Gönderen Konu: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 851910 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı glous1903

• Misyoner
  • *
Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #260 : 30 Aralık 2013, 00:44:09 »
İyi geceler

Orjinal oyuna sahip olmadan nasıl multiplayer oynayacağımız hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Benim orjinal oyunum var, fakat arkadaşımda orjinal oyun yok.Benim de korsan oyun mu yüklemem gerekiyor?

Ben steamden offline olup,interneti kesip onunla cross kablosuyla Lan üzerinden oynayamıyorum,orjinal oyun sahibi olmam yüzünden mi bunun başka bir formülü var mıdır ?

Yardımcı olursanız çok sevinirim,teşekkürler

Çevrimdışı emretaner

• Asker
  • *
« Yanıtla #261 : 30 Aralık 2013, 09:46:37 »
Merhaba foruma ve oyuna yeni katıldım.

Bir devleti diplmatik yollarla fethetmek oynadığım kadarıyla 2 yolla oluyor.
Japonya ile oynarken , vassallarımı vassalization ile ele geçirmiştim.
Birde personal union var , osmanlı ile oynarken kırımı bu şekilde ele geçirdim ama nasıl yaptığımı anlamadım:)

Sorum şu bunlardan başka bir yol var mı ve claim throne - personal union nasıl kullanılıyor. Şartları nedir , sakıncaları nedir?

Çevrimdışı blackwhist

• Kaptan
  • *
« Yanıtla #262 : 30 Aralık 2013, 14:42:44 »
Merhaba foruma ve oyuna yeni katıldım.

Bir devleti diplmatik yollarla fethetmek oynadığım kadarıyla 2 yolla oluyor.
Japonya ile oynarken , vassallarımı vassalization ile ele geçirmiştim.
Birde personal union var , osmanlı ile oynarken kırımı bu şekilde ele geçirdim ama nasıl yaptığımı anlamadım:)

Sorum şu bunlardan başka bir yol var mı ve claim throne - personal union nasıl kullanılıyor. Şartları nedir , sakıncaları nedir?

"Claim Throne" için o ülkede varis bulunmaması/ yada iddasının(claim) zayıf olması + o devletle kraliyet evliliği yapman ve o devletten fazla itibarının (prestij) olması gerekiyor. Bazen hak iddia etmek seni savaşa sürükleyebilir bir anda bir sürü düşmanın olabilir :) (War of the succesion) ama başarı durumunda Personal Union durumu gerçekleşir. Bu durumdaki bir devleti topraklarına eklemek için (Integrate) +190 ilişki durumu ve PU süresinin 50 yılı geçmesi gerekiyor. Eğer ülkende varis yokken kral ölürse (Regency council) PU bozulur ve sana savaş nedeni gelir.(PU yu yeniden oluşturman için).

Personal Union durumundayken  eğer bir devlete savaş açtıysan sana bağlı devlet de seninle direk savaşa giriyor. Ya da sana bağlı olan devlete savaş açıldığında direk savaşa dahil oluyorsun. Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım :)

Çevrimdışı barkardes

« Yanıtla #263 : 30 Aralık 2013, 16:04:37 »
İyi geceler

Orjinal oyuna sahip olmadan nasıl multiplayer oynayacağımız hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Benim orjinal oyunum var, fakat arkadaşımda orjinal oyun yok.Benim de korsan oyun mu yüklemem gerekiyor?

Ben steamden offline olup,interneti kesip onunla cross kablosuyla Lan üzerinden oynayamıyorum,orjinal oyun sahibi olmam yüzünden mi bunun başka bir formülü var mıdır ?

Yardımcı olursanız çok sevinirim,teşekkürler
Orjinal ile korsan oynayamıyor.Sen korsanı indireceksin.

Çevrimdışı cennaro

• Mülkiyetçi
  • *
« Yanıtla #264 : 30 Aralık 2013, 19:08:14 »
Bizans için tavsiyeleriniz? Sırbistan Eflak Gürcüler ve Trabzon ile ittifak kurdum, Macaristan ve Osmanlı ile ilişkilerimi geliştirdim ama Osmanlı savaş açtı, müttefiklerimden sadece Gürcistan yardıma geldi, tabi o da pek bir işe yaramadı.
"Power resides where men believe it resides."

Çevrimdışı leosezer

• Mülkiyetçi
  • *
  • delisezer
« Yanıtla #265 : 31 Aralık 2013, 10:13:59 »
Teokrasiyi nasıl terk edebilirim? Birde oyunda korsan olma var mı?

Çevrimdışı emretaner

• Asker
  • *
« Yanıtla #266 : 31 Aralık 2013, 14:22:11 »
Iron Man oyun modundan bahsediliyon bunu nasıl aktif ediyoruz.
Resimle gösterebilirseniz sevinirim.

Yeni oyunlara "kolay" zorluk seviyesinde başlamayı sevmiyorum.
Cebelleşmek isterim biraz:) Böylelikle daha hızlı öğreniliyor diye düşünüyorum.. :popcorn:

Çevrimdışı emretaner

• Asker
  • *
« Yanıtla #267 : 31 Aralık 2013, 14:34:42 »
Bizans için tavsiyeleriniz? Sırbistan Eflak Gürcüler ve Trabzon ile ittifak kurdum, Macaristan ve Osmanlı ile ilişkilerimi geliştirdim ama Osmanlı savaş açtı, müttefiklerimden sadece Gürcistan yardıma geldi, tabi o da pek bir işe yaramadı.

Bizans olarak nasıl ayakta kalırım sorusuna , bir yunanlı arkadaşın yabancı forumdaki stratejisinden alıntı yaparak cevap vereyim..

Osmanlı arnavutluk ile savaş halinde başlıyor. Arnavutluğun bosna ile sınırı var. Bosna ile dostluk imzalayıp , osmanlıdan önce arnavutluğa dalmasını sağlamış. arnavutluğu osmanlıdan önce almış.Böylelikle osmanlının kafası senden önce bosnaya dönüyor:)
Birde mutlaka garantiye alabilmek için stability pahasına kıbrıs , rodos v.s. adalara girişmiş..Kuzey afrikada tunus , cezayire yayılınabilir. Trabzon , memlüklüler ile müttefiklik önemli v.s.

Çevrimdışı mithrandil

• Filozof
  • *
  • Paralel Admin 2 B or N 2 B
« Yanıtla #268 : 31 Aralık 2013, 16:50:26 »
Arkadaşlar oyundaki en iyi general kim eu3 napolyon çok iyiydi.  :popcorn:
Paralel Admin

Çevrimdışı Darknight250

• Kaptan
  • *
« Yanıtla #269 : 31 Aralık 2013, 17:01:34 »
Oyundaki hükümdarları orduya atadığımızdaki yetenekleri şansa bağlı geliyor,ama bazılarının yetenekleri countries dosyasında var.Oradan bakabiliriz.En azından bende öyle.  :wiseguy:
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2013, 17:19:44 Gönderen: Darknight250 »

Çevrimdışı cennaro

• Mülkiyetçi
  • *
« Yanıtla #270 : 31 Aralık 2013, 17:21:05 »
Bizans olarak nasıl ayakta kalırım sorusuna , bir yunanlı arkadaşın yabancı forumdaki stratejisinden alıntı yaparak cevap vereyim..

Osmanlı arnavutluk ile savaş halinde başlıyor. Arnavutluğun bosna ile sınırı var. Bosna ile dostluk imzalayıp , osmanlıdan önce arnavutluğa dalmasını sağlamış. arnavutluğu osmanlıdan önce almış.Böylelikle osmanlının kafası senden önce bosnaya dönüyor:)
Birde mutlaka garantiye alabilmek için stability pahasına kıbrıs , rodos v.s. adalara girişmiş..Kuzey afrikada tunus , cezayire yayılınabilir. Trabzon , memlüklüler ile müttefiklik önemli v.s.

Teşekkürler, Bosna'yı Arnavutluğa nasıl yönlendirmiş, Bosna ile müttefik olduktan sonra Arnavutluğa savaş mı açmış acaba?

edit: Sırbistan'ın sınırı var ama OSmanlı Sırplardan önce davranıyor.  :fpalm:
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2013, 18:27:55 Gönderen: cennaro »

Çevrimdışı mithrandil

• Filozof
  • *
  • Paralel Admin 2 B or N 2 B
« Yanıtla #271 : 31 Aralık 2013, 17:24:15 »
Yalnız Napolyon eu3 de çok iyiydi. Onun dışında sizinde ürettiğiniz bazı generaller bazen o derece iyi oluyordu, hatta bazen ölünce üzülüyordum ben ancak bu eu4 de o derece iyi bir general göremedim şimdilik yani öyle çok çok iyi generaller yok.
Paralel Admin

Çevrimdışı cennaro

• Mülkiyetçi
  • *
« Yanıtla #272 : 03 Ocak 2014, 15:14:11 »
Nomad yönetim biçiminden monarşiye geçmek için şartlar nelerdir?

Müslümanlarda mezhep değişi mi olmuyor sanırım?

Çevrimdışı Darknight250

• Kaptan
  • *
« Yanıtla #273 : 03 Ocak 2014, 16:25:50 »
1.Sorunun cevabını bilmiyorum.
2.Oluyor isyanlarla değiştirebilirsin.Ama Hristiyanlardaki gibi Din bölümünden değiştiremiyorsun.

Çevrimdışı cennaro

• Mülkiyetçi
  • *
« Yanıtla #274 : 04 Ocak 2014, 08:52:47 »
Teşekkürler. Nomad devletlerde eu3'de de olduğu gibi goverment reform gibi bi'şey varmış şimdi baktım.

Baruttan önce (piyade/süvari) ve sonra (piyade/süvari/topçu) ordu kurulumunuz nasıl veya neyi önerirsiniz? Topçu açılınca süvariyi azaltıyorum ama yararlı mı zararlı mı çözemedim.

Çevrimdışı Darknight250

• Kaptan
  • *
« Yanıtla #275 : 04 Ocak 2014, 10:37:18 »
Teşekkürler. Nomad devletlerde eu3'de de olduğu gibi goverment reform gibi bi'şey varmış şimdi baktım.

Baruttan önce (piyade/süvari) ve sonra (piyade/süvari/topçu) ordu kurulumunuz nasıl veya neyi önerirsiniz? Topçu açılınca süvariyi azaltıyorum ama yararlı mı zararlı mı çözemedim.
Bence 15000lik bir barut öncesi orduda 13-7 piyade,süvari olması gerekir.Genelde buna benzer yaparım.Barut sonrası ise
yapmak istediğin şeylere bağlı.Kuşatma,saldırı,savunmaya göre ordu kurarım.

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Filozof
  • *
« Yanıtla #276 : 04 Ocak 2014, 11:59:41 »
Distant Overseas etkisini azaltmak için bir şey var mı?

Çevrimdışı Aykut

• Mülkiyetçi
  • *
« Yanıtla #277 : 04 Ocak 2014, 17:18:11 »
Osmanlı ile Kızıldeniz sahillerine ulaştığında Aden ticaretine tüccar gönderebilir miyim?

Çevrimdışı cennaro

• Mülkiyetçi
  • *
« Yanıtla #278 : 05 Ocak 2014, 00:30:56 »
Military tech. in (aslında diğer iki teknolojiyi de) gelişimini nasıl hızlandırabilirim? Bir de defender of faith yaptım ama avchiments açılmadı, iron mode olmasına rağmen.

Çevrimdışı Darknight250

• Kaptan
  • *
« Yanıtla #279 : 05 Ocak 2014, 01:21:35 »
Military tech. in (aslında diğer iki teknolojiyi de) gelişimini nasıl hızlandırabilirim? Bir de defender of faith yaptım ama avchiments açılmadı, iron mode olmasına rağmen.
Gelirin kac? Eger fazladan komutan varsa onlari yokedebilirsin.Cok fazla harcamazsin,biriktirirsin.

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.