Gönderen Konu: moskova ile rusyayı kurmak  (Okunma sayısı 1337 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı magayeguaye

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
moskova ile rusyayı kurmak
« : 28 Ocak 2017, 01:58:18 »
Moskova ile rusyayı kurmak ne işe yarıyor?Ben itibar artışı ve başkenti değiştirme harici başka bişey göremedim de?

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
Ynt: moskova ile rusyayı kurmak
« Yanıtla #1 : 28 Ocak 2017, 08:01:06 »
Abi şu oyunu bu kadar pragmatik oynamayın ya :D

Zevk diye bir şey var birinde koca ülkenin ismini şehir koyuyorsun öbüründe ise mis gibi Raşşa. Harita boyamaca değil sadece bu oyun biraz yaşayın oynarken yahu.

Ama gene de ileride bazı yeni eventler gelebiliyor diye biliyorum ülke formlayınca.
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimdışı magayeguaye

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Ocak 2017, 14:37:46 »
Kardeşim ne hissetmemesi bi kere adın mother russia oluyor o his bana yetiyor zaten.Benim sormak istediğim prusya kurulunca idealar hırslar felan değişiyor ya rusya da öyle bir şey var mı onu merak ettim sadece.

Çevrimdışı Elessar

« Yanıtla #3 : 28 Ocak 2017, 14:56:04 »
 :dozey: :dozey: :dozey:
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Kronoloji, Aptallar tarihi.
Osmanlı kurabilirsiniz yor muyuz kuruyosak nasıl kuruyoruz

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Ocak 2017, 15:08:50 »
Kardeşim ne hissetmemesi bi kere adın mother russia oluyor o his bana yetiyor zaten.Benim sormak istediğim prusya kurulunca idealar hırslar felan değişiyor ya rusya da öyle bir şey var mı onu merak ettim sadece.

Aslında bazıları var ya şu devleti tekrar formlamasaydım keşke yok efendim gereksiz bu formlama falan. Bu lafım hepsineydi sana patlamış gibi olduk :D

Prusya kurunca ne gibi idealar geliyor? Brandenburg zaten başından Prusya idealarına sahip değil mi?
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimdışı Elessar

« Yanıtla #5 : 28 Ocak 2017, 15:28:52 »
Öyle. Ama İmp oluyorsun falan (Russia da) Prusya da özel yönetim geliyor.
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Kronoloji, Aptallar tarihi.
Osmanlı kurabilirsiniz yor muyuz kuruyosak nasıl kuruyoruz

Çevrimiçi kerem1249

« Yanıtla #6 : 29 Ocak 2017, 14:42:52 »
Rusya slav kültürlerini kabul ediyor sanırım Osmanlı bedevî grubunu onayladığı gibi.
İdealar değişmez.
Geldikleri gibi giderler...

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Ocak 2017, 15:40:04 »
Rusya slav kültürlerini kabul ediyor sanırım Osmanlı bedevî grubunu onayladığı gibi.
İdealar değişmez.

O imparatorluk olmasıyla ilgili aslında.

Çevrimdışı altnkurt

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 29 Ocak 2017, 16:25:08 »
Abi şu oyunu bu kadar pragmatik oynamayın ya :D

Zevk diye bir şey var birinde koca ülkenin ismini şehir koyuyorsun öbüründe ise mis gibi Raşşa. Harita boyamaca değil sadece bu oyun biraz yaşayın oynarken yahu.

Ama gene de ileride bazı yeni eventler gelebiliyor diye biliyorum ülke formlayınca.

Çevrimdışı turks3535

• Azab
  • *
  • CK2-EU4-HOI4-VİC2-Stellaris-MenOfWar2A.S.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Ocak 2017, 23:49:44 »
Eskiden Rusyayı kurduğumuzda direk WESTERN'ize oluyorduk  ve o zmanalarda imparatorluk rank sistemiyoktu bütün kendi kültür grubunu accepted olarak kabul ediyordu

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 31 Ocak 2017, 13:53:12 »
Hangi eskiden? EUIV'de hiçbir zaman Rusya kurulunca ülkesi western olmadı.