Gönderen Konu: Kolonicilikte kolonilerini idare etmek.  (Okunma sayısı 372 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Berkin

  • Köylü
  • *
  • İleti: 4
  • Berkin
Kolonicilikte kolonilerini idare etmek.
« : 29 Ekim 2018, 18:30:18 »
Arkadaşlar ben ingiltere, portekiz, ispanya gibi kolonicilikteki üstünlüğü ve konumlarından dolayı oynamayı seviyorum. Ama bir süre sona koloni imparatoru olduğumda ordan bişey geliyo şurdan bişey geliyo idare edemiyorum. Aynı sorunu yaşamış ve bu sorunu atlatan birileri varmı?  :wall:
 

Çevrimdışı Bumin

Aranı iyi tutacaksın, vergi almayacaksın, elçilerini kullan. Sonra çağ getirileri, idealar ile diplomatik gücünü iletişim gücünü bonuslayan seçimler yap. Bunlar olmazsa son yüzyıl içerisinde sıkıntılar boy gösterecektir.

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

Yeni gelen patchle birlikte vasalların ve kolonilerin sana bağlılıklarını arttıran politikalar eklendi.

religious - exploration idea : -% 0.1

expansion - naval idea : -% 0.02 libery desire düşürüyor.( Yani senin kolonin diyelimki 100 deve sahip. üsteki ideaları açtın %10 bonus liberty desire düşüşü kazanıyorsun bu politikadan. kolonin ne kadar büyürse değer o kadar artıyor. )
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''
 
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Bumin

 

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.