Bağlanılan Hatırlatmalar

• Hatırlatma: Lütfen PNG resimleri JPEG'e çevirerek paylaşalım!: 11 Ocak 2017

Gönderen Konu: EUIV - Osmanlınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 266284 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer

Ynt: EUIV - Osmanlınızı Yollayın!
« Yanıtla #120 : 16 Ağustos 2013, 22:55:16 »
Multilerdeki gibi tüm orduları bir noktada toplamayı başaramıyor AI. 50k, 60k kadar orduları yakalayıp yok ettim.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Bersun

« Yanıtla #121 : 16 Ağustos 2013, 23:01:06 »
Oyun çıktığından beri tek el Osmanlı atmayan bir ben varım sanırım. ;D

Çevrimdışı Can Aydın

• (canaydin98)
  • Konsolos
  • *
« Yanıtla #122 : 16 Ağustos 2013, 23:04:10 »
Heyecanlı oluyor dene ;D

Çevrimdışı Malt

« Yanıtla #123 : 16 Ağustos 2013, 23:06:39 »
Oyun çıktığından beri tek el Osmanlı atmayan bir ben varım sanırım. ;D

Bir de ben ;D
Si vis pacem, para bellum.

Çevrimdışı Darkrad

• Kısıtlı
  • Cumhuriyet Generali
  • *
    • Strategyturk
« Yanıtla #124 : 17 Ağustos 2013, 01:40:07 »
(aç/kapa)

(aç/kapa)

(aç/kapa)

(aç/kapa)

Devam.  1542,  Avusturya ile yapılan son savaştan hemen sonra.

(aç/kapa)
(aç/kapa)

Polonya-Litvanya birliğini kırmayı başardık, Litvanya Polonya hakimiyetinden ayrıldı, Ukrayna'nın bağımsızlığına kavuşması ile güç olarak yarıya düştü. Avusturya'ya karşı son 2 savaştır Osmanlı liderliğinde koalisyon savaşı yapılıyor ve önceki koalisyon savaşlarından farklı olarak bu savaşlardan ezici üstünlük sağlanıyor. Avrupada Fransa çok büyük bir güç haline geldi,  Sunnilerin koruyucusu Osmanlı iken Katoliklerin koruyucusu Fransa, Avrupadaki tek ve en önemli müttefiğimiz Çekler, Polonyalılar ve Avusturyalılar gibi düşmanlarımız arasında stratejik bölgeye sahip olan Bohemyalılara her türlü yardımı yapıyoruz, bunu en son onların ilan ettiği bir savaşta süpergüç Fransa'ya karşı onların yardımına koşarak yaptık. O savaştan sonra Avusturya ile savaşımız oldu o bitti Fransa ile savaş halen devam ediyor.

Genişlemedeki hedef Avusturya'ya karşı iyice ilerleyip öncelikle Viyana'yı almak, son savaşla beraber Avusturya'yı zaten toprak bütünlüğü olarak 4'e bölmüş durumdayız. Ardından Lombardiya bölgesinden başlayarak Fransa ile olabildiğine komşuluktan kaçınarak İtalya'yı tamamen core bir şekilde Osmanlı hakimiyeti altına almak.

Asyada Oman ve Persia ile dostane ilişkilerimiz mevcut, Memlükler bize karşı kurulan koalisyonun bir üyesi ancak bu zamana kadar bir başarı gösterebilmiş değil, ben de görevler ve claimler gelmesine rağmen o bölgeye doğru ilerlemiyorum. Belki çok daha ileri bir tarihte olabilir veya eğer fırsat elime geçerse PU'ya alabilirim onları ama Osmanlıları bir Avrupa devleti olarak tutma isteğim var.

Çevrimdışı ErkutErdem

• Tribunus Militus
  • *
« Yanıtla #125 : 17 Ağustos 2013, 01:47:35 »
Livonian Order,Tötonları ilhak mı etmiş :O Almanyayı kursalardı lan :/

Çevrimdışı Darkrad

• Kısıtlı
  • Cumhuriyet Generali
  • *
    • Strategyturk
« Yanıtla #126 : 17 Ağustos 2013, 02:09:50 »
Teutonlar Polonya'nın vassalıydı. Ardından tıpkı Moldovya gibi Polonya tarafından ilhak edildiler. Osmanlı ve Kırımın 2 kez Polonya ve Litvanya'nın neredeyse tamamını işgal etmesi sırasında Livonian Order'da Polonya'ya karşı savaşa girişti, muhtemelen o esnada zayıflamış Polonya'dan o toprakları aldılar.

Fransa ile savaşımızda Bohemya-Osmanlı olarak gayet iyi gidiyoruz, Saxony'nin tamamını işgal ettik, Bohemya core'u olan bir bölgenin Bohemya'ya iadesi karşılığında anlaştık, sene 1544, 1 sene sonra 3 bölge daha Osmanlı core'u olacak ve Macaristan'ın sonu gelecek, kardeş Bohemyalılarla komşu olacağız. ;D

Çevrimdışı Tarlafaresi

• Eski adım utkan999
  • Vulnerarius
  • *
« Yanıtla #127 : 17 Ağustos 2013, 13:38:46 »
İran-Macar-Memlük-Leh koalisyonunu yendim.Şimdide Avusturya ve Bohemya koalisyona katıldı :( Ukrayna ve Gürcistan vassalım.Ukrayna'yı 2 bölgesi varken vassal yaptım isyanlarla büyüdü  ;D Teknoloji olarak Avrupadaki çoğu devletten üstünüm.

Çevrimdışı Börklüce

• Başrahip
  • *
« Yanıtla #128 : 17 Ağustos 2013, 16:10:49 »
Teknolojiye önem verdiğim için düzgün genişleyemedim ama yanlış yaptım tabii. Ege tamamen bana bağlı, bir de uzakta olan Ragusa'yı aldım. Sırbistan, Ramazan ve Dulkadir vassalım, şimdi Memlükler'e girip büyük lokma yutmayı düşünüyorum. Şu anda teknoloji 1 sene ileri olduğu için puanları saklıyorum, seneye açacağım teknolojiyi. :P

İdealara da çok abandım ama fena da olmadı, başa düzgün bir lider geçse ve askeri puanlarım hızlı artsa teknolojide geri kalmam, en son askeriye için 630 puan civarı istiyordu. Zaten yönetim ve diplomaside geri değilim ama askeri teknolojide bazılarından 2 seviye geri kalmışım, iyi bir hükümdar şart... Şimdiki ölsün diye general yapıp ordunun başına verdim, bekliyorum hayırlı haberi.

Çevrimdışı Börklüce

• Başrahip
  • *
« Yanıtla #129 : 17 Ağustos 2013, 19:52:07 »
Sendeki Kırım sevgisi de bir ayrı. ;D

Avusturya ile cankuş olduk. Akacağız Macaristan ovalarına. Doğuda Şirvan-Tebriz-Bağdat'tan ileriye gitmemeyi, güneyde de sadece kıyıları almayı düşünüyorum. Ama belli olmaz, askeri teknoloji için gereken puan 600, düzgün lider ve danışmanla geri kalmazsam her sene savaşırım. :P

Polonya'nın ideaları çok iyi olduğu için saldırmaya korkuyorum ama Moldovya için saldırmam gerekecek.
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2013, 19:53:14 Gönderen: Ozan »

Çevrimdışı Darkrad

• Kısıtlı
  • Cumhuriyet Generali
  • *
    • Strategyturk
« Yanıtla #130 : 17 Ağustos 2013, 23:59:39 »

Fransa bu iki savaşı da kazanırsa iyice durdurulamayacak güç olacak. Bir yandan hoşuma da gidiyor açıkcası böyle Avrupada bir devletin yükselmesi ama bir yandan da ürkütücü. ;D

Osmanlı-Bohemya müttefikliğinin bozulmasından sonra İsveçle diplomatik ilişkilerin adımını attık, Arab yarımadasına hükmeden Oman Sultanlığını İmparatorluğumuz himayesine almak için savaş veriyoruz bu esnada. Aynı durum Memlükler-Persia ve benzeri Müslüman devletler için de geçerli olacak.  Ülke toprakları olarak batıya doğru ilerlerken, doğuyu personal union metoduyla otoritemiz altına alacağız.

Fransa'nın mevcut olarak bir de tüm bunlar yetmezmiş gibi " Conquer Milan " görevi bulunuyor, bu görev özellikle İtalya'yı da sınırlarıma katma planımla ters düşen bir görev.

Bu iki süpergüçler arasında savaş daha önce yaşandı Bohemia-Osmanlı birliği olarak Fransızları yenilgiye uğratabildik.

Çevrimdışı Börklüce

• Başrahip
  • *
« Yanıtla #131 : 18 Ağustos 2013, 15:21:28 »
Osmanlı op olmuş, nerf yemeli, kısa sürede gg wp oluyor. :P Resimdeki gibi ideaları açınca Osmanlı'nın decisionları ile birlikte batılılaşmaya gerek bile kalmıyor... Şu anda teknoloji 10-11-11 Zaten insangücü sorunu hiç yok, Polonya-Litvanya-Avusturya-Macaristan-Memlük-İran-Napoli (hatırlayamadım ama Timur ve Delhi de olabilir, etkileri olmaz zaten) bana karşı koalisyon kurdu ama saldırmıyorlar, ben saldırmayıp birisinin çıkmasını bekleyip onu yutabilirim veya kendim de saldırıp rahatça kazanabilirim savaşı. Kırım PU'da, bir de bunun entegresi var. Sizi bilmem ama bence Osmanlı'nın gücü  bir şekilde düşürülmeli.

Çevrimdışı Bersun

« Yanıtla #132 : 18 Ağustos 2013, 15:40:56 »
Bence gayet iyi Osmanlı, oyun döneminin sonuna kadar bir süper güç olarak kalıyor zaten.

Çevrimdışı Miltiades

« Yanıtla #133 : 18 Ağustos 2013, 15:51:08 »
Evet Osmanlıyı aı yönetmedikçe güzel gidiyor.

Çevrimdışı Loki

• İmparator
  • *
« Yanıtla #134 : 18 Ağustos 2013, 15:56:23 »
Osmanlı op olmuş, nerf yemeli, kısa sürede gg wp oluyor. :P Resimdeki gibi ideaları açınca Osmanlı'nın decisionları ile birlikte batılılaşmaya gerek bile kalmıyor... Şu anda teknoloji 10-11-11 Zaten insangücü sorunu hiç yok, Polonya-Litvanya-Avusturya-Macaristan-Memlük-İran-Napoli (hatırlayamadım ama Timur ve Delhi de olabilir, etkileri olmaz zaten) bana karşı koalisyon kurdu ama saldırmıyorlar, ben saldırmayıp birisinin çıkmasını bekleyip onu yutabilirim veya kendim de saldırıp rahatça kazanabilirim savaşı. Kırım PU'da, bir de bunun entegresi var. Sizi bilmem ama bence Osmanlı'nın gücü  bir şekilde düşürülmeli.

Niye nerf yesin Multide ağzına sıçarlar Osmanlının. Sıçıyorlar zaten.

Çevrimdışı Mottcalem

• Lejyon Muhafızı
  • *
  • never say never
« Yanıtla #135 : 18 Ağustos 2013, 19:35:34 »
Mutlu mesut yaşarken, Anadolu'ya sefere çıkmışken, Basra Körfezine kadar inmişken birden isyanlar ve bağımsızlık mücadelesi veren halklarla karşı karşıya kaldım :) Ekonomi çöktü, prestij -40'lara geriledi...

Çevrimdışı Darkrad

• Kısıtlı
  • Cumhuriyet Generali
  • *
    • Strategyturk
« Yanıtla #136 : 18 Ağustos 2013, 23:32:23 »
Osmanlı - Kutsal İttifak Savaşları 1560 - 1571

Osmanlı Cephesi :
  • Osmanlı Devleti
  • Kırım Hanlığı (PU)
  • Oman Sultanlığı (PU)
  • Trablus Sultanlığı (M)[SAVAŞTAN ÇEKİLDİ]
  • Fars Sultanlığı (M)[SAVAŞTAN ÇEKİLDİ]

Avusturya Cephesi :
  • Avusturya Arşidüklüğü (KRİ)
  • Bohemya Krallığı (K)
  • Polonya Krallığı (K)
  • Litvanya Krallığı (K)
  • Venedik Cumhuriyeti (K)
  • Napoli Krallığı (K)
  • Salzburg Prensliği (K)
  • Memlük Sultanlığı (K)
  • Portekiz Krallığı (M)[SAVAŞTAN ÇEKİLDİ]
  • Pommerania Krallığı (M)[SAVAŞTAN ÇEKİLDİ]
  • Navarra Krallığı (M)[SAVAŞTAN ÇEKİLDİ]
  • Pisa Krallığı (M)[SAVAŞTAN ÇEKİLDİ]

140 muharebe.

Krain'deki hak iddiamızı sebep göstererek 1560 yılında Avusturya Arşidüklüğüne - dolayısıyla Kutsal Roma İmparatorluğuna - savaş ilan ettik, savaşa tüm Batı komşularımızın yanı sıra doğuda Memlükler koalisyon sebebi ile katıldı. Batıda en çok zorlayan düşman uzunca bir sürelik müttefikliğimiz olan Bohemyaydı,  Osmanlı'nın yardımları ile güçlenmiş Bohemya Osmanlıların sınıra dayanması ile Osmanlılara karşı olan koalisyona katılıp düşman güçler arasına katılmıştı.

Savaşın ilk 5 senesini yenilgilerle geçirdik, uzunca bir süre Krain'i alamadık, alsak da elimizde tutamadık, muharebeleri kazansak da orduları imha edemediğimizden işgal düzenine geçemedik, doğuda Memlükler,  Osmanlı'nın emrinde olan Oman ve Kırım Devletlerine karşı ciddi başarı gösterdi ve aynı zamanda Osmanlı müttefiği olan Persia ve Tripoli'yi yenmesini bildi. Osmanlı olarak doğuya tek bir ordu gönderdik onda da Kırım'ın Ortodoks bölgelerinin savaş sebebiyle ayaklanması ve olası bir Ortodoks devletin yükselmesi tehlikesini bastırmak sebebiyle yaptık. Başarılı da olduk.

Yendiğimiz orduları ülkelerinin derinliklerine kadar takip etmeye başlayınca şansımız döndü, Pommerania Portekiz Navarra gibi savaşta bulunan ancak koalisyon üyesi olmayan devletlerle ateşkes imzaladık, Avusturya üzerine yürüdük, Avusturya'yı zapt ettikten sonra Bohemya-Polonya yönüne ilerledik, düşmanlarımızdan Litvanya Ukrayna tarafından yenilgiye uğratıldı ve çok büyük toprak kaybı yaşadı, ona rağmen bize karşı küçük saldırılarına devam etti.

Bohemya ve Polonya birliklerini de yenilgiye uğratmayı başardık ancak ekonomimiz bu 11 sene süren ve defalarca asker üretimine geçtiğimiz, yaklaşık 35.000 paralı asker kiraladığımız bu savaşı artık taşıyamaz hale geldi. Bu sebeple daha da ilerlemeye gücümüz varken Overextension'u da hesaba katarak anlaşmaya karar verdik.

Savaşa devam etmememde Ferrara'nın Avusturya'ya savaş ilan edip 1 bölgesini işgal etmesinin de sebebi var, Ferrara savaştan çıkana kadar Avusturya'ya karşı sadece Avusturya topraklarını işgal ederek %100 War Score elde edemeyeceğim demek oluyor bu ki büyük problem.
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2013, 23:35:57 Gönderen: Darkrad »

Çevrimdışı Kaymak Pürüzü

• Konsolos
  • *
  • Gördüğüm illegal durumları rapor ediyorum.
« Yanıtla #137 : 19 Ağustos 2013, 00:01:54 »
Baba harcamış.  tbrk*

Ama ekonomi batmış. :(

Çevrimdışı ErkutErdem

• Tribunus Militus
  • *
« Yanıtla #138 : 19 Ağustos 2013, 00:15:55 »
Az para aldın mı bari savaştan çıkarken

Çevrimdışı Kaan✰

« Yanıtla #139 : 19 Ağustos 2013, 00:20:04 »
Emine 58 Numan 53 LOL WUT?

Foruma ilişkin her türlü bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.