Gönderen Konu: EUIV - İtiraflarınız  (Okunma sayısı 30154 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KoKi

Ynt: EUIV - İtiraflarınız
« Yanıtla #220 : 23 Ocak 2018, 15:56:42 »
İyi ya oyunun sonunu göremeyen bir tek ben değilmişim sevindim.
There lived a certain man in Russia long ago
He was big and strong, in his eyes a flaming glow
Most people looked at him with terror and with fear
But to Moscow chicks he was such a lovely dear
He could preach the bible like a preacher
Full of ecstasy and fire
But he also was the kind of teacher
Women would desire

Çevrimdışı Victoria2ci

• Yeni Çeri
  • *
  • YAŞASIN TÜRK IRKI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #221 : 27 Ocak 2018, 00:43:51 »
Rivallerimi enemylerim ile (beni rival seçenler) aynı ve alt alta yapmak istiyorum
örnek olarak enemy sekmesinde 1 osmanlı 2 memlük 3 fransa ise
önce osmanlı sonra memlük sonra fransa olmasını sağlamaya çalışıyorum
böyle olmadığında o sekmeye bakarken içimde bir huzursuzluk oluyor

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Yönetici
  • *
  • Beğenildi: 42 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #222 : 27 Ocak 2018, 00:46:58 »
Rivallerimi enemylerim ile (beni rival seçenler) aynı ve alt alta yapmak istiyorum

Onu bende yapıyorum. Ruh hastasıyız bence :P

Çevrimdışı battle4royal

« Yanıtla #223 : 27 Ocak 2018, 03:44:04 »
Varisi boğdurduğumda prestiji geri yazıyordum. Ancak şimdi direkt save dosyasını açıp kullanmaya başladım. Varisimin adı tutmazsa save dosyasından daha tarihi olsun diye isimleri değiştiriyorum. Bazen de aşırı saçma varis çıkarsa onu güçlendiriyorum. Yani Kanuni'ye de 4/5/1 gelmesini yediremiyorum ki orijinali 6/5/6'ydı.

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #224 : 02 Mart 2018, 22:22:56 »
Konu canlasın biraz;
1 oyun oynamışsam 2'sinde hile kullanımışımdır.
Ironman açıp sinir oluyorum ve save'yi siliyorum.
Müjde: Japonya İronman oyunumda save silmedim ve devam ediyorum.
Artık demir almak günü gelmişse zamandan
Meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan.

Çevrimdışı TürkHan

« Yanıtla #225 : 03 Mart 2018, 11:31:01 »
Ecdad ile oynadığımda Anadolu'yu 1500'e yakın tarihlerde birleştiriyorum.
Balkanlarda Sırbistan'ı vassal yapıp genişletip sonra kendime bağlıyorum.
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimdışı Domuz

• (Patlican)
  • Sipahi
  • *
  • BONGO BONGO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #226 : 03 Mart 2018, 18:02:58 »
ne zaman uzunca bir aradan sonra oynamaya karar versem, ilk olarak daha önce hiç oynamadığım bir ülkeyi alıp onunla normal zorlukta oynuyorum. bu oyunumda, hileye daha az yer veriyorum. bu genelde her yüz yılda bir,  bazen yetmiş yılda bir yaptığım bir şey oluyor. genelde uzunca bir süre basiretsiz hükümdarla yüz yılı aşkın bir süre zaman geçirince ve  en son tahta çıkacak varis de basiretsiz olunca,  artık dayanamıyorum, kullanıyorum. 16. yüzyılın ortalarına kadar ne olursa olsun hile kullanmıyorum; para ve stabilty hilelerini ise, bir şeyleri yanlış yaptığımda düzeltmek  için kullanıyorum. uzunca bir süre hileli oynadıktan sonra şunu farkettim ki, oynamasını bilen kişi diplomasi yoluyla her türlü fetihler yapabilir. ilk defa kolonicilik yapıyorum ve gerçektende hileye aslında hiç gerek yokmuş. altın ticaretiyle sanki hile yapmışım gibi her 5 senede bir hazine dolup taşıyor. parayı nereye  kullanacağımı bilemiyorum. özgürlük isteklerine bir türlü karşı koyamıyorum. gelişmişlik düzeyine göre kıyaslayınca ve merkantalizme göre,  kolonilerle aramda bir güç dengesi söz konusu oluyor.

son olarak bir sonraki oyunum mutlaka hileli oluyor ama biraz daha very easy ayarında, bir sonraki oyunum ise tamamen hileli

--özgürlük isteği için policyler var bunları alabileceğin idea gruplarını al. mesela influence offensive %10 özgürlük isteği azaltan poliçe veriyo.
--tahta çıkcak varisi yada hükümdarı artık öldürebiliyorsun. prestij ve legitimacy kaybediyosun artık öyle dandik hükümdarlarla oynama olayı bitti gibi. tabi dandirik ülke oynuyosan prestijin habire eksilerdeyse zıştın :D
--merkantalizm kasma gereksiz yere artıyor özgürlük istekleri

Onu bende yapıyorum. Ruh hastasıyız bence :P
siz hakkaten hastasınız abicim :D
« Son Düzenleme: 03 Mart 2018, 18:04:14 Gönderen: Patlıcan »
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimiçi makinist fanlari

« Yanıtla #227 : 17 Mart 2018, 08:25:13 »
3 seneden beri EU4 oynamamıştım evvelki gün gaza geldim gireyim dedim Brandenburgu aldım hedefim alman birliğini kurmaktı. Neumarkı alayım dedim hemen Bohemya ve Pomerenyayla savaşta buldum kendimi. Daha ne olduğunu anlamazken Berlini aldıklarını gördüm sonra konsola yesman yazıp white peace attım ve sanki hiçbirşey olmamış gibi devam ettim. 50 yıl geçince bunlar gene claim atıp savaş açtı yine heryeri aldılar bu sefer sinirlendim bi daha musallat olmasınlar diye barış ekranından ne kadar ülke varsa release ettirip corelerini iade ettirdim. Bakalım bugün nası itiraflık olaylar yaşayacağım  :D
üff abi süper ya harika ya kalktı resmen ya şu güzelliğe baksana hoi4 muhteşem olacak :D
Malesef Sadece Sikkime General olabiliyorsunuz.

Çevrimdışı SecretDarkius

• Yaya
  • *
  • We march to victory or defeat. But we go forward.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #228 : 30 Nisan 2018, 14:28:08 »
Bir ülkenin topraklarını alacağım zaman (mission veya ülke formlama yapmıyorsam) her zaman görünümü bozmamasına göre alıyorum. Mesela Osmanlı ile Polonya'ya daldım diyelim, commonwealth kurulmasın diye şerit şeklinde toprak alarak ilerlemektense sınırımla bağlantısı olan tüm toprakları alıp (ae'ye dikkat ederek) danzig'i salıyorum. Tabi bunun amacı bir de bordergore yapmamak ama merak ettim forumda benden başka böyle yapan var mı :D

Çevrimdışı Revanchism

« Yanıtla #229 : 30 Nisan 2018, 14:30:59 »
Bir ülkenin topraklarını alacağım zaman (mission veya ülke formlama yapmıyorsam) her zaman görünümü bozmamasına göre alıyorum. Mesela Osmanlı ile Polonya'ya daldım diyelim, commonwealth kurulmasın diye şerit şeklinde toprak alarak ilerlemektense sınırımla bağlantısı olan tüm toprakları alıp (ae'ye dikkat ederek) danzig'i salıyorum. Tabi bunun amacı bir de bordergore yapmamak ama merak ettim forumda benden başka böyle yapan var mı :D

Bu daha çok bir takıntı gibi. Ben de düzgün olmayan sınırları sevmiyorum.

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #230 : 30 Nisan 2018, 16:41:03 »
forumda benden başka böyle yapan var mı :D
Ben  :D :D

Çevrimdışı x1nV1s1bL3

• Azab
  • *
  • [ ]
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #231 : 30 Nisan 2018, 22:51:49 »
İlk 6 ay boyunca sürekli hileyle oynadım
Neredeyse tüm oyunlarım Extended Timelineda
Sınır yaparken düz yapmaya dikkat ediyorumki son haftalarda aştım bunu  tbrk* tbrk*
Neredeyse her oyunum Osmanlı fakat bunu yazdıktan sonra brandenburg-pomeranya-avusturya dan birine başlayacağın
Osmanlı oynarken ekonomiye hiç dikkat etmem tüm paramla asker basarım borç alırım birkaç ülke fethettikten sonra ekonomi mükemmel olur çünkü (en kolayda oynamasam biraz zor olur tabikide ama biraz sonra normal başlıyacağım alkış)

Çevrimdışı kerem1249

« Yanıtla #232 : 08 Mayıs 2018, 16:22:15 »
Hiçbir zaman Avusturya ile uzun soluklu oynamadım. En fazla 1530'a geldim.
Fransız Devrimi'ni oyunda hiç görmedim (en uzun geldiğim yıl 1680).
Geldikleri gibi giderler...

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı FlorianGeyer

• Müsellem
  • *
  • Beğenildi: 2 kere
  • Dostlarını kendine yakın tut, düşmanlarını daha da
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #233 : 14 Mayıs 2018, 20:52:52 »
Oyunda Brandenburg iken Saxsonya ya savaş ilan ettim beni tek başına aldı.(ilk oyunum)

Brandenburg ve Osmanlı dışında hiç bir ülke ile oynamadım
Gerçek zafer, savaşmadan kazanılan zaferdir. Gerçek önder, savaşmadan kazanan önderdir.

SUN TZU

Hindistan:Çin seni başını alırım
Çin:Sen Sikkim'in başını alırsın

Çevrimdışı SameTR

• Müsellem
  • *
  • Sanma şahım herkesi sen,sadıkhane yar olur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #234 : 22 Mayıs 2018, 17:46:25 »
En sonuncu Avusturya oyunum Macaristan ilhak ettim bohemya inherit oldu. Polonya Litvanya çoğu toprağını aldım Shadow kingdom önledim vs. İstanbul’a kadar indim. Ve 6. Reform geldi karşıma bir heyecan bir sevinç düşünmeden tıkladım hrenin %70i benim vassalım ancak en büyük güç pu’su prussia ile beraber branderburg ve Hollanda düklüklükleri vassalım değil tabi pişman oldum hepsinin kabul etmesini beklemek varken din savaşlarını önlemişken hre içi savaşları önlemişken, daha iyi olabilirdi. WC gelebilirdi.Biraz oynayayım dedim ancak çok pişmandım ve alt+F4 üzgünüüüm
Sanma şahım   herkesi sen    sadıkhane      yar olur

Herkesi sen   dostum sandın  belki ol      ağyar olur

Sadıkhane     belki ol       alemde        dildar olur

Yar olur      ağyar olur     dildar olur   serdar olur.

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #235 : 27 Mayıs 2018, 19:12:08 »
İlk defa Koalisyon yediğimde korkudan 3 gün saveyi açamamıştım.
 :D :D :D

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: KoKi, FlorianGeyer

Çevrimdışı FlorianGeyer

• Müsellem
  • *
  • Beğenildi: 2 kere
  • Dostlarını kendine yakın tut, düşmanlarını daha da
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #236 : 28 Mayıs 2018, 18:31:05 »
Bugüne kadar her demir adam oynayışım da kritik birşey yapmadan önce oyunun dosyalarından save yi oluşturduğum başaka bir klasöre attım hala yapıyourum :) bu sayede brandenburg ile avrupa nın neredeyse tamamını fethettim fransa dahil :)

Ayrıca 1. Süpergüç benim 2. Süper güç ispanya ordusu benim ordumun 2x( üsteki brandenburg oyunumda)
Gerçek zafer, savaşmadan kazanılan zaferdir. Gerçek önder, savaşmadan kazanan önderdir.

SUN TZU

Hindistan:Çin seni başını alırım
Çin:Sen Sikkim'in başını alırsın

Çevrimdışı ahmedisani

• Yaya
  • *
  • İnna lillahi ve inna ileyhi raciun.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #237 : 06 Haziran 2018, 17:57:27 »
1. Daha önce hiç oyun sonunu görmedim. (En geç Dede'yle 1600'lere kadar gitmiştim yanlış hatırlamıyorsam.)
2. Türk-İslam devletleriyle oynama takıntım vardı yakın zamana dek. (EUIV'da artık olmuyor bu takıntı ancak CKII'da hâlâ oluyor maalesef. Yahu arkadaş, o orduların sarıklarını, o hilalli bayrağı görmezsem tabiri caizse nöbet geçiriyordum.)
3. Oyuna uzun bir süre ara vermiştim. Baktım artık elimdeki oyun güncel değil (korsandı o zamanlar oyunum), dedim indireyim. Baktım "Cossacks" diye bir DLC gelmiş ve harita baştan aşağı değişmiş. Sırf "Estates" mekaniğini beceremedim ve yeni haritayı sevmedim diye tekrardan eski sürüme döndüm. (Eski haritadan kastım hani Karaman'ın tek province olduğu zamanlar.)
Haksız bir davada "zirve" olmaktansa haklı bir davada "zerre" olmayı tercih ederim.

Çevrimdışı enes28

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #238 : 09 Haziran 2018, 11:55:09 »
Süper olan İngiltere oyunumu 1820 yılına gelince çöp edip buraya atmıştım insanların tepkisi ne olur diye  ;D ;D

Çevrimdışı Halepli

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Yükselmeyen düşer: ya Terakki ya İnhitat!...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #239 : 11 Haziran 2018, 15:16:47 »
Oyunu 4.5 yıldır oynuyorum ama hiç sonunu görmedim :)
Düştü yine yâdıma eski topraklar
Sınırında toy kurulan iller nerde?
Gazada tüketilen koca ömürler
Göklere yükselen kızıl tuğlar nerde?

ALLAH NAMUS VATAN İTTİHAD