Gönderen Konu: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 673705 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #7780 : 10 Nisan 2018, 10:50:45 »
Aslında islam dini çok iyide şu dindarlık çubuğu çok oynak olduğundan faydalardan tam anlamıyorla yararlanılamıyor. İstediğimiz zaman bir anda legalisme yönelebilse yada savaş zamanları ve misyoner gücüne ihtiyaç duyulduğunda mistiksizime yönelilebilse çok iyi olur. Birde başka mehseplerin toprakları ele geçirildiğinde o mehsebin bonuslarıda direk toplansa çok çok daha iyi olur.
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimdışı Emreahmet167

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7781 : 10 Nisan 2018, 10:53:20 »
Dindarlık mevzusunu sevmiyorum ya. O kadar yükselt hop bi' eventle %30, 35 düşüyor. O yüzden müslüman bir ülke ile oynarken hep din değiştiriyorum.

30 35 düştüğünü hiç görmedim zaten nerdeyse her yıl 10 düşürme 10 arttırma, hiçbir zararı olmayan bir event geliyor. Etkilerini gene de gösteriyo zaten.

Çevrimdışı kerem1249

• Community Manager
  • Yönetici
  • *
  • Liberté, égalité, fraternité
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #7782 : 10 Nisan 2018, 11:16:43 »
Anladığım kadarıyla oyundaki İslam faydalarını ele alıyoruz. Benim önerim Sıkh Dini (Sikhism) veya Şii olarak kalın ve Dindarlığınızı Sapkınlık (-100) seviyesine düşürün. Ordular için en iyi olan yol bu.

Yine de Hristiyan Kıpti ve Protestan inançları disiplin de arttırıyor bundan dolayı ben oyunlarımda imkanım doğrultusunda ülkemi hep Hristiyan yapıyorum. Fransa'mı da kısa süre içinde Protestan ilan edeceğim, yıl 1530 :)
Ordumuz Türk topraklarının ve Türkiye idealini gerçekleştirmek için yapmakta olduğumuz sistemli çalışmaların yenilmesi imkansız güvencesidir.

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7783 : 10 Nisan 2018, 13:37:39 »
Dindarlık sekmesi Sünnilerle savaşırken mistiksizime yöneliklen diğer dinlere savaşta legalizme geçiş yapıyor. Anladığım kadarıyla geçiş oranı savaştığınız devleti gücüne orantılı olarak değişiyor. Sunni dini % 10 süvari oranı veriyor benim oyun mentalitemde süvari piyadeden daha önde bu yüzden sünni kalmayı çoğu zaman tercih ediyorum. ( hasar bazlı olarak düşündüğümüzde süvari daha üstün istatistik olarak ) Heleki Süvari savaş kaliyeti olan bir ülkeyle oynuyorsam kesin sünni kalırım. Orta ve geç oyunda süvari kullanılamamasının sebebi savaş sırasında piyadelerin çabuk eriyip süvari oranının savaş sırasında değişip -%25 savaş taktiği penaltısı yeme olasılığıdırki çoğu zaman bu gerçekleşiyor. Bu yüzden çoğu oyun steppe nomad ve tribal federasyon devletleri dışında süvari kullanmaz. Buna polonyayıda dahil edin. ondada % 60 süvari oranı oluşuyor en fazla. cossacks estateyi kontrol altında tutabilirsenizki bu çok zor bir ihtimal %70 olabiliyor polonyada. Polonyada %33 süvari savaş kabiliyeti olmasına rağmen bundan çok fazla yararlanamaz bu yüzden çoğu oyunlarda ya ruslar üstünden geçer yada Osmanlı.
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimdışı kerem1249

• Community Manager
  • Yönetici
  • *
  • Liberté, égalité, fraternité
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #7784 : 10 Nisan 2018, 13:45:10 »
Sunni dini % 10 süvari oranı veriyor benim oyun mentalitemde süvari piyadeden daha önde bu yüzden sünni kalmayı çoğu zaman tercih ediyorum. ( hasar bazlı olarak düşündüğümüzde süvari daha üstün istatistik olarak ) Heleki Süvari savaş kaliyeti olan bir ülkeyle oynuyorsam kesin sünni kalırım.
Lehistan ile oynarken Sünni olmamız işimize yarar diyorsun sanırım bu mantıkla. ;)
Ordumuz Türk topraklarının ve Türkiye idealini gerçekleştirmek için yapmakta olduğumuz sistemli çalışmaların yenilmesi imkansız güvencesidir.

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7785 : 10 Nisan 2018, 14:13:40 »
Lehistan ile oynarken Sünni olmamız işimize yarar diyorsun sanırım bu mantıkla. ;)

+ %33 Geleneklerden
+ %10 Aristokratik İdea
+ %10 Quality İdea
+ %20 Quality - Espionage İdea Combosu
+ %20 Cossacks Estate ( %60 ve üzeri Nufusa sahipse ) Toplam %93 süvari savaş kabiliyeti eder..Sunni olsanda tam anlamıyla istediğin performanası alamassın. Kaldıki sunni olursan cossacks estati kaybedersin. savaş sırasında karşı generali olası bir değişik roll atmasında fazla piyade kaybedersen süvari oranından penaltı yiyip stack wipe yiyebilir ordun. Dün akşam arkadaşım bu yüzden ordusunu kaybedip sinirden ekrana kafa atmaya yeltendiğine sahit oldum :) süvari oranı sınırlamaları olduğu sürece, süvarilerle istelinen etkiye sadece göçebeler ve aşiretler sahip olabilir.
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2018, 14:20:43 Gönderen: Göktürk Gökbörü »

Çevrimdışı Kalamarxxx

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7786 : 11 Nisan 2018, 19:57:02 »
Herhangi bir devlet ile revolutionary kurabiliyorumuyuz örneğin revolutionary çağına geldiğimizde fransayı yapabildiğimizi biliyorum ama Prusya veya holy roman empire ile revolutionary olma şansımız varmı ??

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7787 : 11 Nisan 2018, 20:00:55 »
Var. Devrim yaparsan olur. Fransa ile de direk kuramıyorsun. Devrim yapman lazım önce.

Çevrimdışı Kaptan

• Denizlerin Hakimi
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Allah'ın Yeryüzündeki Gölgesi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7788 : 13 Nisan 2018, 08:51:22 »
Var. Devrim yaparsan olur. Fransa ile de direk kuramıyorsun. Devrim yapman lazım önce.

Once devrim yapmasi gerekmiyor mu ?

Çevrimdışı Muhibbi

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7789 : 15 Nisan 2018, 22:58:26 »
Ardalanla ilgili taktik verir misiniz

Çevrimdışı Attila1

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7790 : 16 Nisan 2018, 00:33:41 »
Arkadaşım ile steam üzerinden oynuyoruz. Oyun hata verdi, arkadaşımı oyundan attı. Ben önceden kayıt etmiştim oyunu. O kaydı açıp girdiğimde arkadaşım landan göremiyor oyunu giremiyor. Yardım edebilecek olan var mı acaba ?

Çevrimdışı kenanhan

• Sipahi
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7791 : 18 Nisan 2018, 10:53:40 »
Oyunda CW değeri nasıl yapmalıyız ?
2) Ortalama ordu düzeni nasıl olmalıdır ? (başlangıç)
3)  Ortalama ordu düzeni nasıl olmalıdır  (ileriki zamanlar)

Çevrimdışı Dutchy

• Müsellem
  • *
  • Hollanda dışında hiç bir şey
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7792 : 19 Nisan 2018, 18:07:03 »
1. yi anlamadım  :P

2-Normal bir devlet ile oynuyorsan süvari az piyade orta topta süvaride birkaç birim fazla olsun mesela 5 piyade 2 atlı 3 topçu gibi(eğer rusya ile oynuyorsan 5 1 4 ve bunların katı şekilde ordu kullan bence, yada Polonya ile oynuyorsan bu sefer daha önemli olan süvari olacak idealardan sonra burada ise 5 piyade 4 yada 3 atlı 3 topçu kullana bilirsin)

3-Oyun sonu surlar gelişince inanılmaz zor oluyor fetihler sana tavsiyem iki ordu bulundurman biri destek diğeri kuşatma kuşatmada 10 piyadeye 4 yada 3 atlı ve 20 topçu (bunların katı bir şekilde de ordu kurabilirsin destek ordusunda ise 10 piyadeye 4 atlı yada 5 atlı ve 5 topçu (yine bunların katına göre ordu dizebilirsin  :D) şekilde olabilir.

Çevrimdışı DexcJ

• Azab
  • *
  • Hayyam84
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7793 : 23 Nisan 2018, 12:31:22 »
arkadaşlar merhaba,

İdealar ile ilgili geniş kapsamlı bilgilere ihtiyacım var. Genelde ülkelere göre idea tavsiyelerinde bulunulmuş. Benim aradığım ise Custom Nation için, yani vilayet sayın şundan az ise Nicelik ideası alma falan gibi...

Öyle sanıyorum ki bunlar için birçok etken var, coğrafi konumdan tutun da komşularınızın durumuna kadar birçok farklı etken ama bunları yourmlayabilmek için ayrıntı gerekiyor bana.. tavsiyeniz nedir ?

teşekkürler

« Son Düzenleme: 23 Nisan 2018, 12:37:42 Gönderen: DexcJ »
Game at Home, Game in the World ;)

Çevrimdışı Furkan 65

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Doğrudur Abdülhamid beni zehirledi.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7794 : 23 Nisan 2018, 13:21:07 »
Fransa ile İngiltere donanmasını yenmenin bir yolu var mıdır?
Adamlardan kaçmaktan yoruldum.

Çevrimdışı Dutchy

• Müsellem
  • *
  • Hollanda dışında hiç bir şey
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7795 : 23 Nisan 2018, 14:22:40 »
Yenebiliyorsun eğer castil ile dost olursan hemde çok rahat diye biliyorum ama tek başına yenmek istiyorsan oyun başı 4 5  tane ağır gemi basmanı tavsiye ederim yenme ihtimalin oluyor

Çevrimdışı Furkan 65

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Doğrudur Abdülhamid beni zehirledi.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7796 : 23 Nisan 2018, 14:24:04 »
castil savaşlara geliyor, fakat kendi başına takılıyor.  :yes:

Çevrimdışı DexcJ

• Azab
  • *
  • Hayyam84
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7797 : 23 Nisan 2018, 15:49:34 »
Oyunun başında osmanlıya sınır ve 50 sene içinde osmanlıya kafa atma potansiyeline sahip bir ülke var mıdır sizce ? ya da nasıl bir custom nation işimi çözer bu da olur, tabi o da mümkünse eğer
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2018, 15:53:50 Gönderen: DexcJ »

Çevrimdışı TürkHan

• Sekban
  • *
  • Osgiliath Gondorlularındır...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7798 : 23 Nisan 2018, 16:07:10 »
Oyunun başında osmanlıya sınır ve 50 sene içinde osmanlıya kafa atma potansiyeline sahip bir ülke var mıdır sizce ? ya da nasıl bir custom nation işimi çözer bu da olur, tabi o da mümkünse eğer
Koalisyon.
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimdışı DexcJ

• Azab
  • *
  • Hayyam84
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7799 : 23 Nisan 2018, 16:36:24 »
Koalisyon.

tek başına yapabilecek yok diyorsun. teşekkürler