşti donanmayı :D 15 tane kaldı. ama yaparım ticari.Şimdi nereye gireyim?
Vakit Gelmedi mi?

Çevrimdışı FANBOY

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 24 Haziran 2014, 18:52:25 »
Core creation cost %100 verdiği için Kuzey Afrika'yı tavsiye etmem, PU yaparsan senin olur olmazsa canları sağolsun uzak durursun. Haritaya bakıyorum da daha doğu duruyor, Gürcistan, Kara Koyunlu, Irak, İran, Arap Yarımadası... Ele geçirilebilir toprakları var ve doğru düzgün orduları yok. Ama özellikle Timur'un deniz kıyısı topraklarını alarak Hindistan'a ilerlemeni tavsiye ederim. Hem naval force limit verir hem Hindistan'ı Avrupalı'lara öylece bırakmamış olursun.

Çevrimdışı Ügüt

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 24 Haziran 2014, 22:08:09 »
Core creation cost %100 verdiği için Kuzey Afrika'yı tavsiye etmem, PU yaparsan senin olur olmazsa canları sağolsun uzak durursun. Haritaya bakıyorum da daha doğu duruyor, Gürcistan, Kara Koyunlu, Irak, İran, Arap Yarımadası... Ele geçirilebilir toprakları var ve doğru düzgün orduları yok. Ama özellikle Timur'un deniz kıyısı topraklarını alarak Hindistan'a ilerlemeni tavsiye ederim. Hem naval force limit verir hem Hindistan'ı Avrupalı'lara öylece bırakmamış olursun.

Güney Avrupa ve İtalya yı almayı düşünüyorum
Vakit Gelmedi mi?

Çevrimdışı Bakuy

• CKII
  • Sipahi
  • *
  • .
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 25 Haziran 2014, 09:13:28 »
Güney Avrupa ve İtalya yı almayı düşünüyorum

Aden Körfezi'ne inip koloniciliğe de başlayabilirsin.

Çevrimdışı Ügüt

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 25 Haziran 2014, 13:27:16 »
Ya arkadaşlar oyun sürekli hükümdarı öldürüyor 40 yıldır regency deyim yokmu bir hilesi diyorum artık.Heir 8 yaşına geliyo gelince %50 mi ölsün %75 mi ölsün eventi geliyo gıcık oldum yaa.

Bide Suez-Kiev-Panama kanal açma projeleri eklenmiş bunlar kaç yılda bitiyor.İspanyayla panamaya açtım 20k bayıldım.Ama daha olmadı.decisions kısmında CANCEL PANAMA CANAL var baktım orda sure falan yazmıyo
Vakit Gelmedi mi?

Çevrimdışı krall1

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 25 Haziran 2014, 13:44:47 »
panamanın üstüne gel orada görebilirsin, 10 yılda bitiyor nereden öğrendiğimi hatırlamıyorum ama, sürekli gelen eventler ile 100 adm veya dip puanı istiyor vermezsen 180gün gecikme yaşanacak diyor :D bazende iyi planlama diye 80gün erkene alındı fln diyor. onun için 10 yıla güvenme en azından 2 yıl uzar ben söyleyeyim.
"You always were an unruly child. I adored that about you."