Gönderen Konu: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 851924 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CaisuEu4

Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #7960 : 10 Ağustos 2019, 09:50:05 »

Sebep ? yani neden ilerleyemiyorsun içinden mi gelmiyor bi sorun yoksa ?
Hocam osmanlı oynasam,macaristan batıda memlük doğuda güçleniyor.ilerlemiyorum.

Çevrimdışı Sauron

« Yanıtla #7961 : 10 Ağustos 2019, 12:40:31 »
Hocam osmanlı oynasam,macaristan batıda memlük doğuda güçleniyor.ilerlemiyorum.

Kardeş Osmanlı ile bile genişleyemiyorsan birşey diyemeyeceğim, biraz öğretici video falan seyret yani. Osmanlı birimleri oyun başı en güçlü askerler memlük güçleniyor ne demek ? Zaten tek bir giriş noktası var hatay'dan halep'e gireceksin kaleleri kuşata kuşata ordularını pek ayırmadan yan yana şehirlerde tut memlük ordusu gelince birleştir vur geç. Güçlenmeleri bir sebep olamaz yani. Anadolu'yu topla bizansı al arnavutluğu al biraz bekle mp falan dolsun isyan çıkacaksa bastır sonra 1460 gibi gir memlüğe bi posta at sonra 1485 te gir sonra 1510 da gir 1530 da en geç memlükten geriye sadece ismi kalır cismi kalmaz.

Çevrimdışı CaisuEu4

« Yanıtla #7962 : 10 Ağustos 2019, 14:17:57 »

Kardeş Osmanlı ile bile genişleyemiyorsan birşey diyemeyeceğim, biraz öğretici video falan seyret yani. Osmanlı birimleri oyun başı en güçlü askerler memlük güçleniyor ne demek ? Zaten tek bir giriş noktası var hatay'dan halep'e gireceksin kaleleri kuşata kuşata ordularını pek ayırmadan yan yana şehirlerde tut memlük ordusu gelince birleştir vur geç. Güçlenmeleri bir sebep olamaz yani. Anadolu'yu topla bizansı al arnavutluğu al biraz bekle mp falan dolsun isyan çıkacaksa bastır sonra 1460 gibi gir memlüğe bi posta at sonra 1485 te gir sonra 1510 da gir 1530 da en geç memlükten geriye sadece ismi kalır cismi kalmaz.
kardeşim batıya genişleme politiakası yapıyorum doğuda memlük güçleniyor,Doğu politikası yapıyorum batıda macaristan güçleniyor hindistana kadar ilerliyorum doğuda batı politikasında ispanya ve italya fransaya kadar giriyorum,ama tameman wc olmuyo.

Çevrimdışı Sauron

« Yanıtla #7963 : 10 Ağustos 2019, 16:24:33 »
kardeşim batıya genişleme politiakası yapıyorum doğuda memlük güçleniyor,Doğu politikası yapıyorum batıda macaristan güçleniyor hindistana kadar ilerliyorum doğuda batı politikasında ispanya ve italya fransaya kadar giriyorum,ama tameman wc olmuyo.

Humanist(çok fazla millet ve din olacağından ötürü isyan riskini azaltır)-Diplomatic(tek savaşta daha çok toprak almanı sağlar)-Quantity(osmanlının gazi geleneği ile birleşip durmadan full mp dolaşmanı sağlar)-Administrative(daha ucuza core yaparsın daha fazla state yaparsın)-Trade(bir süre sonra corruption'a ve orduya vereceğin parayı karşılaman için gerekli)-Offensive(orta ve son dönem yüksek seviye kaleler için)-Quality(oyun sonu fransız birimleri için)

Bu idea sıralamasıyla düzgün bir biçimde oynarsan owc(old world conquest) yapabileceğine inanıyorum. Ama daha önce dediğim gibi bu corruption meselesi saçma ve anlamsız olmuş bana göre, sırf bu yüzden wc yapmak istemiyorum artık  :wall:

Çevrimdışı yldzyigitcan01

« Yanıtla #7964 : 12 Ağustos 2019, 14:45:46 »

Humanist(çok fazla millet ve din olacağından ötürü isyan riskini azaltır)-Diplomatic(tek savaşta daha çok toprak almanı sağlar)-Quantity(osmanlının gazi geleneği ile birleşip durmadan full mp dolaşmanı sağlar)-Administrative(daha ucuza core yaparsın daha fazla state yaparsın)-Trade(bir süre sonra corruption'a ve orduya vereceğin parayı karşılaman için gerekli)-Offensive(orta ve son dönem yüksek seviye kaleler için)-Quality(oyun sonu fransız birimleri için)

Bu idea sıralamasıyla düzgün bir biçimde oynarsan owc(old world conquest) yapabileceğine inanıyorum. Ama daha önce dediğim gibi bu corruption meselesi saçma ve anlamsız olmuş bana göre, sırf bu yüzden wc yapmak istemiyorum artık  :wall:

+1

Çevrimdışı utkucan7

« Yanıtla #7965 : 21 Ağustos 2019, 22:43:51 »
 Fransa ile oynuyorum. Kastilyayı PU düşürdüm. Devrimler çağı yaklaşıyor. Fransız Devrimi olursa Kastilya ile olan kişisel birliktelik sona erer mi ?
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2019, 22:47:05 Gönderen: utkucan7 »

Çevrimdışı battle4royal

« Yanıtla #7966 : 22 Ağustos 2019, 04:25:41 »
Fransa ile oynuyorum. Kastilyayı PU düşürdüm. Devrimler çağı yaklaşıyor. Fransız Devrimi olursa Kastilya ile olan kişisel birliktelik sona erer mi ?

Monarşi olmadığından erer

Çevrimdışı TitanBey™

« Yanıtla #7967 : 22 Ağustos 2019, 04:31:02 »
Cumhuriyete geçtiğiniz için PU sonlanacaktır, monarşilere özel.

Çevrimdışı II. Mahmud

« Yanıtla #7968 : 21 Eylül 2019, 21:57:16 »

Hocam valla Memlük'ün güçlenmesi pek muhtemel değil. Ne yaparsanız yapın Memlük sizi geçemez. İlk Macar'a saldırırsınız truce sırasında Memlük'e saldırırsınız. Hiç alamıyorum diyorsan yanına Timur'u al. Bir de püf noktası orduları çok ayırmamak ve yan yana tutmak. Her yaptığın savaşta Memlük'ün tüm ordusunu yok etmeye bak. Mümkün olduğunca kale al ki ekonomisi zayıflasın daha da toparlanamasın.

Çevrimdışı Kalamarxxx

• Amiral
  • *
  • Yeni üye oldum.
« Yanıtla #7969 : 31 Ekim 2019, 20:56:12 »
hre de bütün reformları tamamlayıp holy roman empire yi kurunca tekrardan roma imparatorluğunu kurabiliyormuyuz ?

Çevrimiçi Furkan 65

« Yanıtla #7970 : 31 Ekim 2019, 21:00:44 »
Hayır, kuramazsın. Papalık ve Kutsal Roma ile Roma İmparatorluğu kurulmuyor.
"عمري ما دقت حنان في حياتي زى حنانك
ولا حبيت يا حبيبي حياتي الا عشانك"
"يا حبيبي لو راح عمري
انا... انا... انا مندمش"

Çevrimdışı Kalamarxxx

• Amiral
  • *
  • Yeni üye oldum.
« Yanıtla #7971 : 31 Ekim 2019, 21:18:22 »
Hayır, kuramazsın. Papalık ve Kutsal Roma ile Roma İmparatorluğu kurulmuyor.
peki roma imparatorluğunu kurup hre deki son reformu yapıp kutsal romayı kurabilirmiyim ?

Çevrimiçi Furkan 65

« Yanıtla #7972 : 31 Ekim 2019, 21:24:02 »
Bunun için tam emin değilim fakat Almanya'yı kurunca HRE'den çıkmış oluyordun. Burada da aynı şey başına gelebilir.
"عمري ما دقت حنان في حياتي زى حنانك
ولا حبيت يا حبيبي حياتي الا عشانك"
"يا حبيبي لو راح عمري
انا... انا... انا مندمش"

Çevrimdışı bbjx

« Yanıtla #7973 : 17 Kasım 2019, 22:46:28 »
peki roma imparatorluğunu kurup hre deki son reformu yapıp kutsal romayı kurabilirmiyim ?
Roma İmparatorluğu da sanırım final tag Papal States ve HRE gibi yani bundan sonra tekrar devlet reformlamanız mümkün olmuyor.

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.