Gönderen Konu: memlük fütühatı  (Okunma sayısı 1629 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gougluinn

• Sekban
  • *
  • strip the flesh, salt the wound! niahahahha
    • Profili Görüntüle
memlük fütühatı
« : 03 Eylül 2013, 21:56:27 »
arkadaşlar oyuna 3 defa başladım bana hiç memlük eventi gelmedi. yapan eden biri varsa lütfen nasıl başardığını şuraya bir yazsa ya biz de uğraşmasak memlükleri almak için en az 10-11 farklı savaş açmaya (10 x 5 sene ateşkes ) 50 sene de ilhak anca tamamlanıyor çünkü çok saçma bu (!)

aslında başka bir yol daha var adamları toptan almak için ama memlükler sürekli başkaları ile alliance kurdukları için tüm şehirlerini işgal etsem de hiçbir zaman %80 gibi bir skor yakalayamıyorum. bu müttefiklerini devreden çıkarabilsem, yani memlüklere savaş açınca onlar da atlamasalar balıklama bitiricem işini de işte...

son olarak müttefiklik olayına bakış açınız nedir? ben daha faydasını görmedim aksine call to arms çağrısını decline edersen -25 prestij yiyorsun bu da prestijini sıfırlar mutlaka.... bir bakıma çifte standart bu! ben kime savaş açsam benim müttefikler genelde gelmiyorlar yani call to arms seçeneğine gelince savaş açarken müttefiklerimin görüşü çıkıyor 'no' yazıyor e bunlar her savaşta 25 prestij mi kaybediyorlar? hiç sanmıyorum... çok saçma bence bu alliance sistemi. ben kim olursa olsun decline ediyorum her defasında. ittifak kurmuyorum yani kimseyle manuel takılıyorum :)
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2013, 21:57:48 Gönderen: seriousgigi »

Çevrimdışı menars

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: memlük fütühatı
« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2013, 21:59:34 »
16 bölgeden daha az bölgesi olması lazım memlüğün bide komşu ol çıkıyor bana çıktı

Çevrimdışı gougluinn

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2013, 22:11:39 »
"16 bölgeden daha az olması lazım" bunu nereden çıkardın? ayrıca nereden bakıcam kaç bölgesi olduğuna?
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2013, 22:15:40 Gönderen: seriousgigi »

Çevrimdışı menars

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2013, 22:16:14 »
Kod: [Seç]
annex_egypt = {

type = country

category = MIL
ai_mission = yes

target_provinces = {
owned_by = MAM
}
    allow = {
        tag = TUR
        is_subject = no
is_neighbor_of = MAM
MAM = {
owns = 361
NOT = { num_of_cities = 16 }
NOT = { alliance_with = ROOT }
NOT = { war_with = ROOT }
NOT = { is_subject_of = ROOT }
}
    }
    abort = {
        OR = {
            is_subject = yes
any_target_province = {
NOT = { owned_by = ROOT }
NOT = { owned_by = MAM }
}
        }
    }
    success = {
        NOT = { exists = MAM }
all_target_province = {
owned_by = ROOT
}
    }
    chance = {
        factor = 1000
        modifier = {
           factor = 5
           owns = 151
        }
        modifier = {
            factor = 2
            NOT = { has_opinion = { who = MAM value = 100 } }
        }
        modifier = {
            factor = 2
            NOT = { has_opinion = { who = MAM value = 0 } }
        }
    }
    immediate = {
every_target_province = {
add_claim = ROOT
}
    }
    abort_effect = {
every_target_province = {
remove_claim = ROOT
}
    }
    effect = {
add_prestige = 10
add_army_tradition = 30
    }
}

Çevrimdışı dnzyc

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Eylül 2013, 22:17:12 »
arkadaşlar oyuna 3 defa başladım bana hiç memlük eventi gelmedi. yapan eden biri varsa lütfen nasıl başardığını şuraya bir yazsa ya biz de uğraşmasak memlükleri almak için en az 10-11 farklı savaş açmaya (10 x 5 sene ateşkes ) 50 sene de ilhak anca tamamlanıyor çünkü çok saçma bu (!)

aslında başka bir yol daha var adamları toptan almak için ama memlükler sürekli başkaları ile alliance kurdukları için tüm şehirlerini işgal etsem de hiçbir zaman %80 gibi bir skor yakalayamıyorum. bu müttefiklerini devreden çıkarabilsem, yani memlüklere savaş açınca onlar da atlamasalar balıklama bitiricem işini de işte...

son olarak müttefiklik olayına bakış açınız nedir? ben daha faydasını görmedim aksine call to arms çağrısını decline edersen -25 prestij yiyorsun bu da prestijini sıfırlar mutlaka.... bir bakıma çifte standart bu! ben kime savaş açsam benim müttefikler genelde gelmiyorlar yani call to arms seçeneğine gelince savaş açarken müttefiklerimin görüşü çıkıyor 'no' yazıyor e bunlar her savaşta 25 prestij mi kaybediyorlar? hiç sanmıyorum... çok saçma bence bu alliance sistemi. ben kim olursa olsun decline ediyorum her defasında. ittifak kurmuyorum yani kimseyle manuel takılıyorum :)

Alliance sistemi saçma değil. Senin gördüğün "Call to Arms" çağrılarının hepsi AI tarafından yollanmış çağrılar. "No" dediği halde inadına "Call to Arms" yollarsan yolladığın ülkenin prestiji de 25 düşer.

Çevrimdışı gougluinn

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2013, 22:22:30 »
yanlış anladın sen, benim söylediğim de o zaten, adamlar habire çağrı yapıyorlar benim yes veya no diyeceğimi nereden biliyorlar? ama ben mecburen savaşa girmek durumunda kalıyorum yoksa prestij kaybediyorum. ama ben ne zaman savaş açsam adamlar hayır diyorlar bana. çifte standart değil mi bu?

Çevrimdışı menars

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2013, 22:24:56 »
O zaman daha akıllı müttefikler bul hepsi her savaşa gelmiyor savaşcağın ülke ile ilişkisi falan olabilir savaştğın ülke çok güçlüdür bunlarıda değerlendir

Çevrimdışı gougluinn

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Eylül 2013, 22:25:46 »
(aç/kapa)

:) kanıt istememiştim ben sadece nereden bildiğini öğrenmek istedim :) yani her ülkenin böyle kuralları var annexlemek için yoksa sadece memlüklere has mı?

bir de kaç bölgesi old. nereden bakıcam :)
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2013, 22:27:18 Gönderen: seriousgigi »

Çevrimdışı menars

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Eylül 2013, 22:28:28 »
bilmiyorum bende forumda dolaşırken görmüştüm ama istiyosan dosyalara bak orda bulursun benim bildğim yok çünkü Mısırın annexleme görevi doğal Yavuz Selimden dolayı

Çevrimdışı gougluinn

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Eylül 2013, 22:58:02 »
ya işte asıl sıkıntı memlüklerin hep alliance'ının olması. warscore yapamıyorum bu yüzden :(

Çevrimdışı Semavi7

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Eylül 2013, 09:35:58 »
Ben dün gece müttefiki olmadan yakaladım 30 küsür bölgesi vardı neredeyse yarısını aldım. :rifle: Hükümdarımında yönetim puanı çok yüksek +1'lik advisorla her ay 10 puan geliyor. Çoğunu core yapmaya başladım bile 5 sene sonra biticek sonrada geri kalanını alacağım. tbrk* 

Çevrimdışı Artiz

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Eylül 2013, 10:11:19 »
Bu görev ne zaman gelse nerdeyse tüm bölgelerini alıyorum sonra biri gelip bir bölgeyi alıyor görev iptal oluyor :wall:

Çevrimdışı gougluinn

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 04 Eylül 2013, 14:23:17 »
bahsettiğiniz görev annex egypt midir? sonunda dün geldi bana 30 dip puanı prestij falan kazandım.

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 04 Eylül 2013, 14:24:12 »
bahsettiğiniz görev annex egypt midir? sonunda dün geldi bana 30 dip puanı prestij falan kazandım.
Evet.