Gönderen Konu: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 766052 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KoKi

Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #7840 : 12 Ağustos 2018, 17:36:57 »
Almanya olmak daha mantıklı. HRE'nin başına geçersen tüm yasaları geçirip hre'yi kurman uzun sürecektir. İdeları oyun başında hre'yi kuracağını öngererek alırsan hre'yi kurmak iyi olacaktır.

Çevrimdışı How2BuyWeeD

• Asteğmen
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7841 : 12 Ağustos 2018, 17:45:44 »
Almanya olmak daha mantıklı. HRE'nin başına geçersen tüm yasaları geçirip hre'yi kurman uzun sürecektir. İdeları oyun başında hre'yi kuracağını öngererek alırsan hre'yi kurmak iyi olacaktır.

Tamam oyuna başlayalı çok oldugu için idealarımıda ona göre vermediğim için almanyayı kurcam sağol yardımın için
Bir zamanlar sahip olduğun şeyler gün gelir senin sahibin olur

Çevrimdışı Dutchy

« Yanıtla #7842 : 12 Ağustos 2018, 17:51:14 »
Tamam oyuna başlayalı çok oldugu için idealarımıda ona göre vermediğim için almanyayı kurcam sağol yardımın için
Hre imparatoruysan kullan ve Hreye genişle sonra başından inersin seçmenlere saldırıp falan. Çok önemli bir rol çünkü başında durmak Tek sıkıntın din olarak Protestant olman oda Prusya için. Almanya için ise Hreden ayrılman çok kolay dediğim gibi seçmenler ile aranı kötü tut zaten sana vermezler.

Çevrimdışı gurkan724

• Üsteğmen
  • *
  • Genç Osman
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7843 : 14 Ağustos 2018, 22:54:26 »
s.a arkadaşlar toprak aldığımda toprak için istenen idali gücü azaltan fikirin adı neydi

Çevrimdışı Dutchy

« Yanıtla #7844 : 15 Ağustos 2018, 00:49:39 »
s.a arkadaşlar toprak aldığımda toprak için istenen idali gücü azaltan fikirin adı neydi
Adm idea galiba.

Çevrimdışı CykaKebap

• Asteğmen
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7845 : 16 Ağustos 2018, 18:08:40 »
Geçen Bir Arkadaşım hediye olarak common sens dlc sini attı geçen haftada bir dlc atmıştı onu steamden çık gir yaptım yüklendi bu Dlc dede çık gir yaptım ama Yüklü değil olarak gösteriyor Nasıl yükleyebilirim bunu  :(

tamam sorunu çözdüm
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2018, 18:17:18 Gönderen: Furkan 65 »

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #7846 : 16 Ağustos 2018, 18:18:33 »
Üzerinden bir saat geçmeden üst üste ileti göndermek yasaktır. Bu yüzden iletileriniz birleştirildi.
@CykaKebap

Çevrimdışı enes28

« Yanıtla #7847 : 17 Ağustos 2018, 19:17:00 »
DLC yok bende development nasıl artar DLC olmadan ???

Çevrimdışı Bayoj

« Yanıtla #7848 : 17 Ağustos 2018, 19:55:55 »
DLC yok bende development nasıl artar DLC olmadan ???

Bazı eventler var onların tetiklenme koşullarını sağlamaya çalış. Ama çoğu kolonilerle ilgili.

Çevrimdışı Hkura

• Binbaşı
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7849 : 20 Ağustos 2018, 06:18:46 »
Öncelikle merhabalar,

Son oyunlarımda reformasyon gerçekleşmiyor. Normalde 1500-1550 arası orta avrupada üç tane center of reformation çıkar ve oradan protestanlıkla reformizm yayılırdı ama artık bu olmuyor. Buna rağmen devletin mezhebi değiştirilebiliyor. Sadece bu mezheplerin yayılma bölgeleri çıkmadığı için başka hiçbir devlet protestan vs olmuyor. Bu sebeple din savaşları sekmesinde katoliklerin karşısı boş kaldı ve bu durum avrupada oynamanın zevkini gerçekten azaltıyor. İnternette biraz araştırdım ve bug olduğunu, başka pek çok oyuncununda başına geldiğini gördüm. Acaba bunun bir çözümü var mıdır ?   
Her bilge adamın korktuğu üç şey vardır:
Fırtınalı bir deniz, aysız bir gece ve yumuşak başlı birinin öfkesi...

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #7850 : 21 Ağustos 2018, 23:10:05 »
Doğuda önerebileceğiniz zevki bir ülke var mı? (Japon daimyoları ve Ming dışında)

Çevrimdışı pro1453

« Yanıtla #7851 : 21 Ağustos 2018, 23:25:39 »
Doğuda önerebileceğiniz zevki bir ülke var mı? (Japon daimyoları ve Ming dışında)
Kazan,Çağatay,Moğolistan,Jianzhou,Kore'yi önerebilirim bana en zevklisi Jianzhou-Mançurya-Qinq gelmişti ming bir anda parçalanıp küçük devletlere ayrılmıştı koca çini yavaş yavaş sindire sindire eğlenerek ele geçirmiştim.
☪★ 𝓢𝓔𝓢𝓢𝓘𝓩𝓒𝓔 𝓝𝓞𝓑𝓔𝓣𝓣𝓔𝓨𝓘𝓩
🇹🇷🇹🇷🇹🇷

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #7852 : 21 Ağustos 2018, 23:29:05 »
Jianzhou ile bir ara oynamıştım. Şimdilik Kore biraz daha ön planda duruyor. Yakında deneyeceğim.  tbrk*

Çevrimdışı Lovely Youth

« Yanıtla #7853 : 05 Eylül 2018, 21:55:59 »
Osmanlı ile ally'dım ancak daha sonra beni savaşa davet etti girmedim dishonerd alliance oldu ve bana uyarı attı şimdi de hem ally'ım hemde ilişkilerimiz sağlam ama dede hala beni uyarıyor ve kime savaş açmak istesem oda bana karşı giriyor savaşa bu nasıl düzelecek ?
Vaktiyle bir atsız varmış VAR OLSUN!

Çevrimdışı GwynBleidd

• Yüzbaşı
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7854 : 06 Eylül 2018, 21:38:40 »
Ortak sınırlarınız olan develtelere savaş açarsan katılır ama saldıracağın devlete sınırı yoksa savaşa gelmez.

Çevrimdışı onuray210

• Yüzbaşı
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7855 : 10 Eylül 2018, 18:22:55 »
Beyler Fransa ile oynuyorum 1600 yılındayım fransanın bugünkü sınırlarına ulaştım sayılır,kanadada kolonim var yavaş yavaş hindistana yayılıcam ticareti nerde toplamamı önerirsiniz? Şuan parisin ordaki bölgede topluyorum ama ticaret gelirim çok az 20 gold falan,ispanyanın 35 ingiltere ve osmanlının dahada yüksek nasıl daha fazla gelir elde edebilirim?

2.sorumda orduları nasıl düzenleyim? Mesela 30klık bir ordu kaç piyade-atlı-topçu olmalı?

Çevrimdışı Lovely Youth

« Yanıtla #7856 : 11 Eylül 2018, 19:45:50 »

Şu hatadan nasıl kurtulabilirim ?
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2018, 19:46:01 Gönderen: Lovely Youth »
Vaktiyle bir atsız varmış VAR OLSUN!

Çevrimdışı Eyanltrk

• Teğmen
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7857 : 14 Eylül 2018, 20:37:41 »
Kara koyunluyla oynamaya çalışıyorum ama ekonomiyi bi türlü toplanmıyo bi ell atın

Çevrimdışı Aeze

• Asteğmen
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7858 : 15 Eylül 2018, 00:38:13 »
Arkadaşlar merhaba eu4te yeniyim forumda daha yeniyim ama az zamanda büyük işler başardığımı düşünüyorum.397 sayfanın tamamını okudum oyunun nasıl evrimlerden geçtiğini az çok anladım. Lakin cevaplandıramadığım sorular hala mevcut.
1) ordu profesyonelliğinin savaşta bir etkisi var mı?
2) ordular drill yaptığında morallerinin yanında mavi bir çubuk doluyor bunun savaşa etkisi nedir?
3) yeniçerileri nasıl kullanıyorsunuz? Ve yeniçeriler teknolojik gelişimlerle gelişiyor mu yoksa çıktıkları özelliklerle mi kalıyorlar.1821 de iş yapıyorlar mı hala?
4) her ülkenin yeniçeriler gibi özel birlikleri var mı?
5) sünniliğin kötü bir din olduğu konusunda salt çoğunluk var sanırım. Agresif veya kolonici olarak gelişen devletler için din önerileriniz neler?neden?
6)vassallar kendi monarch puanlarını harcayarak şehirlerini geliştiriyor mu? Biraz genişledikten sonra her bölge için geliştirme yapmak imkansız oluyor.
7) osmanlıda ticaret yaparken örneğin tüm ticareti istanbulda topluyoruz buraya kadar tamam. Venedik ve genoayı işgal ettikten sonra napmamız gerekiyor peki? Buraların dev i  ve ticari hacimleri daha yüksek artı sadece ithalat yapan ihracat yapmayan final niteliğinde bölgeler.Buralardan collect mi yapmalıyız yoksa ticari başkentimizi ve ticareti buraya aktarmak daha mı iyi? Nasıl değerlendirmeliyiz buraları?
8) bir bölgenin ticari gücünün büyük bölümü istediğimiz yere aktarılıyorsa oraya yine de tüccar göndermek gerekli mi yoksa gerideki bölgede kullanmak daha mantıklı? Örneğin ıskenderiyeden 1.5 altın genoaya 1.5 altın venediğe 30 altın istanbula gidiyorsa buraya istanbula transfer için tüccar göndermeli miyim yoksa boşa mı harcamış olurum?
9) ticari şirketler için anladığım mantıklı kullanım şu; düşük devli ve %51 tradepower için gereken minimum yüksek dev li yerleri şirket yapıp tüccar almak. Yüksel devli yerleri state yapmak. Doğru kullanım bu mu daha mı farklı?
10) diplomatic reputation nasıl arttırılır?oyun içi bir yol var mı yoksa idea tech advisor ve eventlerle mi sadece?
11) Diplomatic reputation ve improve relation modifierları ülkelerle ilişkimizi nasıl etkiliyor? Bu etkiyi görebileceğimiz bir skaler değer var mı oyunda?
12) son olarak extended timeline için zevkli ülkeler önerebilir misiniz?

Okuması bile külfet bir mesaj attığımın farkındayım arkadaşlar ama 397 sayfada cevap bulabildiğim sorular değil.Üşenmeyip cevap verenlere çay ısmarlıyorum bu emeğim karşılığını verebilmek isterim.şimdiden sağolun.

Çevrimdışı CaisuEu4

« Yanıtla #7859 : 15 Eylül 2018, 06:16:00 »
Arkadaşlar merhaba eu4te yeniyim forumda daha yeniyim ama az zamanda büyük işler başardığımı düşünüyorum.397 sayfanın tamamını okudum oyunun nasıl evrimlerden geçtiğini az çok anladım. Lakin cevaplandıramadığım sorular hala mevcut.
1) ordu profesyonelliğinin savaşta bir etkisi var mı?
2) ordular drill yaptığında morallerinin yanında mavi bir çubuk doluyor bunun savaşa etkisi nedir?
3) yeniçerileri nasıl kullanıyorsunuz? Ve yeniçeriler teknolojik gelişimlerle gelişiyor mu yoksa çıktıkları özelliklerle mi kalıyorlar.1821 de iş yapıyorlar mı hala?
4) her ülkenin yeniçeriler gibi özel birlikleri var mı?
5) sünniliğin kötü bir din olduğu konusunda salt çoğunluk var sanırım. Agresif veya kolonici olarak gelişen devletler için din önerileriniz neler?neden?
6)vassallar kendi monarch puanlarını harcayarak şehirlerini geliştiriyor mu? Biraz genişledikten sonra her bölge için geliştirme yapmak imkansız oluyor.
7) osmanlıda ticaret yaparken örneğin tüm ticareti istanbulda topluyoruz buraya kadar tamam. Venedik ve genoayı işgal ettikten sonra napmamız gerekiyor peki? Buraların dev i  ve ticari hacimleri daha yüksek artı sadece ithalat yapan ihracat yapmayan final niteliğinde bölgeler.Buralardan collect mi yapmalıyız yoksa ticari başkentimizi ve ticareti buraya aktarmak daha mı iyi? Nasıl değerlendirmeliyiz buraları?
8) bir bölgenin ticari gücünün büyük bölümü istediğimiz yere aktarılıyorsa oraya yine de tüccar göndermek gerekli mi yoksa gerideki bölgede kullanmak daha mantıklı? Örneğin ıskenderiyeden 1.5 altın genoaya 1.5 altın venediğe 30 altın istanbula gidiyorsa buraya istanbula transfer için tüccar göndermeli miyim yoksa boşa mı harcamış olurum?
9) ticari şirketler için anladığım mantıklı kullanım şu; düşük devli ve %51 tradepower için gereken minimum yüksek dev li yerleri şirket yapıp tüccar almak. Yüksel devli yerleri state yapmak. Doğru kullanım bu mu daha mı farklı?
10) diplomatic reputation nasıl arttırılır?oyun içi bir yol var mı yoksa idea tech advisor ve eventlerle mi sadece?
11) Diplomatic reputation ve improve relation modifierları ülkelerle ilişkimizi nasıl etkiliyor? Bu etkiyi görebileceğimiz bir skaler değer var mı oyunda?
12) son olarak extended timeline için zevkli ülkeler önerebilir misiniz?

Okuması bile külfet bir mesaj attığımın farkındayım arkadaşlar ama 397 sayfada cevap bulabildiğim sorular değil.Üşenmeyip cevap verenlere çay ısmarlıyorum bu emeğim karşılığını verebilmek isterim.şimdiden sağolun.

1.Var Kuşatma oranın artar ateşleme ve şokta güçlenirsin
2.Daha hızlı kaleleri ele geçirisin atış ve ateş çok yüksek olur.
3.Yeniçeriler piyadeyi kullandığın gibi kullanıyorsun onlar sadece ekstra özellik sağlıyor birliği için.
4.Her ülkenin yok ama bazı ülkelerin var.
5.Sünnilikle kolay olmaz sünni olan devletlerlede Avrupaya göre geri kalır.Yapman için italyada bir ülke fransa ve ingiltere portekiz,kastilya tavsiyemdir.
6.Oyun kendi kafasına göre ilerliyor yani yapayzeka teknonojide ilerliyor toprakta geliştiriyor
7.İşgal ettikten sonra ticareti aktarman lazım aktarmadan önce corelaman lazım
8.Ticaretle ilgili aktarma transfer gibi işlemler için tüccar kullanmalısın
9.Yüksek devolu şehirleri state yapmak daha mantıklı
10.Evet onlarla artıyor başka bir yolu benim bildiğim kadarıyla
11.Ülkerlerle ilişkin daha çabuk ve daha fazla gelişiyor.
12.Kazan,Delhi,Anadolu selçuklu,Bizans,Fransa,Japonya.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.