Gönderen Konu: EUIV - Oyunun Yapımcısı olsaydın Ne Eklemek/Çıkarmak İsterdin?  (Okunma sayısı 33280 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Berkeekici6

Vilayet bölme getirmek isterdim.
Eğer kendilerini tanımış olsaydınız, Türklere hayran olurdunuz.
-Napoléon Bonaparte

Çevrimdışı TitanBey™

• Moderatör
  • Senyör
  • *
  • Beğenildi: 11 kere
  • Grafik Tasarımcı, EU4 Modderı ve Role-player
Askerlerimizi müttefik, vasal yada kendi topraklarımızda yenileceğimizi bile bile düşmanın karşısına çıkıp dağılmak yerine kalenin içine sokma eklerdim, böylece ordu kayıp vermez. Kale kuşatılınca garnizona katılır.
« Son Düzenleme: 06 Mart 2019, 14:57:06 Gönderen: TitanBey™ »

Çevrimdışı battle4royal

bu oyunda en ama en olması gereken toplum(pop) sistemidir. Bir şehrin tek ırk tek din'den olması tek tıkla dönüştürülebilmesi saçmalıktır.

Çevrimdışı zikkfirid

Bence oyunun en büyük eksikliği coğrafi keşiflerle ticaret yollarının doğudan batıya kaymasının oyunda hiç hissedilmemesidir. Bilindiği gibi amerika kıtasının keşfi ile muazzam miktarda sömürü malları batı avrupaya aktı. Akabinde doğu ticaret yolları eski önemini kaybetti. Özellikle akdeniz bölgesi bir daha eski ticari gücüne asla erişemedi. Venedikliler Cenovalılar ve tabiki Osmanlılar için bu sonun başlangıcı idi. Ayrıca güney amerikadan gelen muazzam miktarda gümüş, Avrupanın satın alma paritesini çok çok yükseklere taşıdı. Yeni gelen bir nevi sıcak para, Avrupa ekonomisini uçurmuş, hammadde ve ara mal da dahil olmak üzere tüketim mallarına olan talebi fırlatmıştır. Bu hem zenginlik hemde fiyat artışı demektir. Bunlar oyunda hiç hissedilmiyor. Bu durum osmanlılar için başlı başına bir dlc konusu olmalıdır. Osmanlı zirvesinde iken ekonomik çöküşü yaşadı. Akabinde tımar sistemi çöktü ve zor ekonomik şartlar ile bozulan sosyal yapıda Celali isyanlarına kadar giden süreci tetikledi. Bunlar oyunda yok (isyan hariç).

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: battle4royal

Çevrimdışı eu4 amelesi

• Burjuva
  • *
  • Mükemmeliyetçilik önemli
oyunda celali isyanı varmı

Çevrimdışı CaisuEu4

Sistemim:Rx 560,i5 3470,4 GB Ram,1 TB HDD,120 GB SSD

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.