Gönderen Konu: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 799973 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Grimmjow

• Soylu
  • *
Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #7900 : 02 Ocak 2019, 20:50:07 »
Daha fazla uğraşamadım. Sienna yı işgal ettim zorla Roma'yı ona verdim. Daha sonra papalık çıktı zaten. Vermeden öncede developmentini düşürdüm romanın bayağı. Şimdi ilişki geliştirme ve ve biraz para vererek tek şehirli Papalıkla aramı iyi tutuyorum. Aylık 12-13 puan geliyor. Başka çare bulamadım. Keşke vassala vermeyi deneseydim ama onu akıl edemedim o kötü oldu.

Çevrimdışı bbjx

« Yanıtla #7901 : 03 Ocak 2019, 01:31:24 »
Daha fazla uğraşamadım. Sienna yı işgal ettim zorla Roma'yı ona verdim. Daha sonra papalık çıktı zaten. Vermeden öncede developmentini düşürdüm romanın bayağı. Şimdi ilişki geliştirme ve ve biraz para vererek tek şehirli Papalıkla aramı iyi tutuyorum. Aylık 12-13 puan geliyor. Başka çare bulamadım. Keşke vassala vermeyi deneseydim ama onu akıl edemedim o kötü oldu.

Olup olmadığını bilmiyorum ama denemek lazım :)
Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız,
Tufanları gösteren, tarihlerin yâdıyız,
Kanla, irfanla kurduk biz bu Cumhuriyeti,
Cehennemler kudursa, ölmez nigâhbanıyız.

Çevrimdışı burock06

« Yanıtla #7902 : 07 Ocak 2019, 13:09:37 »
Memlûkle bir an önce cumhuriyete geçmek istiyorum. Cumhuriyetçileri nasıl isyan ettirebilirim.

Not; 1,28, İspanya dlcsi.yil 1460lar.

Çevrimdışı bbjx

« Yanıtla #7903 : 07 Ocak 2019, 13:21:01 »
Memlûkle bir an önce cumhuriyete geçmek istiyorum. Cumhuriyetçileri nasıl isyan ettirebilirim.

Not; 1,28, İspanya dlcsi.yil 1460lar.

Government Reform ile yapabilirsiniz ancak bu yıllarda ki bu da zaten 1500'lü yılları bulmasını sağlar reform sonucu cumhuriyet olmanın.Devrim sonucu cumhuriyete geçmek ise ancak Age of Revolutions dönemi  gelince mümkün oluyor 1700lü yıllarda.Yani 1460'larda biraz zor.

Ayrıca Memluk yönetim sistemi gayet güzel sıradan bir cumhuriyete kıyasla.Değiştirmenizi tavsiye etmem.

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: burock06

« Yanıtla #7904 : 07 Ocak 2019, 23:22:36 »
Hre nasıl dismantle edilebilir? Force religion ile tüm elektörlerin dinini değiştirsem olur mu?

Çevrimdışı bbjx

« Yanıtla #7905 : 07 Ocak 2019, 23:27:39 »
Hre nasıl dismantle edilebilir? Force religion ile tüm elektörlerin dinini değiştirsem olur mu?

İmparator dahil tüm elektörlerin başkentinin kontrolü sende olmalıdır.İşgal etmiş,ya da vassal almış olman gerek.Birini işgal edip barış yaparsan sayılmıyor.Aynı anda olması önemli. PU falan olunca da işliyor aynı vassal gibi sanırım.Dinle bir alakası yok ama dismantle olayının.

« Yanıtla #7906 : 07 Ocak 2019, 23:30:04 »

İmparator dahil tüm elektörlerin başkentinin kontrolü sende olmalıdır.İşgal etmiş,ya da vassal almış olman gerek.Birini işgal edip barış yaparsan sayılmıyor.Aynı anda olması önemli. PU falan olunca da işliyor aynı vassal gibi sanırım.Dinle bir alakası yok ama dismantle olayının.
Daha demin Brandenburg'a force religion attım ve imparatorluğu düştü.Baden'e force religion ile elektörlüğü düştü.
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2019, 23:37:16 Gönderen: Iron Marshal »

Çevrimdışı burock06

« Yanıtla #7907 : 07 Ocak 2019, 23:33:13 »

Ayrıca Memluk yönetim sistemi gayet güzel sıradan bir cumhuriyete kıyasla.Değiştirmenizi tavsiye etmem.

Oo biraz beklicem o zaman.

Sultanlar düşünce istikrar kaybı oluyor. Ama cumhuriyette olmuyordu.
Bi de eski sürümlere nazaran şimdi 111 'lik başbakan değil, 325'lik başbakanlar veriyor. Benim şuan sultan olan kamilin dip puanı 0. Teknolojide geri bıraktı. 40 yıl sonra ölecek de yerine geçen adam şansa yüksek puanlı olacak. Ama tâbi Memlûk bonusları da iyi hoş güzel yakışıklı bonuslar.

Çevrimdışı bbjx

« Yanıtla #7908 : 08 Ocak 2019, 03:41:28 »

Daha demin Brandenburg'a force religion attım ve imparatorluğu düştü.Baden'e force religion ile elektörlüğü düştü.

@Iron Marshal Hocam din değiştirirseniz imparator eğer resmi din catholic ve ya protestan ise zıttı neyse resmi olanın elektörlüğünü alacaktır devletin.Din değiştirmeye bu kadar odaklanmayın pek bir önemi yok şayet imparator değilseniz ya da vassal olarak almayı planlamıyorsanız kendi dininize convert edip.Sadece elektör ve imparatorun başkentlerini aynı anda işgal etmiş olun.Orada o "Dismantle HRE" butonunun aktif olduğunu göreceksiniz.Basın gitsin.

Oo biraz beklicem o zaman.

Sultanlar düşünce istikrar kaybı oluyor. Ama cumhuriyette olmuyordu.
Bi de eski sürümlere nazaran şimdi 111 'lik başbakan değil, 325'lik başbakanlar veriyor. Benim şuan sultan olan kamilin dip puanı 0. Teknolojide geri bıraktı. 40 yıl sonra ölecek de yerine geçen adam şansa yüksek puanlı olacak. Ama tâbi Memlûk bonusları da iyi hoş güzel yakışıklı bonuslar.

@burock06 Tamamen şans işi,beğenmediğiniz bir varisi ya da hükümdarı öldürmek için orduların başına koyup savaşlara yollayın.Şans eseri 4/5/4 (tamamen rastgele) bir varis gelirse eminim cumhuriyetten elde edeceğiniz verimden fazlasını katacaktır.Ayrıca seçim falan gibi gereksiz işlerle de uğraştırmayarak tebaanızı da düşünen bir yönetici olacaksınız bence gayet güzel :)

Fakat eklemek istediğim bir şey var,Age of Revolutions geldiği zaman devrimi gerçekleştirebilirlerse Memlük için çok önemli şeyler kazandırabilir size devrim bonusları eğer 1700'lü yıllara kadar Osman'ı silemediysen tam fırsatı moral army,force limit,core creation cost vb vb bir çok işe yarar şey üstelik bedava.Feda etmeniz gereken sadece bir taht.
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2019, 03:46:21 Gönderen: bbjx »

Çevrimdışı burock06

« Yanıtla #7909 : 09 Ocak 2019, 18:59:05 »
Memlûk'e cumhuriyet istediğim için pişmanım. Memluk sistemi süpermiş, ayni cumhuriyetteki gibi, yeni sultan gelince istikrar düşmesi yaşanmıyor.
Klasik babadan oğula geçen bi sistemleri yok, her seferinde rastgele başka soylu geliyor başa. Bazen 3 yıl bazen 10 yıl kalıyor, random yani. Puanları da iyi. Daha nolsun.

Bu da bi sonraki Memlûk seçenlere bilgi olsun.

Çevrimdışı bbjx

« Yanıtla #7910 : 10 Ocak 2019, 09:11:30 »
Memlûk'e cumhuriyet istediğim için pişmanım. Memluk sistemi süpermiş, ayni cumhuriyetteki gibi, yeni sultan gelince istikrar düşmesi yaşanmıyor.
Klasik babadan oğula geçen bi sistemleri yok, her seferinde rastgele başka soylu geliyor başa. Bazen 3 yıl bazen 10 yıl kalıyor, random yani. Puanları da iyi. Daha nolsun.

Bu da bi sonraki Memlûk seçenlere bilgi olsun.

Doğru yolu seçtiğin için sevindim :)
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2019, 09:11:41 Gönderen: bbjx »

Çevrimdışı burock06

« Yanıtla #7911 : 13 Ocak 2019, 19:58:37 »
Hızlı Oyunumun birinde, koloni kurduğum brezilya şehrinin yanını kendi otomatik 2 koloni atmıştı, ben kimseyi yollamadan. Koloni devleti kurulduktan sonra otomatik yapıyo ya öyle bişi olmuştu. Ama tek şehiri almıştım.

Onu rastgele oynadığım için neler yaptığımı unuttum. Şimdiki oyunumda yandaki şehri, ben sömürgeci yollamadan kolonileştirmiyor. Acaba hızlı oyunumda serap mı gördüm, yoksa şuan bi seyi eksik mi yapıyorum.

1.28 İspanya, Memlûk 1509. Koloni devleti yok.

Çevrimdışı bbjx

« Yanıtla #7912 : 13 Ocak 2019, 20:08:11 »
Hızlı Oyunumun birinde, koloni kurduğum brezilya şehrinin yanını kendi otomatik 2 koloni atmıştı, ben kimseyi yollamadan. Koloni devleti kurulduktan sonra otomatik yapıyo ya öyle bişi olmuştu. Ama tek şehiri almıştım.

Onu rastgele oynadığım için neler yaptığımı unuttum. Şimdiki oyunumda yandaki şehri, ben sömürgeci yollamadan kolonileştirmiyor. Acaba hızlı oyunumda serap mı gördüm, yoksa şuan bi seyi eksik mi yapıyorum.

1.28 İspanya, Memlûk 1509. Koloni devleti yok.

Koloni oluştuğunda ,örneğin Castile oynarken La Plata'yı oluşturdunuz, bu koloni devleti tarihsel olarak idealar seçer (genelde bazıları sizinkine benzer olur özellikle Portekiz,Kastilya gibi kolonici devletlerle oynarken) bu idealar içerisinde Expansion ve Exploration olması durumunda Yapay Zeka kolonicisini otomatik olarak sınırlarında bir yere gönderir böylece genişlemeye devam eder.Bu koloni devleti kurulduğunda mümkün.

Koloni kurulmadan önce ise nasıl mümkün oluyor hiç bir fikrim yok.Belki yolladınız ama hatırlamıyorsunuz ya da bir evenle geldi (hiç sanmıyorum) Çünkü kendi kendine kolonileşmeye başlayan bir durumla karşılaşmadım ya yollayıp geri çekmek lazım ya da eğer varsa bi eventle falan vardır diye düşünmekteyim.Kolonici devletlerle oynamayı sevmem o yüzden bildiklerim bu kadar.

Çevrimdışı burock06

« Yanıtla #7913 : 14 Ocak 2019, 00:10:31 »
Aynen aynen koloni kurulunca yapıyor. Tek şehrin yanında 2 tane de ekstra sehir kolonizasyonu görünce baya sevinmiştim. Süper bi özellik iyiki gelmiş oh bee, bu kadar mı fark eder gençleştim resmen, demiştim.

Tv fln izlerken rastgele basıyodum tuşlara, belki de bana öyle geldi göz ucuyla oynarken. Ama yine de dursun, belki yaşadıklarım gerçektir, biri açıklar.

Cevabın için teşekkürler Süpermen.

Çevrimdışı Ügüt

« Yanıtla #7914 : 17 Ocak 2019, 01:14:44 »
Sadece koloni devletleri de yapmıyor.Örneğin Moskovayı doğuda iki şehir bırakıp koloni yapmasına izin veren ve o koloniledikçe onu işgal eden elemanlar vardı bu

forumda eskiden ama şimdi forum biraz pasif kalıyor.

Danimarkayı vassal yapıp kolonileriyle annexleyenler falan...
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2019, 01:15:18 Gönderen: Ügüt »
BrokenArmy

Çevrimdışı Stratejici

• Senyör
  • *
  • Tarihçi
« Yanıtla #7915 : 25 Ocak 2019, 00:46:27 »
osmanlı ile cumhuriyete nasıl geçerim?
Büyük  Birader ve  Napoleon adına...

Çevrimdışı battle4royal

« Yanıtla #7916 : 25 Ocak 2019, 17:14:21 »

hükumet reformları ile geçebilirsin

Çevrimdışı PhoenixtheGreat

« Yanıtla #7917 : 31 Ocak 2019, 20:13:04 »
İsyanla geçebilirsin,hükümet reformu engelliyor diye biliyorum.Ottoman Monarchy diye bir sistemle yönettildiği için republic reform yapamıyorsun.
Monarşi getirip sürgün Şah'ı Sikkim'in başına koyacağız.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.