Bağlanılan Hatırlatmalar

• Hatırlatma: Lütfen PNG resimleri JPEG'e çevirerek paylaşalım!: 11 Ocak 2017

Gönderen Konu: EUIV - Osmanlınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 245035 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serdengecti1

Ynt: EUIV - Osmanlınızı Yollayın!
« Yanıtla #2900 : 08 Şubat 2018, 17:57:27 »
Normal.
-----
Bu arada buyuk bir koalisyon savasi mucadelesi verdim ve kazandim ama savas sirasinda fransa pu'dan cikti.Hemen ardindan tekrar pu'ya aldim.Bu sebeple ilerlemem yavasladi.Suan 1600e geldim

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Dük
  • *
  • Beğenildi: 56 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2901 : 08 Şubat 2018, 18:10:40 »
Harita modun ne? Çok hoş gözüküyor.

Çevrimdışı serdengecti1

« Yanıtla #2902 : 08 Şubat 2018, 21:35:58 »
Harita modun ne? Çok hoş gözüküyor.
TBARW Extra

Çevrimdışı serdengecti1

« Yanıtla #2903 : 09 Şubat 2018, 19:36:14 »
Kanarya adasini almam gerektigini 20 yıl sonra farkettigim icin gec kuruldu ama güzeldi :D
(aç/kapa)
(aç/kapa)
(aç/kapa)
(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2018, 19:59:56 Gönderen: serdengecti1 »

Çevrimdışı Dutchy

« Yanıtla #2904 : 09 Şubat 2018, 19:44:40 »
Güzel oynamışsın tebrik ederim! :ceasaryes: :ceasaryes: :ceasaryes:

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #2905 : 09 Şubat 2018, 19:48:52 »
Güzel oynamışsın  tbrk*

Çevrimdışı TürkHan

« Yanıtla #2906 : 09 Şubat 2018, 23:12:08 »
Çok iyi oynamışsın. Tebrikler tbrk*
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Dük
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2907 : 10 Şubat 2018, 00:28:08 »
EC güzel gider üstüne.

Çevrimdışı Noman Man

« Yanıtla #2908 : 10 Şubat 2018, 02:14:30 »
Güzel oyun ama Ortodoks olunca zevk vermiyor be.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

« Yanıtla #2909 : 10 Şubat 2018, 11:53:52 »
Ortodoks yada Katolik Osmanlı kaliteyi arttıyor olsada zorluğu bir kat düşürüyor. Benim ev arkadaşım Osmanlı Katolik oynuyor bu tarihlerde fransa sınırına dayandı. Yaptığı iş ise papalığı kontrol altına aldı. Birde üstüne influence ve diplomatic idea aldı prestijde max seviyelerde -%50 daha az agresiflik kasıyor. Üstüne üstük çoğu evlilik yaptığı ona PU ya düşüp duruyor. Bu yüzden Hristiyan olarak oyundan zevk almak istiyorsanız zorluğu harda çekeceksiniz bence :))
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2018, 11:54:33 Gönderen: Göktürk Gökbörü »
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimdışı Mirliva Tevfik

• Burjuva
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2910 : 10 Şubat 2018, 17:05:45 »
Kanarya adasini almam gerektigini 20 yıl sonra farkettigim icin gec kuruldu ama güzeldi :D
(aç/kapa)
(aç/kapa)
(aç/kapa)
(aç/kapa)

Şimdi ne yapacaksın ?
bu arada tebrikler

Çevrimdışı serdengecti1

« Yanıtla #2911 : 10 Şubat 2018, 21:00:39 »
Bir kac basarim icin acmistim ve istediklerimi aldim yani bitirdim saveyi.Baska bir campaign baslamak istiyorum.

Çevrimdışı FokluGeneral

« Yanıtla #2912 : 06 Mart 2018, 22:13:36 »

Oyunda eskiden de noobdum 1 yıl sonra tekrardan başladım gene noobum o yüzden very easy'de bir oyun açtım. Eskiye göre biraz daha agresif oynuyorum. Hedef 1500'e kadar Suriye, Doğu Anadolu ve Balkanları tamamen ele geçirmek.
Sence isyan çıksa asker kendi babasının vurur senimi ?

Çevrimdışı Domuz

« Yanıtla #2913 : 05 Nisan 2018, 23:33:23 »
burdan bişey gelmez herhalde:

fatihten sonraki padişahı cem yapmayan bizden değildir  :no:
ordaki orhan neden 2. orhan olmuş bilen var mı ???

bu elemanın modlar çok güzel olmuş.

« Son Düzenleme: 06 Nisan 2018, 00:03:20 Gönderen: Domuz »
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı Ügüt

« Yanıtla #2914 : 06 Nisan 2018, 14:21:31 »
(aç/kapa)
(aç/kapa)
(aç/kapa)
(aç/kapa)

Nasıl hristiyan oldun.isyan çıkararak ise ortodox mu oldun katolik mi?Bende denemeyi düşünüyorum.daha hiç yapmadım hristiyan osman.
BrokenArmy

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Dük
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2915 : 06 Nisan 2018, 14:48:11 »
Hristiyan Osman çok iyi oluyor. Tavsiye ederim. Kutsal Toprakları aldığın zaman fazladan misyoner geliyor. Dini sıkıntın olmuyor hiç.

Çevrimdışı Ügüt

« Yanıtla #2916 : 06 Nisan 2018, 15:06:00 »
Hristiyan Osman çok iyi oluyor. Tavsiye ederim. Kutsal Toprakları aldığın zaman fazladan misyoner geliyor. Dini sıkıntın olmuyor hiç.

Hangisini alayım seçemiyorum.Ragusa üzerinden Katolik mi olayım?Yoksa Ortadoks mu?
BrokenArmy

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Dük
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2917 : 06 Nisan 2018, 15:13:58 »
Bence ortodoks ol. Ama patrik otoritesini 50'nin üstüne çıkarmadan dönüştürmeler uzun sürebilir. Kıpti de olabilirsin. Onun da bonusları güzel. Fakat Katolik olmak zor. Önce bayağı bir Katolik toprağa sahip olman lazım. İsyan çıkarsan yetmez.

Çevrimdışı serdengecti1

« Yanıtla #2918 : 15 Nisan 2018, 00:17:10 »
Biraz gec kurmussun. Ya da benim gibi bir oyuncuyla seni kiyasladigim icin bana gec gelmis olabilir. Neyse 2000-3000 saat sonra daha iyi oynayacaksin. Iyi oyunlar
Doğru diyorsun o oyunumda çok fazla şey öğrendim.Tecrübeli olsaydım 1650'den erken kurmamam için hiç bir sebep yoktu.Mesela pu oldugun ülkede isyan cikarsa ve bastirmazsan pu'dan cıkıyormuş(ve bu ilhak etmeye başladıktan sonra oldu ve annexlemek için yine bir 50 yıl bekledim)Bu sebeple fransa pu'dan cikti ve onu tekrar pu'ya aldığım için ae fırlamıştı.Her truce bittiginde tüm avrupayla tek başıma savaşıyordum.Ayrıca regions haritasini bu saveden önce kullanmıyordum o yüzden kanarya adaları gibi adaları 20 yıl geç aldım(Roma kurmak için lazımmış)Ayrıca oyun 1712'de bitmişti ama mare nostrum başarımı için marchım kırımı ilhak etmem gerekiyormuş.Onu önce vassal yapıp ilişki kasıp annexlemek falan derken 1730 olmuştu.Bir gerçek var bu oyunda 1000 saatte oynasan bilmediğin birşey mutlaka vardır derler.Doğru
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2018, 00:19:19 Gönderen: serdengecti1 »

Çevrimdışı mertcam

• Köylü
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2919 : 28 Ağustos 2018, 12:19:21 »
Ortodox Ottoman One Faith

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.