Gönderen Konu: EUIV - Oyunun Yapımcısı olsaydın Ne Eklemek/Çıkarmak İsterdin?  (Okunma sayısı 27686 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fff7

-Oyunun açılış ekranında fareye basamamak,ses kısamamak öldürüyor beni.Oraya mini flash tarzı bir oyun koyardım.

-Barışı bozmanın etkisini azaltırdım.Yada komple mekaniği değiştirip barışı bozarak açılan savaşı kazanırsanız etkisi çok küçük,kaybederseniz %200 ws yiyebilmeyi olayını getirirdim.

-Mobilize olma özelliği eklerdim.Fethedilen ülke savaşta mobilize olup yenilmişse fethedilen topraklarda daha az isyan çıkması için.Akıllardaki "50k isyan çıkarabilecek gücün vardı da madem niye annex yiyorsun arkadaş ?"sorusuna hitaben.

-General ve amiral sayısını var olan birim sayısına göre ayarlardım.yada HOI3 sistemini kopyala yapıştır.Kocaman ordum var 1 general limiti nedir ya,2.yi almanın zararıysa çok büyük.

-Espiyonaj ideası gibi amaçsız bir ideanın daha etkin kullanılmasını sağlardım.

-Comet eventi gibi saçmalığın daniskası olan eventleri düzenlerdim.2 yıl üst üste gelir mi ya birde her patchde dalga geçer gibi yeni bir seçenek ekliyorlar sonuç hep aynı,seçim hiçbir şeyi etkilemiyor.

-Oyunu oluşturmadan insan bir bakar 1444 yılında tripoli diye bir devlet var mı ?Minimum çalışan ürün politikası güderken tarihle ilgili bir oyunda tarihin içine etmek çok akıl karı bir yöntem değil. Bu konuda kesin sınırlar çizerdim.

Şimdilik aklıma gelen bunlar.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.