Gönderen Konu: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 690025 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 4S0S

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #7660 : 31 Ocak 2018, 21:15:26 »
Bir sonraki hedefim ne olmalı sizce kuzeye livonyaya saldırıp ticari bölgeleri ele geçirmeye mi çalışayım yoksa barış antlaşması bitince tekrar polonya ya mı saldırayım ?

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • Beğenildi: 3 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7661 : 31 Ocak 2018, 22:30:11 »
Bohemya'yı ve Pomeria'yı ye. Sonra ilerlesin zaten.

Çevrimdışı Kalamarxxx

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7662 : 05 Şubat 2018, 20:35:26 »
Diğer devletlerin toplam kaç parası olduğuna nerden bakabilirim ?

Çevrimdışı TürkHan

« Yanıtla #7663 : 05 Şubat 2018, 22:01:19 »
Ülke resimlerini "EU4- İmparatorluğunuzu Paylaşın" bölümüne paylaşırsanız daha uygun olur.
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimdışı Stalker

« Yanıtla #7664 : 05 Şubat 2018, 23:58:17 »
Uzun zamandır eu4 oynamıyordum ve oynasamda hep hileli oynuyordum bugün ironman ile osmanlıyı oynadım bizansın tüm topraklarını full annexledim ordan candarları annexledim trabzonu aldım sonra biraz devletin ekonomisi gelişsin diye para kasayım dedim 1 ay sonra koalisyon yedim sonuç= alt-f4 (İronman olmasam o koalisyonun gelmişini geçmişini...)
________________________________________________________________________________________________________________________________
Arkadaşlar şimdi ben bu eu4'te çok tecrübeli değilim osmanlıyla hangi tür taktikte ilerlemem gerekiyor ve oyun başı hangi ülkeleri fethedeyim direk avrupanın içinden mi geçeyim doğuyu mu toplayayım asyayı mı alayım ne yapayım bilemedim. ???
Üstelik savaş açınca ve toprak fethedince şu adm puanını birlikte yürütemiyorum corelere vereyim derken teknoloji batıyor osmanlıyla nasıl bir yol izlemeliyim?
HavHav

Çevrimdışı 4S0S

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7665 : 06 Şubat 2018, 10:11:36 »
Uzun zamandır eu4 oynamıyordum ve oynasamda hep hileli oynuyordum bugün ironman ile osmanlıyı oynadım bizansın tüm topraklarını full annexledim ordan candarları annexledim trabzonu aldım sonra biraz devletin ekonomisi gelişsin diye para kasayım dedim 1 ay sonra koalisyon yedim sonuç= alt-f4 (İronman olmasam o koalisyonun gelmişini geçmişini...)
________________________________________________________________________________________________________________________________

agresif genişlemeyi düşürmeden sürekli genişlersen koalisyon yemen çok doğal

Çevrimdışı ErkutErdem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7666 : 06 Şubat 2018, 18:43:33 »
Diğer devletlerin toplam kaç parası olduğuna nerden bakabilirim ?
Ledger. Ordu kalitesi gibi şeylerde çok önemli. Neden 150k ordum 70k ordu tarafından yenildi gibi soruların cevabını verebiliyor.

Çevrimdışı 4S0S

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7667 : 07 Şubat 2018, 20:51:03 »
Mandate of Heaven, Cradle of Civilization, Cossasx bu 3 üçnden hangisini daha önce almalıyım sizce?

Çevrimdışı Kalamarxxx

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7668 : 08 Şubat 2018, 01:43:40 »
Ledger. Ordu kalitesi gibi şeylerde çok önemli. Neden 150k ordum 70k ordu tarafından yenildi gibi soruların cevabını verebiliyor.
Legder bölümünden bakıldığını biliyorum ama hangi bölüm diğer devletlerin parasını gösteriyor anlamadım mesela income sekmesine tıkladığımda örn kara koyunlunun 500 parası var gösteriyorsan savaşa grip alınca 200 feelan çıkıyor en fazla

Çevrimiçi Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7669 : 10 Şubat 2018, 21:57:43 »
Ordularınızı nasıl oluşturuyorsunuz? PxAxT (18.yy)
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı 4S0S

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7670 : 11 Şubat 2018, 06:15:09 »
asyada bazı devletlerde süvari bonusu var onları dışarda burakırsak 8 2 0 topçu geldikten sonra başlangıçta 8 2 4 ileri seviye için 8 2 8

Çevrimdışı Kalamarxxx

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7671 : 11 Şubat 2018, 13:43:23 »
Great yuanı kurmak için çin imparatoru olmamız gerekiyormuş çin imparatoru nasıl olunuyor ?

Çevrimdışı Victoria2ci

• Yeni Çeri
  • *
  • YAŞASIN TÜRK IRKI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7672 : 15 Şubat 2018, 19:58:40 »
Osmanlı ile prusya kurmaya çalışıyorum, adm teknolojisi 10'a yaklaştı, tek sorunum din. convert mekaniği ile sikh dinine convert oldum ama prusya için protestan veya reformed olmak gerekiyormuş. Katolik isyanı çıkarmaya çalışıyorum ama misyoneri yollayıp slider'ı kısmama rağmen bölgede hala teuton isyanı var. Benim durumla ilgili fikirlerim: 1) convert mekaniğini yine kullanabilmek için 20 yıl gerekiyor, convert'i engelleyen sebepten dini isyan çıkmıyor 2) bölgedeki separatismden dolayı

sizce hangisi bir yardımcı olun

Çevrimiçi Göktürk Gökbörü

• Yeni Çeri
  • *
  • ~~ Böri Şad ~~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7673 : 15 Şubat 2018, 21:20:56 »
Osmanlı ile prusya kurmaya çalışıyorum, adm teknolojisi 10'a yaklaştı, tek sorunum din. convert mekaniği ile sikh dinine convert oldum ama prusya için protestan veya reformed olmak gerekiyormuş. Katolik isyanı çıkarmaya çalışıyorum ama misyoneri yollayıp slider'ı kısmama rağmen bölgede hala teuton isyanı var. Benim durumla ilgili fikirlerim: 1) convert mekaniğini yine kullanabilmek için 20 yıl gerekiyor, convert'i engelleyen sebepten dini isyan çıkmıyor 2) bölgedeki separatismden dolayı

sizce hangisi bir yardımcı olun
Yüksek developmente sahipsem prussia kursanda verim alamassın sana söyleyeyim şimdiden. Prussia küçük topraklarda iş yapar. Yoksa Prussian monarşi yönetim şeklinden verimli şekilde yararlanamassın. Militarize stateyi arttırsın fazla toprağın olduğundan verdiğin havaya gider.
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimdışı Victoria2ci

• Yeni Çeri
  • *
  • YAŞASIN TÜRK IRKI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7674 : 15 Şubat 2018, 23:41:19 »
Yüksek developmente sahipsem prussia kursanda verim alamassın sana söyleyeyim şimdiden. Prussia küçük topraklarda iş yapar. Yoksa Prussian monarşi yönetim şeklinden verimli şekilde yararlanamassın. Militarize stateyi arttırsın fazla toprağın olduğundan verdiğin havaya gider.
Verim için değil fantezisine kuruyorum zaten.

Çevrimdışı 4S0S

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7675 : 16 Şubat 2018, 15:13:21 »
beyler en çok vakit geçirdiğiniz eğlendiğiniz ülkelerden önerebilecek var mı?

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7676 : 16 Şubat 2018, 15:50:23 »
Holland çok zevkli. 3 5 toprak olunca direk koloniye başla.

Çevrimdışı 4S0S

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7677 : 16 Şubat 2018, 15:52:38 »
 Burgonya'dan nasıl kurtulacağız?
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2018, 16:18:54 Gönderen: Agnostik »

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7678 : 16 Şubat 2018, 16:18:13 »
Öncelikle imla ya dikkat ederseniz daha iyi olur. Sorunuza gelirsek;

Burgonya'nın rakipleri genellikle Fransa ve İngiltere oluyor. Onlardan seni desteklenmesini istersen her türlü kurtulursun.

Çevrimdışı Emre309

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7679 : 16 Şubat 2018, 22:54:34 »
Beyler bir sorum olacaktı oyunda co op olduğunu duydum yani iki kişi bir ülkeyi yönetmiyormuş gerçekten varmı varsa nereden oynayabilirim