Gönderen Konu: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 805909 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı PANZER IV

Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #7920 : 13 Nisan 2019, 10:15:30 »
You can not vassalize countries more than 100 total development.   Diyor. Bu olay nedir nasıl çözülür. Anlayamadım. Development in olayı nedir? İlk defa karşıma çıkıyor. Vassal yapmak için nasıl çözüm getirmeliyim?

Çevrimdışı bbjx

« Yanıtla #7921 : 13 Nisan 2019, 17:00:07 »
You can not vassalize countries more than 100 total development.   Diyor. Bu olay nedir nasıl çözülür. Anlayamadım. Development in olayı nedir? İlk defa karşıma çıkıyor. Vassal yapmak için nasıl çözüm getirmeliyim?

100 Development sahibi bir ülkeyi barışçıl yollardan vassal haline getirmeniz aşırı zordur.Savaş yapmanız gerek.
Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız,
Tufanları gösteren, tarihlerin yâdıyız,
Kanla, irfanla kurduk biz bu Cumhuriyeti,
Cehennemler kudursa, ölmez nigâhbanıyız.

Çevrimdışı PANZER IV

« Yanıtla #7922 : 13 Nisan 2019, 21:41:02 »
Birde daha ufak bir ülke var onda ise HRE üyesi değilim diye -67 gibi bir değer birde o ülkenin ticareti benimki ile bir ilişkiden -50 gibi bir değer geliyor. Sonuçta vassal butonu aktif olsa bile olasılık çok düşük kalıyor vassal olmuyor. Bunu nasıl hallediyoruz?

Çevrimdışı PANZER IV

« Yanıtla #7923 : 15 Nisan 2019, 11:53:31 »
Birde daha ufak bir ülke var onda ise HRE üyesi değilim diye -67 gibi bir değer birde o ülkenin ticareti benimki ile bir ilişkiden -50 gibi bir değer geliyor. Sonuçta vassal butonu aktif olsa bile olasılık çok düşük kalıyor vassal olmuyor. Bunu nasıl hallediyoruz?
Bir çözümü yok mu bunun?

Çevrimdışı TitanBey™

• Moderatör
  • Senyör
  • *
  • Beğenildi: 11 kere
  • Grafik Tasarımcı, EU4 Modderı ve Role-player
« Yanıtla #7924 : 15 Nisan 2019, 17:39:29 »
Bir çözümü yok mu bunun?

İlişkilerin - olmasının historical sebepleri olabilir, kendi ülkenizi ve ilişkinin düşük olduğu ülkeyi yazar mısınız?

Çevrimdışı PANZER IV

« Yanıtla #7925 : 16 Nisan 2019, 00:05:31 »
İlişkilerin - olmasının historical sebepleri olabilir, kendi ülkenizi ve ilişkinin düşük olduğu ülkeyi yazar mısınız?

Ben Prusya yım Bremen ile yaşadım birde Makleburg (Rostock un olduğu bölgede ) muydu ismini tam yazamamış olabilirim. İkiside ufacık beylikler idi.

Bu arada cumhuriyet oldum sene 1735 Parlamento var. Nasıl kullanıldığı hakkında hiç tecrübem yok ilk defa yaşıyorum. 1744 te ise bir terslik olmazsa German nation gereksinimini tamamlıyorum.

İki defa cermen beylikleri bana karşı birleşti. Hepsi bir araya toplanıp büyük bir ordu kurdular. Bölgelerim işgal edildi manpower bitti ama yıkılmaddım. Gafil avlaya avlaya çatışmaları kazandım.

Çevrimdışı TitanBey™

• Moderatör
  • Senyör
  • *
« Yanıtla #7926 : 17 Nisan 2019, 14:27:25 »
Reform Savaşları'nda din farklılığından dolayı ilişki -'lerde,

Cumhuriyet hakkında ise:

Cumhuriyet | Seçimler

Her seferinde aynı kişi başkan seçilirse -2.5 cumhuriyet geleneği (republican tradition) alınıyor. Seçilen kişi ise tüm skillerde +1 alıyor. (Askeri,Yönetim,Diplomasi)

Cumhuriyet | Kültürel

+%10 Yerel Vergi (Local Tax Modifier)
+%10 Yerel Askeri Güç (Local Manpower Modifier)
+%5 Denizci Gücü (Local Sailors Modifier)
-0.5 Ulusal Huzursuzluk (National Unrest)

Cumhuriyet | Cumhuriyet Geleneği (Republican Tradition)

Yeni kurulmuş cumhuriyet hükümetleri 100 cumhuriyet geleneği ile başlar.
Pluatrik ve Oligarşik cumhuriyet hükümetleri ise 50 cumhuriyet geleneği ile başlar.

Cumhuriyet geleneği ise aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi etki eder:

(aç/kapa)

Cumhuriyet | Monarşi'ye Geçiş

Monarşi'ye geçmek için öncelikle Rights of Man eklentisi bulunmak zorundadır.
Ayrıca Res Publica aktif olursa daha kolay geçiş yaparsınız, öncelikle söylemem gerekiyor ki monarşiye geçiş için en az 50 yıl cumhuriyet olarak bulunmanız gerekiyor, daha sonrasında hükümet ekranından yönetimi değiştirebiliyorsunuz.
Monarşi'ye geçişin etkileri:

Cumhuriyet geleneği sıfırlanır.

Not: +50 cumhuriyet geleneği olmadan monarşi hükümetine geçilemez.

Kısa bir şekilde açıkladım, Paradox Wiki / Republic sayfasından biraz alarak Türkçe'ye çevirdim, eğer daha fazla merak ediyorsan yazabilirsin. Cumhuriyetlerin yönetim biçimlerini de çevirebilirim. İstek olursa detaylı bir rehber yapabilirim.

Ben Prusya yım Bremen ile yaşadım birde Makleburg (Rostock un olduğu bölgede ) muydu ismini tam yazamamış olabilirim. İkiside ufacık beylikler idi.

Bu arada cumhuriyet oldum sene 1735 Parlamento var. Nasıl kullanıldığı hakkında hiç tecrübem yok ilk defa yaşıyorum. 1744 te ise bir terslik olmazsa German nation gereksinimini tamamlıyorum.

İki defa cermen beylikleri bana karşı birleşti. Hepsi bir araya toplanıp büyük bir ordu kurdular. Bölgelerim işgal edildi manpower bitti ama yıkılmaddım. Gafil avlaya avlaya çatışmaları kazandım.

Çevrimdışı PANZER IV

« Yanıtla #7927 : 17 Nisan 2019, 21:35:30 »
Çok güzel açıklamışsın teşekkür ederim. Almanya oldum fakat cumhuriyet puanı sıfır yükseltemedim bayadır.  Yine ufak devletler birleşip hepsi bana savaş açtı. Koalisyon a takılıyorum desenm değil genelde kaçıyorum ondan. Benim başka devletlerde savaşımın ortasında bana savaş açıyorlar. Ama ben artık baya bi güçlüyüm yenemezler heralde.

Çevrimdışı TitanBey™

• Moderatör
  • Senyör
  • *
« Yanıtla #7928 : 17 Nisan 2019, 23:26:38 »
Koalisyon ve PU almadan seni etkisiz hale getirmeleri imkansız, agresifliği yükseltmemeye bak.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.