Gönderen Konu: EUIV - Oyunun Yapımcısı olsaydın Ne Eklemek/Çıkarmak İsterdin?  (Okunma sayısı 26907 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CaisuEu4

1-Savaşlarda Saldırı-Savunma strateji olmasını isterdim
2-Başka Ülkelerde genarel satın almak
3-Taht kavgaları
4-Para Basımı Para Üretimi
5-Irka Göre Askerler onları yöneticek Paşalar örneğin 1 orduyu 5 paşa 1 hükümdar yönetebilir
6-Belirlediğin Paraya göre vasallık örneğin yılda 1 yendiğin devlet 1500 akçe gibi para vericek
7-Başka Savaşlara ordu göndermek
8-İstila Örneğin istila için savaş açarsan işgal ettiğin şehirler tüm parasını sana vericek
9-Bir Savaşta hem okçu hem tüfek hem top hem at hem baltacılar hem mızrakçılar kullanılması
10-Silah Ticareti Yapmak
11-Sınırlara saldırma saraylara kalelere baskın yapma
12-Cihat Müslümanlara savaş çağrısı
13-Örneğin Savaşlara Yırtıcı kuş fil eklenmesi bunları evcirilleştirilmesi 20 yıl gibi olmalı
14-Savaşlarda Komutan Esir Etme
15-Oyuna Hilal Taktikiği KurtKapanı Turan Gibi Taktikler Eklenmeli Her Paşanın özelliklerine göre paşalar alındığında özellikeleri ekli olucak örneğin atı iyi kullanıyorsa piyadelere saldırcak şok ve korku etkisi yapıyorsa topçuların veya tüfekçilerin başına geçicek
16-Haritaları çizip almak

Çevrimdışı serdengecti1

1-Savaşlarda Saldırı-Savunma strateji olmasını isterdim
2-Başka Ülkelerde genarel satın almak
3-Taht kavgaları
4-Para Basımı Para Üretimi
5-Irka Göre Askerler onları yöneticek Paşalar örneğin 1 orduyu 5 paşa 1 hükümdar yönetebilir
6-Belirlediğin Paraya göre vasallık örneğin yılda 1 yendiğin devlet 1500 akçe gibi para vericek
7-Başka Savaşlara ordu göndermek
8-İstila Örneğin istila için savaş açarsan işgal ettiğin şehirler tüm parasını sana vericek
9-Bir Savaşta hem okçu hem tüfek hem top hem at hem baltacılar hem mızrakçılar kullanılması
10-Silah Ticareti Yapmak
11-Sınırlara saldırma saraylara kalelere baskın yapma
12-Cihat Müslümanlara savaş çağrısı
13-Örneğin Savaşlara Yırtıcı kuş fil eklenmesi bunları evcirilleştirilmesi 20 yıl gibi olmalı
14-Savaşlarda Komutan Esir Etme
15-Oyuna Hilal Taktikiği KurtKapanı Turan Gibi Taktikler Eklenmeli Her Paşanın özelliklerine göre paşalar alındığında özellikeleri ekli olucak örneğin atı iyi kullanıyorsa piyadelere saldırcak şok ve korku etkisi yapıyorsa topçuların veya tüfekçilerin başına geçicek
16-Haritaları çizip almak
1-Bu var.Düşman atiyorum dağlık bölgede sana saldırırsa savunma yapmış oluyorsun.
2-Japonya oynarken yapabiliyorsun
3-Bu da var.Bazı ülkelerde kral ölünce tahtı almak için isyan çıkıyor.Başarılı olursa taht onun oluyor
4-Para basmanın herhangi bir ekonomik katkısı olmaz sana.
5-Tech gruplarına baglı askerler var zaten.Western olanlar daha saglam oluyor oyun sonu.
6-Vassallar zaten gücü yettiği ölçüde sana vergi veriyorlar.
7-Condottieri var asker kiralamak yani ve gp olan devletler birbirleri arasındaki savaşlara katılabiliyor.
8-Şehirleri lootlama sistemi var.Belli bir süre sonra şehirdeki tüm altınları almış oluyorsun
9-Okcu,tüfekçi,baltacı,mızrakçılar piyade olarak kabul ediliyor zaten.Ayrı olarak at ve topcu birlikler var.
10-Olabilir bu
11-Bu zaten var.border conflict olursa komşu ülkeyle aran kötüleşiyor.
12-Var zaten.Religious idea ile cihad cb'si ile savaş açabilirsin
13-Bu oyuna hiç uymaz
14-Oluyor zaten bu.
15-Bu da var.Eu4 wiki'den leader traitslere bakabilirsin
16-Bu da var.Bir ülkeyle haritani belirli prestijle satabilirsin veya spy'lık yaparken çalabilirsin.
Belli ki oyunu güncellemeye ihtiyacın var.Dediklerinin neredeyse tamamı var

Çevrimdışı CaisuEu4

Aga Europa Universalis IV: Dharma Diye bi dlc çıkcak galiba o dlc kapağında 1 fille 1 at var dün diyorum bugün oluyor galiba.

Çevrimdışı Volcano

Oyunun zorluk ayarlarına Agressive Expansion'u kapatma seçeneği koyardım. (Gerçekçiliği bozardı ama oyun çok kolaylaşırdı)
Arkadaşlar Altheir33 arkadaşımızı çok ciddiye almanıza gerek yok. Kendisi büyüyünce Kadir Mısıroğlu olmak istiyor, burada sadece pratik yapmak için var.
 ;D ;D ;D Güldüm gece gece ;D

Çevrimdışı FlorianGeyer

• Müsellem
  • *
  • Beğenildi: 2 kere
  • Dostlarını kendine yakın tut, düşmanlarını daha da
    • Profili Görüntüle
Boğaza sahip ülkelere boğaz açıp kapama mantığı gelmeli

Örneğin osmanlı İstanbul boğazına sahip Rusya rakibi rusyaya boğaz yasağı vb bir diplomatik seçenekle rusyanın oradan geçmesi engellenmeli be nedenle de Rusya savaş sebebi kazanmalı ya yasağı kaldırma yada boğazları alma
Gerçek zafer, savaşmadan kazanılan zaferdir. Gerçek önder, savaşmadan kazanan önderdir.

SUN TZU

Hindistan:Çin seni başını alırım
Çin:Sen Sikkim'in başını alırsın

Çevrimdışı CaisuEu4

Teknonoji Düzenlenmeli ve Teknonojiye güce eğitime paraya yapılmalı.

Çevrimdışı kerem1249

Katılıyorum.
Boğaza sahip ülkelere boğaz açıp kapama mantığı gelmeli

Örneğin osmanlı İstanbul boğazına sahip Rusya rakibi rusyaya boğaz yasağı vb bir diplomatik seçenekle rusyanın oradan geçmesi engellenmeli be nedenle de Rusya savaş sebebi kazanmalı ya yasağı kaldırma yada boğazları alma

Egemenlik Ulusundur.

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~
9 Eylül 1922, İzmir'in Kurtuluşu.

Çevrimdışı Elessar

Gücünüz yetiyorsa donanmanızla durdurun kardeşim. :)
Vesselam.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.