Gönderen Konu: Osmanlı zayıf oldu  (Okunma sayısı 320 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AHMET EREN SARIKAHYA

• Azab
  • *
  • DENEMEYİ BİLENE İMKANSIZ YOKTUR
    • Profili Görüntüle
Osmanlı zayıf oldu
« : 01 Haziran 2018, 22:45:46 »
Eski sürümlerde balkanları Anadoluyu Kırımı falan daha Fatih Sultan ölmeden temizlerdim ama şimdi Bizansın yanında Morayı alsam koalisyon kuruluyor :fpalm: anlamıyorum.... eskiden Macaristanı Polanyayı falan aynı anda yenilgiye uğratıyordum şimdi 2-3 tane küçük devlet birleşse Osmanlının işini görüyor. :wall: :P birde crade of civilization ile misyoner faliyetlerini nasıl
yapıcağız. Yasalcılık nedir gizlemcilik nedir ?
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2018, 23:50:21 Gönderen: AHMET EREN SARIKAHYA »

Çevrimiçi Dutchy

Ynt: Osmanlı zayıf oldu
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2018, 15:31:43 »
Bence yanılıyorsun eskiden de öyleydi. Bir batıya bir doğuya saldırıyordun veya eskdien kolayda oynamışsın 

Çevrimdışı pro1453

Ynt: Osmanlı zayıf oldu
« Yanıtla #2 : 02 Haziran 2018, 21:47:44 »
Kardeş bizansı full annex attığın zaman sırbistanla eflak gelir onlarda dandik devletler zaten. Benden sana bir tavsiye bizans ortodoks olduğu için sen bizansı feth ettiğin zaman ortadoks devletler daha çok etkileniyo. Mesela sırbistan,eflağı yedin Osmanla macar'a dalacaksın yinede fazla alamazsın osmanlı müslüman olduğu için katolikler çok etkileniyor aynı şey protestan bir devlet katoliğe saldırınca da geçerli. Çözüm şöyle diplomatik idealardan influence alacaksın -10 agresif düşüren bir şey var onu aç artı diplomatic idea seçip province war ex host gibi bişey var onu da açtın mı sıkıntı yok.
Milletler hayasızlıklarla değil, fedakarlıklarla kurtarılır.