Sağlığınız için #evdekalın.

Bağlanılan Hatırlatmalar

• Hatırlatma: Lütfen PNG resimleri JPEG'e çevirerek paylaşalım!: 11 Ocak 2017

Gönderen Konu: EUIV - Osmanlınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 288068 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Túrin Turambar

• Lord of CKII
  • Genel Moderatör
  • Yrd. Doçent Doktor
  • *
  • Beğenildi: 81 kere
  • Kronoloji, Aptallar tarihi.
    • Paradoxfan
Ynt: EUIV - Osmanlınızı Yollayın!
« Yanıtla #2920 : 29 Ağustos 2018, 10:45:33 »
Ortodox Ottoman One Faith
(aç/kapa)
Foruma şöyle girenlere hastayım ya adamdaki karizmaya bak. :D

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: bilecik, Yasin ahmet

Çevrimdışı Ethred

« Yanıtla #2921 : 29 Ağustos 2018, 13:46:00 »
Ortodox Ottoman One Faith

Haahahah.. Abi mükemmelsin

Çevrimdışı RoadWarriror

« Yanıtla #2922 : 29 Ağustos 2018, 22:57:11 »
Dünya fethi işte böyle olur!

Çevrimdışı yunafani

« Yanıtla #2923 : 27 Kasım 2018, 01:47:50 »

Sünni Osmanlı. Dharma dahil aktif. :D

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Muhibbi

Çevrimdışı pricee23

« Yanıtla #2924 : 05 Şubat 2019, 18:22:36 »
Oyun çıktığından beri hilesiz hurdasız gerçekçi oynayarak sonuna gelebildiğim ilk oyun. Osmanlıyla olması ayrı bir tat. Zorlandığım çıkmak istediğim anlar oldu tabi yediğim koalisyonlar yüzünden ya da sıkıldığım için ama değdi. Uzun bir süre oyunun yüzüne bakmam büyük ihtimal ;D

Tabi Halifeliği kuramadım.

« Son Düzenleme: 05 Şubat 2019, 18:25:18 Gönderen: pricee23 »

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Muhibbi

Çevrimdışı II. Mahmud

« Yanıtla #2925 : 07 Eylül 2019, 11:42:22 »
Bu da benim Osmanlım. Kırım march. Müttefiklerim Fransa Delhi Polonya Son olarak Çerkezya'yı aldım. Tunus üzerinden İspanya'ya saldırdım İspanya sınırlarına Tunus yok oldu Memlük Arap Yarımadası'nda sıkıştı. Ayrıca Toskana'dan ve Avusturya'dan bir toprak aldım. Atarım şimdi son durumu. İdeaları çok kötü seçtim daha da büyüyebilirdim. Agresiflikten ve koalisyondan kaç toprak kaybettim kim bilir.

« Son Düzenleme: 07 Eylül 2019, 18:52:51 Gönderen: II. Mahmud »

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: bilecik

Çevrimdışı RoadWarriror

« Yanıtla #2926 : 07 Eylül 2019, 14:08:52 »
Tam dergi kapağına uygun bir şey.

Çevrimdışı bbjx

« Yanıtla #2927 : 07 Eylül 2019, 22:21:20 »
Güzel bir görsel. Oyun sonunu da atabilirsin istersen merak ettim :)

Çevrimdışı II. Mahmud

« Yanıtla #2928 : 14 Eylül 2019, 12:04:31 »
Bu da 1722'deki hali. Ideaları çok yanlış gittim Avrupa'ya ilerleyemedim. 5. veya 6. Osmanlı oynayışım bu arada. Timur'a çok yardım ettim kaç kez yıkılmaktan kurtardım. Polonya'ya saldırabilirim ama üşendim de biraz. Venedik'e Avusturya'da sınırım var Fransa korumasa ona saldırıcam. Polonya'ya da çok şans verdim Litvanya'yı ben zayıflattım sonra çoğu toprağı o aldı. Bir dahaki oyunumda direkt Polonya'yı zayıflatmaya oynayacağım Avrupa'ya falan da girdi ya  :D  İspanya'ya giricem şu anda çok zayıf ama arkasında Ming var ona da giremiyorum. Görücez bakalım ne olacak.

« Son Düzenleme: 14 Eylül 2019, 12:59:42 Gönderen: II. Mahmud »

Çevrimdışı b4ckr0und1

• Sağlık Müdürü
  • *
« Yanıtla #2929 : 14 Eylül 2019, 12:45:30 »
Mükemmel bir oyun olmuş. Tebrikler.

Emevi Devleti(Hikaye) - b4ckr0und1

Çevrimdışı RoadWarriror

« Yanıtla #2930 : 14 Eylül 2019, 13:01:00 »

Çevrimdışı II. Mahmud

« Yanıtla #2931 : 14 Eylül 2019, 19:41:29 »
Osmanlı'da hangi ideaları gitmeliyim böyle çok agresif yememek için ne yapmam lazım ? Önerileriniz nelerdir ?

Çevrimdışı bbjx

« Yanıtla #2932 : 15 Eylül 2019, 23:07:12 »
Osmanlı'da hangi ideaları gitmeliyim böyle çok agresif yememek için ne yapmam lazım ? Önerileriniz nelerdir ?
EU4-Kısa Sorular ve Cevaplar konusuna yazmanız daha doğru olacaktır.

Çevrimdışı bilecik

« Yanıtla #2933 : 10 Kasım 2019, 00:50:15 »

Oyunda fazla iyi değilim zamanımın çoğunu napoli vassal feede ayırdım.Commonwealth çok güçlü Hungary'i PU ya aldı yıl 1580 fazla ilerleyemedim
maalesef.Napoli ve Haasa vassal
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2019, 01:03:58 Gönderen: bilecik »

Çevrimdışı bilecik

« Yanıtla #2934 : 11 Kasım 2019, 20:04:43 »
Bu da 1722'deki hali. Ideaları çok yanlış gittim Avrupa'ya ilerleyemedim. 5. veya 6. Osmanlı oynayışım bu arada. Timur'a çok yardım ettim kaç kez yıkılmaktan kurtardım. Polonya'ya saldırabilirim ama üşendim de biraz. Venedik'e Avusturya'da sınırım var Fransa korumasa ona saldırıcam. Polonya'ya da çok şans verdim Litvanya'yı ben zayıflattım sonra çoğu toprağı o aldı. Bir dahaki oyunumda direkt Polonya'yı zayıflatmaya oynayacağım Avrupa'ya falan da girdi ya  :D  İspanya'ya giricem şu anda çok zayıf ama arkasında Ming var ona da giremiyorum. Görücez bakalım ne olacak.

Tebrikler çok güzel bir oyun çıkarmışsınız. :thumbup:
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2020, 18:58:55 Gönderen: Túrin Turambar »

Çevrimdışı Dutchy

« Yanıtla #2935 : 15 Nisan 2020, 23:07:35 »

Oyunda fazla iyi değilim zamanımın çoğunu napoli vassal feede ayırdım.Commonwealth çok güçlü Hungary'i PU ya aldı yıl 1580 fazla ilerleyemedim
maalesef.Napoli ve Haasa vassal
Reyiz Osmanlı oynarken sana tavsiyem çok fazla vassal feed yapma zaten idea açtıkça gelen bonuslarla daha rahat core yapabiliyorsun.
Ve mümkün olduğunca erken zamanlarda genişle çünkü uzun süre sende kalan topraklardaki isyan riski daha düşecek erken oyundaki isyanlarda çok önemli sayılmaz kolayca bastırabilirsin autonomy ile. Mesela vassal feed yaptığın bu oyunda oyun sonu büyük ihtimal napleste isyan çıkacak çünkü yaklaşık 100 yıl geri kalıyorsun bu durumda. Tabikide vassal feed yapabilirsin lakin genişlemeni yavaşlatır daha rahat claim atamazsın italyaya. avrupada genişlemen çok muazzam değil ama normal düzeyde bence iyi iş çıkarmışsın çok tecrübeli olmadığın için. ama memlük gerçekten sıkıntı gibi duruyor 136 yılda bitirmen lazımdı orayı çünkü zaten kültürün uyumlu direk orayla. Aynı zamanda bir tehdit gibi duruyor batıda büyük bir koalisyon savaşı geldiğinde baş ağrıtacak belki şuan başka devletlerle de dost olmuş olabilir. o yüzden sonraki oyunlarında daha erken fethet. Bizansı ve beylikleri fethettiğin gibi saldır orduların eşit dahi olsa. çünkü osmanlı oynarken  yenilmiyorsun oyun başı genelde(askeri teknolojine önem ver ama). Sonrasında oradan alırsın gazı avrupayıda döversin vassalıda feedlersin hindistanıda... artık sen düşün :D

Çevrimdışı bilecik

« Yanıtla #2936 : 15 Nisan 2020, 23:58:35 »
Reyiz Osmanlı oynarken sana tavsiyem çok fazla vassal feed yapma zaten idea açtıkça gelen bonuslarla daha rahat core yapabiliyorsun.
Ve mümkün olduğunca erken zamanlarda genişle çünkü uzun süre sende kalan topraklardaki isyan riski daha düşecek erken oyundaki isyanlarda çok önemli sayılmaz kolayca bastırabilirsin autonomy ile. Mesela vassal feed yaptığın bu oyunda oyun sonu büyük ihtimal napleste isyan çıkacak çünkü yaklaşık 100 yıl geri kalıyorsun bu durumda. Tabikide vassal feed yapabilirsin lakin genişlemeni yavaşlatır daha rahat claim atamazsın italyaya. avrupada genişlemen çok muazzam değil ama normal düzeyde bence iyi iş çıkarmışsın çok tecrübeli olmadığın için. ama memlük gerçekten sıkıntı gibi duruyor 136 yılda bitirmen lazımdı orayı çünkü zaten kültürün uyumlu direk orayla. Aynı zamanda bir tehdit gibi duruyor batıda büyük bir koalisyon savaşı geldiğinde baş ağrıtacak belki şuan başka devletlerle de dost olmuş olabilir. o yüzden sonraki oyunlarında daha erken fethet. Bizansı ve beylikleri fethettiğin gibi saldır orduların eşit dahi olsa. çünkü osmanlı oynarken  yenilmiyorsun oyun başı genelde(askeri teknolojine önem ver ama). Sonrasında oradan alırsın gazı avrupayıda döversin vassalıda feedlersin hindistanıda... artık sen düşün :D
valla eu4 ü kaç aydır oynamıyorum bıraktım neredeyse , bu bildirimle başlayacağım tekrardan :)

Çevrimdışı Dutchy

« Yanıtla #2937 : 16 Nisan 2020, 09:27:18 »
valla eu4 ü kaç aydır oynamıyorum bıraktım neredeyse , bu bildirimle başlayacağım tekrardan :)
Bende bırakmıştım dlc bekliyorum çıksın alacağım o zaman belki bir Multi oynarız ne dersin
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2020, 12:37:56 Gönderen: Dutchy »

Çevrimdışı bilecik

Steam mturk ekle reis.
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2020, 18:57:52 Gönderen: Túrin Turambar »

Çevrimdışı korkusalan

• Başhekim
  • *
  • Beğenildi: 33 kere
  • Ulusum ulusların en büyüğüdür! Türk oğlu Türk'üm b
« Yanıtla #2939 : 16 Nisan 2020, 19:42:55 »
Benim bir osmanlı vardı rum kurduğum şansa ertesi gün pc gitti
Ulusum ulusların en büyüğüdür! Türk oğlu Türk'üm ben.

EUIV için Roma İmparatorluğu

Başlatan Shirayuki

Yanıt: 20
Gösterim: 3250
Son İleti 13 Ağustos 2013, 14:57:37
Gönderen: Shirayuki
EUIV Yeni Timelapse

Başlatan Mülayim

Yanıt: 7
Gösterim: 3640
Son İleti 13 Ağustos 2013, 19:37:18
Gönderen: ErkutErdem
EUIV Bandicam Sorun

Başlatan Gecko

Yanıt: 0
Gösterim: 735
Son İleti 14 Ağustos 2013, 01:05:01
Gönderen: Gecko
EUIV'de Absürt İki Resim

Başlatan Bersun

Yanıt: 15
Gösterim: 2617
Son İleti 20 Ağustos 2013, 17:44:02
Gönderen: TirollüDoruk
EUIV - İlginç Görüntüler

Başlatan Ömer

Yanıt: 3041
Gösterim: 430072
Son İleti 05 Mayıs 2020, 13:12:32
Gönderen: korkusalan
Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.