Bağlanılan Hatırlatmalar

• Hatırlatma: Lütfen PNG resimleri JPEG'e çevirerek paylaşalım!: 11 Ocak 2017

Gönderen Konu: EUIV - Osmanlınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 225958 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - Osmanlınızı Yollayın!
« Yanıtla #2860 : 11 Aralık 2017, 18:42:54 »
Anexleme amacın varsa bu kadar büyütmemeliydin. Ben March yapıp kullanırım bu saatten sonra bide officer bağla buna tamamdır iş yapar. Anexlemeye kalksan en az 50 yıl diyorum belki 100. İnfluence ve diplomatic idea aynı anda acık değilse geçmiş olsun :)
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimdışı TürkHan

« Yanıtla #2861 : 11 Aralık 2017, 18:49:21 »
Bence hiç annexlemeye uğraşma. Kırım'a oraları bırak sen Avrupa'yı Afrika'yı al.
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimdışı kerem1249

« Yanıtla #2862 : 11 Aralık 2017, 19:12:13 »
Bence de bu tavsiyeye uy @HaylHitler
Anexleme amacın varsa bu kadar büyütmemeliydin. Ben March yapıp kullanırım bu saatten sonra bide officer bağla buna tamamdır iş yapar. Anexlemeye kalksan en az 50 yıl diyorum belki 100. İnfluence ve diplomatic idea aynı anda acık değilse geçmiş olsun :)
Geldikleri gibi giderler...

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı HaylHitler

« Yanıtla #2863 : 11 Aralık 2017, 21:12:09 »
Officer nasıl bağlayacağız? Ne katkısı oluyor?

Çevrimdışı Victoria2ci

• Yeni Çeri
  • *
  • YAŞASIN TÜRK IRKI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2864 : 11 Aralık 2017, 21:17:55 »
Ecdatla ilk oyunum

Müttefikler

ledger

Idealar:Quan(7)-Rel(7)-Def(5)-Eco(1)-Inf(1)

Oyuna biraz daha devam ettim bugün yeni sınırlar:

Birazcık koalisyon yedim ama olsun

Aslında master of india diye başlamıştım ama def. sultan of rumuda almayı düşünüyorum

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2865 : 11 Aralık 2017, 22:57:39 »
Kırımı March yapacaksın sonra vasal yönetim yerinden orda send officer yazıyor. Officer verdiğin marchlar %20 moral ve %5 disiplin kazanıyor extradan senden daha güçlü oluyor kısaca..:)Aylık sana gideri 1.5 ducat falan olur bu işin. Benim genel felsefemdir güçlü ideaları olan ülkeleri march yapıp officerlersen gerçekten çok iyi katkı sağlıyorlar.
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2017, 23:42:33 Gönderen: Göktürk Gökbörü »
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimdışı Paytak

• Sekban
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
« Yanıtla #2866 : 12 Aralık 2017, 02:40:52 »
Avusturya güzel taşınmış

Çevrimdışı TürkHan

« Yanıtla #2867 : 12 Aralık 2017, 08:03:27 »
Avusturya Kutsal Roma'dan sıkılmış :D
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • Beğenildi: 28 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2868 : 12 Aralık 2017, 13:43:21 »

Yeni yamayla ilk otto. Kırım march. Dulkadir vassal. Ortodox oldum. Annex bitsin Memlük'e dalıcam.

Çevrimdışı Domuz

• (Patlican)
  • Sipahi
  • *
  • BONGO BONGO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2869 : 12 Aralık 2017, 23:04:21 »
(aç/kapa)

ayıp ayıp defender of the faith demiş bide bildiğin attacker olmuşsun sen ahahaha
sonra ortalıkta geziyonuz religion of peace diye.
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2017, 23:04:44 Gönderen: Patlıcan »
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı nefer17

« Yanıtla #2870 : 15 Aralık 2017, 19:32:58 »
eskiden 1460 dedin mi memlüğe girerdim. Ne hallere düştük be osman...
Devlet-i Ebed-müddet

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #2871 : 16 Aralık 2017, 11:16:10 »
Anılar şimdi gözümde canlandılar  evil*

Çevrimdışı Paytak

• Sekban
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
« Yanıtla #2872 : 16 Aralık 2017, 12:58:18 »
eskiden 1460 dedin mi memlüğe girerdim. Ne hallere düştük be osman...
Abi orduyu ikiye bölüp biriyle bizansı tokatlarken diğeriyle sırpları alırdın sonra aynı iki orduyla ikişer ikişer beylik toplardın (bunları yaparken piyadelerinin yarısı paralı olacak yoksa manpower dayanmaz) sonra aq koyunluyuda alıp 55-58 de girerdin memlüğe(suriye vasal tabi)

Çevrimdışı Tronuen

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2873 : 25 Aralık 2017, 23:57:52 »
Abi orduyu ikiye bölüp biriyle bizansı tokatlarken diğeriyle sırpları alırdın sonra aynı iki orduyla ikişer ikişer beylik toplardın (bunları yaparken piyadelerinin yarısı paralı olacak yoksa manpower dayanmaz) sonra aq koyunluyuda alıp 55-58 de girerdin memlüğe(suriye vasal tabi)

Bu ne hız aslanım bana adını söyle :)

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2874 : 26 Aralık 2017, 09:44:24 »

Yapardı yapmasına ama truce'lar bitince koalisyon şov ;D
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2017, 09:44:48 Gönderen: erdem13 »
"Uzak uzak ülkelerden döndüm seferden,
Yaralarım ağır fakat mestim zaferden!"

Çevrimdışı Comandante

• Azab
  • *
  • Comandante del ejército
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2875 : 31 Aralık 2017, 17:18:09 »

He al bakalım sen Sırbistan ile Bizans'ı ondan sonra aggression'dan ayakta durabilecek misin  ;D
Kimi size iyi olun diye cennet verir... Kimi iyi birisiniz diye cennet sunar.. her halükarda sonuç iyi olmaktır.

Çevrimdışı Elensar

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2876 : 14 Ocak 2018, 11:41:14 »
Ben söyleyeyim. 1500 yılına geldiğimde aragon, napoli, İsveç, Norveç, Litvanya ve timur vassal olarak aldım. Hatta timur tek toprağı kaldığı için diğer eski vassallarından core topluyorum.

Bir taraftan Jan mayen oyun başında rastgele aktif ettim. Şans eseri japonya ortaya çıktı. 3 kere japonlar defetse de işgal edilmekten kurtulamadılar. Sonra da ming başına bela oldu.

Hile kullanmadım ama osmanlı bazı özelliklerini değiştirdim o kadar.

Son olarak Fatih 73 yaşına kadar yaşadı. Her ne olduysa heir ölme eventi geldi. Ona tıkladığımda hem babası hem de oğlu ikisi aynı anda öldü. Yerine kösem sultan gibi bir kadın geldi. 6 6 4 gibi ve oğlu da o özelliklerde.
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2018, 11:44:26 Gönderen: Elensar »

Çevrimdışı DarkKing37

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2877 : 16 Ocak 2018, 13:53:24 »
He al bakalım sen Sırbistan ile Bizans'ı ondan sonra aggression'dan ayakta durabilecek misin  ;D
Ilk versiyonları oynasaydın böyle konuşmazdın kardeş. Eskiden ae bu kadar çok artmıyordu.

Çevrimdışı serdengecti1

« Yanıtla #2878 : 16 Ocak 2018, 21:47:49 »
Ilk versiyonları oynasaydın böyle konuşmazdın kardeş. Eskiden ae bu kadar çok artmıyordu.
Aynen oyle o zamanlarda 1500den once 1673 sinirlarina ulasamayan osmanli'yla dalga gecilirdi.Hatta 1480'den once tum macaristani rahatlikla alabiliyordun.Bir rehbere bakarak yapmistim bende o zamanlar.

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • Beğenildi: 28 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2879 : 16 Ocak 2018, 21:49:51 »
1480de Macarı bitirip Memlükün yarısını aldığımı bilirim.