Gönderen Konu: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 670380 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kalamarxxx

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #7520 : 26 Aralık 2017, 19:58:39 »
hayır bakın kimse anlamadı bundan bir önceki reforma herkes oy veriyordu zaten orası tamam ama şimdi herkes tek tek dinini değiştirip protestan oldu ve garip bir şekilde protestanlar SONDAN BİR ÖNCEKİ REFORMA (REVOKE PRİVELİGİA) oy vermiyorlar yılda 1520 kimseye savaş açamıyorum dolaylı yoldan demişsinde herkes hre içinde dost kimseye açamam yani anlayacağın idealarla alakası olduğunu düşünmüyorum başka bir serimde infulence ve dip idea almıştım yine protestanlar priveligia ya oy vermemişti ilişkimde yüksek olmasına rağmen

Çevrimdışı TürkHan

• Sekban
  • *
  • Osgiliath Gondorlularındır...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7521 : 26 Aralık 2017, 20:00:38 »
Arkadaşlar rönasansı benimsemeden kolonicliği benimsersek nolur? Dönüp tekrar rönasansı benimseyebilir miyim?
Evet benimseyebilirsin ama öyle bir şey yapma. Sırayla benimse.
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimdışı Tronuen

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7522 : 26 Aralık 2017, 23:07:08 »
Evet benimseyebilirsin ama öyle bir şey yapma. Sırayla benimse.

Bir hint devletiyle oynuyorum ve daha rönesans gelmeden colonizm patladı. O da bende patladı. :D Haliyle ilk önce colonizmi benimsedim. Şimdi rönesansı bekliyorum hayla :D asdsada

Çevrimdışı Kalamarxxx

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7523 : 26 Aralık 2017, 23:19:14 »
Evet Sorunu çözdüm arkadaşlar ilişkimin aşırı derecede yüksek olması gerekiyormuş saolun teşekürler

Çevrimdışı Grimmjow

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7524 : 27 Aralık 2017, 13:57:13 »
Netherlands isyacıları çıkıp duruyor. Topraklarıda vermek istemiyorum. Bu isyan eventinden nasıl kurtulabilirim. Şimdi 80k isyancı kestim aşırı sinirlendim.

Çevrimdışı Paytak

• Sekban
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
« Yanıtla #7525 : 27 Aralık 2017, 14:33:17 »
Netherlands isyacıları çıkıp duruyor. Topraklarıda vermek istemiyorum. Bu isyan eventinden nasıl kurtulabilirim. Şimdi 80k isyancı kestim aşırı sinirlendim.
Başkentin hollandada olması lazım. ya da kültürünü değiştireceksin

Çevrimdışı Kalamarxxx

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7526 : 27 Aralık 2017, 17:11:55 »
Bu kültür kabul etme yerinde sadece 2 tane kültür kabul edebildim diğerlerini kabul etmek istediğimde 20 development gerekiyor diyor diğer kültürlerin hepsi %0 development olarak görülüyo bu bir bug olanirmi birde state sayısını nasıl arttırabilirm ?

« Son Düzenleme: 27 Aralık 2017, 17:27:22 Gönderen: Kalamarxxx »

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7527 : 27 Aralık 2017, 17:26:54 »
Bu kültür kabul etme yerinde sadece 2 tane kültür kabul edebildim diğerlerini kabul etmek istediğimde 20 development gerekiyor diyor diğer kültürlerin hepsi %0 development olarak görülüyo bu bir bug olanirmi birde state sayısını nasıl arttırabilirm ?
kültür kabul etme hakkın var ise kabul etmek istediğin kültürün topraklarını state yapıp 20 ve fazlası için o kültürü kabul edebilirsin. state sayısının attırmak içinse admin teknolojisi seviye atlatacaksın ve admin idea alacaksın.
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7528 : 27 Aralık 2017, 18:28:08 »
Acil State ihtiyacın varsa toplam development'ı en düşük state'inin state'liğini kaldırabilirsin (core yaparken harcadığın adm puanları sana geri verilmiyor)

Sonra kabul etmek istediğin kültürün bulunduğu bölgelere bakarsın ona göre state yaparsın orayı

State'lerin development'larını state limitini gördüğün kısımdan görebilirsin imleci state sayısının üstüne getirince sıralanıyorlar
"Uzak uzak ülkelerden döndüm seferden,
Yaralarım ağır fakat mestim zaferden!"

Çevrimdışı TürkHan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7529 : 27 Aralık 2017, 23:06:10 »
Bir hint devletiyle oynuyorum ve daha rönesans gelmeden colonizm patladı. O da bende patladı. :D Haliyle ilk önce colonizmi benimsedim. Şimdi rönesansı bekliyorum hayla :D asdsada
Allah sabır versin :D

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7530 : 27 Aralık 2017, 23:29:47 »

Dev basınca artmıyor mu?

Çevrimdışı TürkHan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7531 : 28 Aralık 2017, 07:20:23 »

Çevrimdışı yavyeter

• Müsellem
  • *
  • Alea iacta est
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7532 : 28 Aralık 2017, 09:01:10 »
eğer jerusalemi kurup hindistanı ele geçirirsem master of india başarımı gelirmi? Jerusalem avrupalı bir devlet diye biliyorum ben.

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7533 : 28 Aralık 2017, 13:52:32 »
Avusturya ile ilk adam akıllı oynuyorum. Macar  PU'su için birde Hollanda toprakları için ne gerekli?
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2017, 13:58:16 Gönderen: Agnostik »

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7534 : 28 Aralık 2017, 14:40:53 »
Avusturya ile ilk adam akıllı oynuyorum. Macar  PU'su için birde Hollanda toprakları için ne gerekli?
Macaristana gelen bir event var kabul ederse senden bir aile onların başına geçiyor. Diplomatic ve İnfluence idea ile dip rep attırarak pu ya düşürme şansını arttırabilirsin. burgundgyi olayındada bildiğim kadarıyla seni rival almaması gerekiyor topraklarının sana kalması için zaten pu ya düşmediği taktirde ya ispanyaya kalıyor yada avusturyaya.
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2017, 14:41:15 Gönderen: Göktürk Gökbörü »
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7535 : 28 Aralık 2017, 14:42:40 »
Habsburglar başa geçmedi. Bende Güç kullanarak aldım. Şimdi İmpratorluk topraklarını almak için saldırıcam Burgonya'ya.

Çevrimdışı Victoria2ci

• Yeni Çeri
  • *
  • YAŞASIN TÜRK IRKI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7536 : 28 Aralık 2017, 19:50:12 »
eğer jerusalemi kurup hindistanı ele geçirirsem master of india başarımı gelirmi? Jerusalem avrupalı bir devlet diye biliyorum ben.
Başkentinin avrupada olması lazım

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7537 : 28 Aralık 2017, 20:26:42 »
1478 e kadar tebrizi al ve karakoyunluyu haritadan sil buyrun hesap ettim o tarihe kadar %100 warscorlu 2 savaş çıkarmak lazım ki bu dediği olsun fikirleriniz neler. Ajamla müttefik olunabiliyor fakat yeterli değil. memlüklede müttefik olabiliyorsunuz ama Karakoyunlu sınırında vasalı var diye savaşa gelmiyor. Bu işi çözebilen varsa söylesin

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7538 : 29 Aralık 2017, 16:37:00 »
Shadow Kingdom'u engellemek için papalık topraklarını ele geçirdim. Şimdi sorum şu. Toprakların illa imparatorda mı olması lazım? Yoksa HRE üyesi bir devlette de olur mu? Agresif yememek için Florence ile bölüşücem de toprakları. Ondan soruyorum?

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Moderatör
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7539 : 29 Aralık 2017, 20:06:15 »
İmparatorluğa dahil olması yeterlidi. Ama Floransa'ya verdiklerini dahil eder mi?o belli olmaz.

Belki sadece imparatorluk üyesine  ait olması yetiyordu, decision kısmından kontrol et.
Zamanı Tanrı yaşar. İnsanoğlu hep ölmek için türemiş.
Öd tengri aysar, kişi oglı kop ölgeli törimiş.
God lives the time. Mankind has always been born to die.