Gönderen Konu: Koalisyondan kurtulma  (Okunma sayısı 3335 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gardyans

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
Koalisyondan kurtulma
« : 29 Mart 2016, 18:58:28 »
Bugun cossacks'i kurdum osmanli ile basladim ama her yerde koalisyon cikiyor arkadas anadolu turk birligini saglayayim dedim ama hemen koalisyon cikti.
Common sensede boyle bir sey yoktu onda doguda ne kadar genislersem genisleyeyim batidan bir ulke koalisyona girmiyordu.

Çevrimdışı Wayfear

Ynt: Koalisyondan kurtulma
« Yanıtla #1 : 29 Mart 2016, 19:26:46 »
Agresif ilerlemenin düşmesi  için AE ni arttıracak Eylemde bulunma ve bekle.

Yada Steamden beni ekle Kayıt dosyasını Çok Oyunculu'da aç , Beni davet et , Ben Osmanlıyı alıp seni kurtarırım
Arkamda dost Fransız tümeni olmasındansa önümde Alman ordusu olmasını tercih ederim.

George S. Patton

Çevrimdışı Gardyans

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Mart 2016, 19:44:49 »
Oyunum orjinal degil hocam. Osmanliyla oynuyorum ve core'm olan karamanoglu ramazanoglu canndar gibi yerlere daldim tek ama koalisyon cikti.

Common sensede hic boyle olmazdi.

Çevrimdışı Wayfear

« Yanıtla #3 : 29 Mart 2016, 19:52:12 »
Oyunum orjinal degil hocam. Osmanliyla oynuyorum ve core'm olan karamanoglu ramazanoglu canndar gibi yerlere daldim tek ama koalisyon cikti.

Common sensede hic boyle olmazdi.

Core alırken koalisyon  rlywrd*
Arkamda dost Fransız tümeni olmasındansa önümde Alman ordusu olmasını tercih ederim.

George S. Patton

Çevrimdışı Gardyans

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Mart 2016, 19:57:47 »
Sen de cossacks ile  oynuyorsun degil mi hocam?
Karamanoglu candar ramazaoglunu arka arkaya ilhak edince koalisyon kuruluyor mu sende?
 Sene 1450 idi hem.
Ikinci defadir oynuyorum bu cossacksi iki kerede de hooop diye koalisyon caktilar bana

Çevrimdışı Gardyans

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Mart 2016, 19:59:32 »
Bizansi alirken istanbul atina morayi komple ilhak ettim tek savasta onunla ilgili olabilir mi?

Çevrimdışı Wayfear

« Yanıtla #6 : 29 Mart 2016, 20:01:25 »
Sen de cossacks ile  oynuyorsun degil mi hocam?
Karamanoglu candar ramazaoglunu arka arkaya ilhak edince koalisyon kuruluyor mu sende?
 Sene 1450 idi hem.
Ikinci defadir oynuyorum bu cossacksi iki kerede de hooop diye koalisyon caktilar bana

Daha dün arkadaşla mp attık. 1461 de coreleri falan aldım Mısıra girdim Macaristana girdim Hre nin içlerine akın yaptım. 10 büyük savaş bitti Ae 40 da kaldı.

Çok saçma olmuş o. Ben hreden vassal bile aldım Utanmasam HREyi yıkıcam 1500 olmadan ama çok garip :d .

Alakası yok Corelerini ve 3 -5 toprak almışsın sorun olmamalıydı diye biliyorum.

George S. Patton

Çevrimdışı Gregory

• Onursal Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Mart 2016, 21:45:41 »
Bir ülkeye savaş açtığında o ülkenin yardımına gelen devletten toprak alma sadece savaş liderinden al. Eğer atıyorum Bizans'a dalıp Sırbistan'ı annex'lersen koa. kurdurursun kendine.

Ayrıca ülkenin gücü ile de alakası var koalisyonun iyi bir oyuncu isen koa. yemezsin. Oyun başı Fransa, Moskova veya Bohemya ile müttefiklik koa.'dan kurtulmana yardımcı olabilir.
(Kendi core'un olan yerleri almak ile koa. yemezsin)

Resim at bakalım nereleri almışsın.

Çevrimdışı Gardyans

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 29 Mart 2016, 23:48:59 »
Bohemya ve avusturya muttefik suan fransa yanasmiyoe muttefiklige polonya ile iliskileri gelistiriyorum

Koalisyon kuruldugunda sadece bizansin tum topraklari, anadolu beyliklerinij tum topraklari ve ak koyunlu topraklarini almistim. 1450'de kuruldu koalisyon

O senin dedigin savas actigimda yardima gelen devletlerden de toprak alma olayini yaptim ama anodolu beylikleriydi sadece onlar.

Suan memluklere daliyorum. Savas bitince memlugun bagimsizlik garantisi verdigi kibrisa ve hicaza saldirip  memluk ateskesinin bitmesini beklemeden ust uste toprak alip suriyeye vermeyi planliyorum

Çevrimdışı Gardyans

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Mart 2016, 22:03:10 »
Simdi de macarlardan 3sehir(sopron, kopan, sirem) sehirlerini aldim hemen koalisyon kuruldu bu neden boyle oluyor?

Hiristiyan mi yapmam lazim devleti?

Çevrimdışı Ügüt

« Yanıtla #10 : 30 Mart 2016, 22:29:02 »
Arkadaş haklı ironman girdim.Bizans-Atina-Trabzon-Candar-Karaman-Dulkadir aldım Venedik koalisyon savaşı açtı.İçimden küfür ettim normal girdim.Easy açtım girmiyorlar  :popcorn:
TÜRKMENELİ TÜRK CUMHURİYETİ
Vakit Gelmedi mi?
MUSULKERKÜKTÜRKTÜRTÜRKKALACAK

Çevrimdışı Gardyans

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 30 Mart 2016, 22:45:53 »
Katolik isyani baslattim bakalim katolik olunca belki oyle koalisyon yapmazlar

Çevrimdışı lithium26

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 31 Mart 2016, 10:30:51 »
Hocam ittifakiniz yoksa sizi güçsüz bulduklarında 4/kişi bile ae yi gorunce birleşir size karşı. Ayrıca doğuda yaptığınız fetihler genel olarak batıyı etkilemez. Ortadoxlar zaten seslerini cikaramiyor. Venedik ve macaristanin birleşmesinden daha güçlü bir ittifaka sahip olduğunuzdan emin olun

Ayrıca dosyalarinizdada sıkıntı olabilir ben Bizans Sırbistan ve eflaktan sonra Anadolu beyliklerinin.alsam bile koalisyon oluşmuyor.