Gönderen Konu: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 716659 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yesjulz

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #6460 : 19 Mart 2017, 14:15:34 »
Rm boz.

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6461 : 19 Mart 2017, 22:20:14 »
Revolutionary ottomans yapmak istiyorum fakat bunun için stability 0 ın altında olmak zorunda.Nasıl stability düşürebilirim?

truce boz veya casus belli olmadan savaş aç uzaklarında bir ülkeye
"Uzak uzak ülkelerden döndüm seferden,
Yaralarım ağır fakat mestim zaferden!"

Çevrimdışı oktay3443

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6462 : 20 Mart 2017, 16:12:18 »
Merhaba 1.19.2 yamasında oynuyorum.Nogay-Çağatay-Great Horde gibi devletlerde mihraklar var(tr yamada mihrak olarak geçiyor kabileler.)bunun 3 değeri var influence,lands ve loyality.
Ben toprak ele geçirdiğim zaman bu lands baya aşağı düşüyor ve %30 lara düşünce uyarı geliyor.Bir süre daha geçince disaster başlıyor.Bu kabilelere nasıl toprak verebilirim acaba?

Birde sizce her aldığım şehre otonomi vermeli miyim?
« Son Düzenleme: 20 Mart 2017, 16:37:31 Gönderen: oktay3443 »

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6463 : 20 Mart 2017, 16:59:38 »
İsyanları bastırırım diyorsan verme. Asker bastığın yerden mihraklara (estates) toprak verebilirsin.

Çevrimdışı enes28

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6464 : 20 Mart 2017, 17:05:33 »
Ben anatomi verdiğim yerde de isyanlar çıkıyor bu oyunun zorluğu ile alakalımı yoksa başka bir durum oluyor mu ?

Çevrimdışı oktay3443

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6465 : 20 Mart 2017, 17:10:32 »
Oyunun zorluğuylada alakası var ama çok genişlememeye bak.Birde orada asker tutup kültürü ve dinini değiştirmelisin.

Birde benim bir sorum var.1.19.2 yamasında,ben bir ülkeye saldıracakken türkçe yamasında ''en az 10 borcu var'' diye bir etki var -1000 veriyor.Bu ne oluyor?

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6466 : 20 Mart 2017, 17:12:35 »
Çağıracağın dostlarının savaşa gelmeme sebebi o, ya para gönder borçlarını ödesinler yada borçlarını ödeyene kadar bekle.

Ben anatomi verdiğim yerde de isyanlar çıkıyor bu oyunun zorluğu ile alakalımı yoksa başka bir durum oluyor mu ?

Din değiştirirsen isyan çıkar, stabilite düşükse çıkar, oe yersen çıkar çok fazla sebep var.

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #6467 : 20 Mart 2017, 17:33:40 »
Anatomi değil, otonomi.

"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı enes28

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6468 : 20 Mart 2017, 17:43:36 »
Anatomi değil, otonomi.

Karışıklık olmuş :)

Çevrimdışı Paytak

• Sekban
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
« Yanıtla #6469 : 20 Mart 2017, 18:15:41 »
Çağıracağın dostlarının savaşa gelmeme sebebi o, ya para gönder borçlarını ödesinler yada borçlarını ödeyene kadar bekle.

Para olarak değil favor olarak :) Ülkeye sağ tıkladığında 3 seçenek olması lazım.Oradan en sağına tıklayacaksın alttaki favoru yani borcu.Savaş açtığında birine ona toprak verdiğinde artar,Onun savaşlarına girdiğinde artar veyahut belirli bir sene geçince artar.

Çevrimdışı yavyeter

• Müsellem
  • *
  • Alea iacta est
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6470 : 21 Mart 2017, 14:32:41 »
Biliyorum kısa sürede çok fazla soru sordum fakat bu soru japonyanın kaderi için önemli ;D ming beni yok etmesin diye sürekli isyancılarını desteklemek için para bayıyorum fakat birkere bile isyancılar isyan etmedi.Desteklemeye devam edersem ming dağılabilirmi?Yoksa desteklemeyi bırakayımmı?

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6471 : 21 Mart 2017, 21:13:27 »
Biliyorum kısa sürede çok fazla soru sordum fakat bu soru japonyanın kaderi için önemli ;D ming beni yok etmesin diye sürekli isyancılarını desteklemek için para bayıyorum fakat birkere bile isyancılar isyan etmedi.Desteklemeye devam edersem ming dağılabilirmi?Yoksa desteklemeyi bırakayımmı?

Espionage ideasını aldın mı? O idea olmadan isyancıların başarılı olması çok zor hatta bu ideaya rağmen yine zor. İsyancılar isyan ettiği anda sana gelen casus belli ile Ming'e savaş aç. Ama Ming'i dağıtmak istiyorsan başka yollara yönel bence, çünkü Ming'in stability'si eksilere düşmedikçe, birden fazla devletle uzun ve büyük savaşlara girmedikçe ve savaş yorgunlugu zirve yapmadıkça isyanlarla parçalaman çok zor ve çok uzun zaman gerektirir, büyük ihtimalle de o uzun zaman sonunda bir şey elde edememiş olursun.

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6472 : 22 Mart 2017, 10:24:50 »

Şimdi kardeşim şöyle söyleyim, ming'de eğer legimitacy düşük olursa bir event geliyor. Bu eventle -10 ulusal huzursuzluk veriyor ve Çin neredeyse tamamen dağılıyor. Bu event gelmeden isyancı casus bellisiyle falan zor iş.

Ama şunu da söyleyim, ben şimdiye kadar Çin'in Japonya'ya saldırdığını görmedim. Benim oyunda da olmadı. Yani seni Rival ekler falan ama sınır komşusu olmadıkça saldırmaz.
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimdışı yavyeter

• Müsellem
  • *
  • Alea iacta est
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6473 : 22 Mart 2017, 13:25:26 »
Şimdi kardeşim şöyle söyleyim, ming'de eğer legimitacy düşük olursa bir event geliyor. Bu eventle -10 ulusal huzursuzluk veriyor ve Çin neredeyse tamamen dağılıyor. Bu event gelmeden isyancı casus bellisiyle falan zor iş.

Ama şunu da söyleyim, ben şimdiye kadar Çin'in Japonya'ya saldırdığını görmedim. Benim oyunda da olmadı. Yani seni Rival ekler falan ama sınır komşusu olmadıkça saldırmaz.
   mingin legitimacyyi düşürmemin bir yolu varmı?

Çevrimdışı yavyeter

• Müsellem
  • *
  • Alea iacta est
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6474 : 22 Mart 2017, 13:41:29 »
neyse artık çok geç.Ben gidip biraz ağlayayım.

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6475 : 22 Mart 2017, 14:22:56 »
   mingin legitimacyyi düşürmemin bir yolu varmı?

legitimacy düşürmek için Sow Discontent yapman gerekiyor (Ming'in diplomasisine girdiğinde casusluk seçeneklerinde çıkar fabricate claim olan yerde) 80 casusluk puanı karşılığında 5 yıl boyunca karşı tarafa +2 National unrest, -1 Yearly legitimacy veriyor. Ming üzerinde sürekli casusluk ağı kur 5 yıl dolunca tekrar yap. Bu arada bu seçenek 18. level diplomatik teknolojide geliyor.
« Son Düzenleme: 22 Mart 2017, 14:23:27 Gönderen: erdem13 »

Çevrimiçi ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6476 : 22 Mart 2017, 14:26:51 »
Arkadaşlar Extended Timeline modunu oynuyorum ve anlamsız şekilde sürekli stability düşüren eventler geliyor normal mi bu sizce normal oyunda bu kadar gelmiyor yani

Çevrimdışı Gök Börü

• Sekban
  • *
  • ATSIZ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6477 : 22 Mart 2017, 14:56:53 »
Oynadığın devletle ilgilidir,generic events ise modu öyle yazmışlardır.

Çevrimdışı Attila1

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6478 : 22 Mart 2017, 23:21:59 »
İyi akşamlar. Portekiz ile oynuyorum. Amacım koloni imparatorluğu kurmak. Ona göre fikirleri seçtim.(keşif ve yayılmacı). Buna rağmen kaşifli olan donanmamı seçtiğimde hala keşfet görevi çıkmıyor. En az 3 gemi var kaşifin yönettiği. Yıl 1516 oldu, İngiltere, Kastilya Amerika kıtasına giderken sıkıntı yaşamamasına rağmen benım gemılerım zarar görüyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • Beğenildi: 28 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6479 : 23 Mart 2017, 00:39:38 »
İyi akşamlar. Portekiz ile oynuyorum. Amacım koloni imparatorluğu kurmak. Ona göre fikirleri seçtim.(keşif ve yayılmacı). Buna rağmen kaşifli olan donanmamı seçtiğimde hala keşfet görevi çıkmıyor. En az 3 gemi var kaşifin yönettiği. Yıl 1516 oldu, İngiltere, Kastilya Amerika kıtasına giderken sıkıntı yaşamamasına rağmen benım gemılerım zarar görüyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

1 ağır 2 ticari gemi koymalısın filoya.