Gönderen Konu: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 846082 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cennaro

• Mülkiyetçi
  • *
Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #280 : 05 Ocak 2014, 12:02:19 »
Kasa mı? 1900 florin civarı. Komutan bir tane idi yeni öldü. Şu an komutan yok. Başka yol yok mu mil. tech. i hızlandırmanın? Osmanlı 7 biz 4. Tamam Ott. Tech ama fark bayağı büyük, E3 sistemi daha iyiydi sanki.
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2014, 13:38:12 Gönderen: cennaro »
"Power resides where men believe it resides."

Çevrimdışı Snykdel

• İmperium
  • *
« Yanıtla #281 : 05 Ocak 2014, 15:02:19 »
Ülke liderinin askeri gücü düşüktür. Senin bunları başa yetenekli danışman getirerek üstesinden gelmen gerekiyor.

Çevrimdışı unonimus

« Yanıtla #282 : 05 Ocak 2014, 15:10:51 »
Kasa mı? 1900 florin civarı. Komutan bir tane idi yeni öldü. Şu an komutan yok. Başka yol yok mu mil. tech. i hızlandırmanın? Osmanlı 7 biz 4. Tamam Ott. Tech ama fark bayağı büyük, E3 sistemi daha iyiydi sanki.

Alıntı
EU3'te icat ücreti; grup değişkeni teknoloji grubundan gelen sayı; büyüklük değişkeni devletin sahip olduğu toprak sayısı 1,2 veya 3 ise 0,2*(büyüklük-1); 4 veya 5 ise 0,1*(büyüklük-3)+0,4; 6 ise 0,2*(büyüklük-5)+0,6; 7 veya 8 ise 0,1*(büyüklük-6)+0,8; 8'den fazla ise 0,025*(büyüklük-8)+1; erken icat değişkeni şu anki yıl şu anki teknolojinin yılından küçükse 0,2(şu anki teknolojinin yılı-şu anki yıl), diğer durumlarda 0; genel değişkenler ibreler+kararlar+olaylar+fikirler+yönetim şekli+din koruyuculuğundan gelen ücret artırımı+şanslı devlet bonusu ve enflasyon yüzde cinsinden olmak üzere;

icat ücreti= {[0,63(sonraki teknolojinin yılı-başlangıç yılı)+105]*(sonraki teknolojinin yılı-şu anki teknolojinin yılı)}[(1/grup değişkeni)*(1+erken icat değişkeni)*(1+büyüklük değişkeni)*(1+genel değişkenler)*(1+enflasyon)]

Osmanlı büyük ihtimal geriye düşecek Tercio devrinden sonra. Ottoman Tech icat ücretlerini azaltmıyor zaten, artırıyor ;D .

Puan akışını artırmak için danışman alınmalı.

Çevrimdışı ultrasomega

• Filozof
  • *
  • Bil ve fetet kingiyim
« Yanıtla #283 : 08 Ocak 2014, 07:53:11 »
İmparator yada kral ölünce core yapılamıyor mu?

Çevrimdışı cennaro

• Mülkiyetçi
  • *
« Yanıtla #284 : 09 Ocak 2014, 21:58:03 »
Idealar ters etki mi yapiyor? Mesela askeri idea secince, milt. tech. gelisimi yavasliyor mu?

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

« Yanıtla #285 : 09 Ocak 2014, 21:59:30 »
Teknoloji açmak için kullanacağın puanları ideada kullanacağın için bir nevi ters etki yapıyor.

Çevrimdışı Snykdel

• İmperium
  • *
« Yanıtla #286 : 09 Ocak 2014, 22:00:09 »
Hayır. Sadece o fikri geliştirdiğinde askeri puanın azalıyor, yavaşlamıyor.

Çevrimdışı cennaro

• Mülkiyetçi
  • *
« Yanıtla #287 : 10 Ocak 2014, 08:21:39 »
daha önce de sordum ama şu military tech i geliştirmek için advisor ve hükümdar yeteneğinden başka ne yapabiliriz? Memlükler geçen bayağı hırpaladı beni Ottoman Tech olmama güveniyordum bir baktım onların mt 7 benim 5  :fpalm: .

Çevrimdışı ultrasomega

• Filozof
  • *
  • Bil ve fetet kingiyim
« Yanıtla #288 : 10 Ocak 2014, 17:12:53 »
Üniversite kur teknoloji azaltan ideaları seç.

Çevrimdışı ultrasomega

• Filozof
  • *
  • Bil ve fetet kingiyim
« Yanıtla #289 : 10 Ocak 2014, 20:49:50 »
Bide Ben bir yere embassy kurmuştum. Embassy kurduğum şehri sattım. embassiyi farklı 1 kente kurdum ama diplomat gelmedi.

Çevrimdışı glous1903

• Misyoner
  • *
« Yanıtla #290 : 10 Ocak 2014, 23:54:11 »
Personel Union nedir, tam olarak nasıl oluşur?

Bir de ticaret hakkında bilgi verebilecek olan var mı? Neye göre transfer neye göre collect yapıyım. Trade powerımın olmadığı yerlerden transfer yapmak ne kadar işe yarar? Ya da işte mesala Osmanlı üzerinden örnek vermek gerekirse nasıl bir strateji izlemeliyim? Transfer collect ve nodelar arasındaki ilişkiyi detaylı anlatacak bir arkadaşımız var mı?

Teşekkürler

Çevrimdışı ultrasomega

• Filozof
  • *
  • Bil ve fetet kingiyim
« Yanıtla #291 : 11 Ocak 2014, 06:49:50 »
Bide Ben bir yere embassy kurmuştum. Embassy kurduğum şehri sattım. embassiyi farklı 1 kente kurdum ama diplomat gelmedi.

Çevrimdışı Darknight250

• Kaptan
  • *
« Yanıtla #292 : 11 Ocak 2014, 11:35:46 »
Personel Union nedir, tam olarak nasıl oluşur?

Bir de ticaret hakkında bilgi verebilecek olan var mı? Neye göre transfer neye göre collect yapıyım. Trade powerımın olmadığı yerlerden transfer yapmak ne kadar işe yarar? Ya da işte mesala Osmanlı üzerinden örnek vermek gerekirse nasıl bir strateji izlemeliyim? Transfer collect ve nodelar arasındaki ilişkiyi detaylı anlatacak bir arkadaşımız var mı?

Teşekkürler
Personal Union biraz şansa bağlı gelen bir şey.Veya sen tahtta hak iddia edersin öyle de olur.Senin ülkenin hükümdarı aynı zamanda başka bir ülkenin de hükümdarı oluyor.Eğer oyunda herhangi bir ülkenin varisi yoksa ve seninle hanedan evliliği varsa tahtta hak iddia edebilirsin.Tarihten örnek:Napoleon'un Fransa İmparatoru ve aynı zamanda İtalya Kralı olması.Yanlışım varsa uyarın.

« Yanıtla #293 : 11 Ocak 2014, 14:05:46 »
Bu oyunu öğrenebilmek için basit bir ülke söylermisiniz? (EU serisi hakkında hiçbir fikrim yok)

Çevrimdışı ultrasomega

• Filozof
  • *
  • Bil ve fetet kingiyim
« Yanıtla #294 : 11 Ocak 2014, 14:30:06 »
Tuscanyy.

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Filozof
  • *
« Yanıtla #295 : 11 Ocak 2014, 14:34:21 »
Bu oyunu öğrenebilmek için basit bir ülke söylermisiniz? (EU serisi hakkında hiçbir fikrim yok)
Osmanlı, Kastilya, Fransa.

Çevrimdışı YazanCeset

• Misyoner
  • *
« Yanıtla #296 : 11 Ocak 2014, 21:17:34 »
Arkadaşlar karada yazan Terra İncognita kısımlarını nasıl keşif edecegiz...

Çevrimdışı Darknight250

• Kaptan
  • *
« Yanıtla #297 : 11 Ocak 2014, 21:55:35 »
Conquerer ile onu atarsan orduların Terra İncognita bölgelerine de gidebilir.Onu da Gemilere Kaşif koyduğun yerden atayabilirsin.Onun için de Keşif Fikirleri'nin ikinci fikri gerekiyor.

Çevrimdışı YazanCeset

• Misyoner
  • *
« Yanıtla #298 : 11 Ocak 2014, 22:13:23 »
Conquerer ile onu atarsan orduların Terra İncognita bölgelerine de gidebilir.Onu da Gemilere Kaşif koyduğun yerden atayabilirsin.Onun için de Keşif Fikirleri'nin ikinci fikri gerekiyor.

Tamam Yaptım Teşekkürler :)

« Yanıtla #299 : 12 Ocak 2014, 11:18:27 »
1.Düşman topraklarında neden ordu gücünü 1'er 1'er kaybediyor?  (25 iken düşman toprağına geçildiğinde 24 olması gibi)
2.Ayrıca düşman ordusunun bulunduğu toprağa ordumu tıkladığımda düşman ordusu ordan kaçıyor ve başka yere geçiyor.Bu kovalamaca sürekli devam ediyor ve bu çok sinirimi bozdu açıkcası,direkt savaşın bir yolu yokmu?

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.