Gönderen Konu: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 787239 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Eyanltrk

• Burjuva
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #7800 : 27 Temmuz 2018, 02:39:48 »
Avustur la oynarken protestanlık çıkıyo nası yencez ya bide nasıl hızlı reform yapabilirim aydınlatırsanız sevinirim

Çevrimdışı Dutchy

« Yanıtla #7801 : 27 Temmuz 2018, 09:23:04 »
Avustur la oynarken protestanlık çıkıyo nası yencez ya bide nasıl hızlı reform yapabilirim aydınlatırsanız sevinirim
Aşırı basit anlatıyorum. İyi dinle.
Öncelikle anlattığım taktikte başarı oranı yüzde 60 ondan ironmande denemeye bilirsin.
Taktik şöyle:Reform çıktığında direk çıktığı devlete cliamsiz saldır(özgür devletlerde çıkmışsa gerek yok.)ve adamın dinini değiştir. Ana reform merkezi katolik olacağından ötürü hiçbir sorun yaşamayacaksın.
Tabii bir mal gidipte reform merkezi olmadan Protestanlığı ilan ederse. Bknz: İngiltere.
Genellikle başarılı oluyor bu taktık deneyebilirsin.

(Kusura bakma Koki Resimler eski olduğundan ötürü bir şey yapamıyorum. Png de kalıyorlar :/)

Çevrimdışı Ahmet722

• Burjuva
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7802 : 31 Temmuz 2018, 16:56:39 »
Arkadaşlar Osmanlıyım ne zaman batıya doğru bir fetih yapsam direk koalisyon kurup içimden geçiyolar. Ne yapsam bana karşı koalisyon kurmazlar ve bende rahat rahat avrupayı alırım? Birde Diplomat ve Tüccar sayısını nasıl arttırabilirim?

Çevrimdışı Dutchy

« Yanıtla #7803 : 31 Temmuz 2018, 17:02:33 »
Öncelikle Osmanlı ile bildiğin üzere bir doğuya fetih yaparsın bir batıya fetih yaparsın senin sorundan anladığım kadarı ile batıya doğru fetihlerin biraz sıkıntı çıkarmış. Koalisyon istemiyorsan daha temknli fetihler yapmalısın.ve idea olarak infulance idea alabilirsin. Eğer şanslı isen kralında agresiflik azaltıcı etkide bulunabilir.
2. si Tüccar sayını arttırmak istiyorsan Trade idea. Diplomat sayını arttırmak istiyorsan diplomatik idea gidebilirsin eğer idealarını tamamlamışsan politika olarak seçebilirsin.

Çevrimdışı Meliheness4

« Yanıtla #7804 : 31 Temmuz 2018, 18:37:51 »
Mesela ben Fransa'yım Great Britain kraliyet evliliğimiz,müttefikiz var ve ilişki +200 varisi de yok.Ama ben PU için claim atıyorum.Attıkdan 2 ay sonra hemen varis geliyor ve PU için claim'de gidiyor.Varisleri olmaması için ne yapabilirim ?

Çevrimdışı Dutchy

« Yanıtla #7805 : 31 Temmuz 2018, 21:09:37 »
Mesela ben Fransa'yım Great Britain kraliyet evliliğimiz,müttefikiz var ve ilişki +200 varisi de yok.Ama ben PU için claim atıyorum.Attıkdan 2 ay sonra hemen varis geliyor ve PU için claim'de gidiyor.Varisleri olmaması için ne yapabilirim ?
Çok basit bu tür durumlarda direk senin ateşkesin olmasına rağmen direk saldırman gerekiyor çünkü bu tür durumlar 100 yılda bir denk geliyor.
Yiyeceğin Agresiflik ve stablity  düşüşü seni en fazla 10 yıl etkiler ama ingilterenin pu olması neredeyse 500 yıl boyunca koloni olarak rahat olman demek çok karlı ve bu savaşları açmadan önce adm  puanının olduğuna emin olsan iyidir. birde daha kolaylaştırman için stability -3 zararını, adm danışmanını stability arttırma puanını düşürmeyi seçebilirsin.
Pu ile ilgili başka sorun varsa alabilirim bu arada başkasının varisinin çıkış zamanı oyuna bağlı ama claim throne yaptığın zaman varis çıkma olasılığı artıyor diye bilmekteyim.
Yardımcı olduysam ne mutlu bana iyi forumlar.

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Meliheness4

Çevrimdışı Meliheness4

« Yanıtla #7806 : 01 Ağustos 2018, 14:27:06 »
Çok basit bu tür durumlarda direk senin ateşkesin olmasına rağmen direk saldırman gerekiyor çünkü bu tür durumlar 100 yılda bir denk geliyor.
Yiyeceğin Agresiflik ve stablity  düşüşü seni en fazla 10 yıl etkiler ama ingilterenin pu olması neredeyse 500 yıl boyunca koloni olarak rahat olman demek çok karlı ve bu savaşları açmadan önce adm  puanının olduğuna emin olsan iyidir. birde daha kolaylaştırman için stability -3 zararını, adm danışmanını stability arttırma puanını düşürmeyi seçebilirsin.
Pu ile ilgili başka sorun varsa alabilirim bu arada başkasının varisinin çıkış zamanı oyuna bağlı ama claim throne yaptığın zaman varis çıkma olasılığı artıyor diye bilmekteyim.
Yardımcı olduysam ne mutlu bana iyi forumlar.

Dediklerini biraz anladım ama şu kısımları pek anlamadım.Şimdi ben ilk olarak claim throne atıp sonra müttefikliği ve kraliyet evliliğini bozup mu savaş açıcağım ?

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Dük
  • *
  • Beğenildi: 56 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7807 : 01 Ağustos 2018, 15:05:44 »
Evlilik kalacak müttefiklik bozacaksın.

Çevrimdışı Dutchy

« Yanıtla #7808 : 01 Ağustos 2018, 15:17:31 »
Dediklerini biraz anladım ama şu kısımları pek anlamadım.Şimdi ben ilk olarak claim throne atıp sonra müttefikliği ve kraliyet evliliğini bozup mu savaş açıcağım ?
Aynen,Agnostik bir şeyi unutmuş galiba: Claim throne yaptığında evliliğin zaten bozuluyor.(ve -1 istikrar yemiyorsun.). Ondan ötürü sadece -3 istikrar yiyorsun

Çevrimdışı Meliheness4

« Yanıtla #7809 : 01 Ağustos 2018, 15:21:05 »
Şimdi dediklerinizi uygulamaya çalışacağım çok teşekkür ederim benim ile ilgilendiğiniz için

Çevrimdışı Dutchy

« Yanıtla #7810 : 01 Ağustos 2018, 15:23:25 »
Şimdi dediklerinizi uygulamaya çalışacağım çok teşekkür ederim benim ile ilgilendiğiniz için
Ne demek Her zaman. Başarılar oyununda.

Çevrimdışı Ahmet722

• Burjuva
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7811 : 01 Ağustos 2018, 15:48:59 »
Beyler birde şimdi Rusya ile savaşa girdim 4 tane 30k lık ordum var ben bunlarla ne zaman bir yeri kuşatıp başka yere gitsem arkadan Rusya ordusu gelip kuşatmayı kaldırıyor böylece adamları yenemiyor ve toprak alamıyorum ne yapmam lazım? (Osmanlıyım)

Çevrimdışı Dutchy

« Yanıtla #7812 : 01 Ağustos 2018, 15:52:39 »
Beyler birde şimdi Rusya ile savaşa girdim 4 tane 30k lık ordum var ben bunlarla ne zaman bir yeri kuşatıp başka yere gitsem arkadan Rusya ordusu gelip kuşatmayı kaldırıyor böylece adamları yenemiyor ve toprak alamıyorum ne yapmam lazım? (Osmanlıyım)
Tavsiyem önce Bir kaç muharebe yapman Boşa sur olmayan yerleri kuşatma sur olan yerleri kuşat önce.  tbrk* (başarılar oyununda da.)

Çevrimdışı Ahmet722

• Burjuva
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7813 : 01 Ağustos 2018, 16:15:38 »
Tavsiyem önce Bir kaç muharebe yapman Boşa sur olmayan yerleri kuşatma sur olan yerleri kuşat önce.  tbrk* (başarılar oyununda da.)
Adamlar sürekli kaçıyorlar savaşmıyorlarki

Çevrimdışı Dutchy

« Yanıtla #7814 : 01 Ağustos 2018, 16:32:54 »
Adamlar sürekli kaçıyorlar savaşmıyorlarki
Başkentlerini düşürebilirsin. ve Kilitlenme zamanını ayarlayarak saldırabilirsin. yani adama saldırıyormuş gibi yapacaksın adamın ordusu kaçtığı yere kilitlenince kaçtığı yere göndereceksin ordunu.Ve kaçması imkansız olacaktır emin ol

Çevrimdışı Meliheness4

« Yanıtla #7815 : 01 Ağustos 2018, 17:43:55 »
@Agnostik @Dutchy

(aç/kapa)

Sizlere çok teşekkür ederim.Sayenizde İngiltere PU'ya oldu baya zorladı ama oldu.Yanlız bir sorum daha var ben ne yaparsam yapıyım bir türlü İngiltere ile ilişki geliştiremiyorum.Diplomatic rep. 2'ydi sanırım ve ilişki geliştirici [+20]'lik advisor da var ama gelişmiyor ilişki. Ne yaparsam ilişki geliştire bilirim. Veya nasıl liberty desire düşürebilirim ?

Çevrimdışı Dutchy

« Yanıtla #7816 : 01 Ağustos 2018, 18:05:52 »
Sabır her şeyin anahtarı bekleyeceksin. Ve ilişki zamanla artar savaşarak pu yaptığın için biraz sıkıntı yaşıyorsun bu zamanlar ama artmaya bir 10 yıl sonra başlar.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Dük
  • *
  • Beğenildi: 56 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7817 : 01 Ağustos 2018, 18:27:33 »
Merak etme 10 20 yıla artıya geçer. Savaşlarda yardım etmeye başlar.

Çevrimdışı RaistlinTR

• Burjuva
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7818 : 01 Ağustos 2018, 23:14:48 »
Millet daha çok yeniyim
Sorum şu, gemilerle ticareti nasıl yapacağım ?
Türköe yamayla oynuyorum gemilere girip göreve tıkladığımda ticareti koru diye bir seçenek var ama ticaret yap filan yok ne yapacağım ?

Gelirim -20de para pul yok full kredi çekiyorum mecburen bu kredileri de kredi çekip ödüyorum iflas edersem ne olur  ?

Çevrimdışı Dutchy

« Yanıtla #7819 : 01 Ağustos 2018, 23:53:56 »
Millet daha çok yeniyim
Sorum şu, gemilerle ticareti nasıl yapacağım ?
Türköe yamayla oynuyorum gemilere girip göreve tıkladığımda ticareti koru diye bir seçenek var ama ticaret yap filan yok ne yapacağım ?

Gelirim -20de para pul yok full kredi çekiyorum mecburen bu kredileri de kredi çekip ödüyorum iflas edersem ne olur  ?

Oradan görev seçme seçeneğinden ticaret yapmayaa tıklarsın sanırsam go to the tradedi ama emin değilim.
 Büyük ihtimal Ticareti korudur ekonomi, sekmene bak orada yolladıktan sonra hbir gelir artışın olmuşsa doğru şeye tıklamışsındır.
İflas edersen -stability - prestige - legit gibi bayağı kötü şeyler yersin dikkat et derim.ordu maaşlarını savaşmıyorsan kıs ve surşları yık eğer gereksizse

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.