Gönderen Konu: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 851951 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sesostris

• Mandate
  • *
Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #240 : 18 Aralık 2013, 19:47:28 »
Kara gözlü, kara kaşlı bir yiğit çıkıpta son sorulan soruları numaralandırıp tek mesaj altına toplarsa cevaplanma ihtimali daha yüksek olur. Zira ben toplamda kaç soru sorulduğunu saymaya bile üşenirken benim gibi tembel ama benden farklı olarak bilgili bir arkadaş konuya girse muhtemelen sorulara cevap vermez. Çünkü sadece bir soruya cevap verirse soru soran bir diğer kişiye ayıp olur diye düşünür. Ve sonuç: "Amaaaan yaa ne uğraşcam bu sorularla!" (hop) , (alt-tab) , (geriye yaslanır) , "Nasıl olurda vergilerin azaltılması için isyan ederler?!! Şanlı ordularımız o topraklara ayak basmadan önce giysilerini çıkarıp anlamsız sözcükler çığırırken ateşin etrafında dönüyorlar ve bu yaptıklarının yağmurun yağmasını sağlayan mekanizmayla bağlantılı olduğunu sanıyorlardı!! Bize karşı olan minnettarlıklarını bu şekilde mi gösteriyorlar?!!"
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2013, 19:54:59 Gönderen: Sesostris »

Çevrimdışı krall1

• Mülkiyetçi
  • *
« Yanıtla #241 : 18 Aralık 2013, 21:46:17 »
beyler aradım ama tam olarak bir cevap bulamadım, ambargo nasııl konulur? ben osmanlıyım ve hansa istanbul'un %10unu çekiyor adamı rival yaptım sonra ambargo koydum ama gene %10 da kaldı, onu nasıl azaltabilirim, ambargoyu nasıl etkili hale getirebilirim?
"You always were an unruly child. I adored that about you."

Çevrimdışı Kazak

• Filozof
  • *
  • bad translations only
« Yanıtla #242 : 18 Aralık 2013, 21:55:34 »
Kara gözlü, kara kaşlı bir yiğit çıkıpta son sorulan soruları numaralandırıp tek mesaj altına toplarsa cevaplanma ihtimali daha yüksek olur. Zira ben toplamda kaç soru sorulduğunu saymaya bile üşenirken benim gibi tembel ama benden farklı olarak bilgili bir arkadaş konuya girse muhtemelen sorulara cevap vermez. Çünkü sadece bir soruya cevap verirse soru soran bir diğer kişiye ayıp olur diye düşünür. Ve sonuç: "Amaaaan yaa ne uğraşcam bu sorularla!" (hop) , (alt-tab) , (geriye yaslanır) , "Nasıl olurda vergilerin azaltılması için isyan ederler?!! Şanlı ordularımız o topraklara ayak basmadan önce giysilerini çıkarıp anlamsız sözcükler çığırırken ateşin etrafında dönüyorlar ve bu yaptıklarının yağmurun yağmasını sağlayan mekanizmayla bağlantılı olduğunu sanıyorlardı!! Bize karşı olan minnettarlıklarını bu şekilde mi gösteriyorlar?!!"

(aç/kapa)

Çevrimdışı Kazak

• Filozof
  • *
  • bad translations only
« Yanıtla #243 : 18 Aralık 2013, 22:07:01 »
Arkadaşlar deniz veya kara sınırımız olmayan bir yeri nasıl alabiliriz? Hak iddia ederek(Claim sahibi olarak veya işin aslı istikrarı düşürmeden.)
(Benim bildiğim kadarıyla) malesef böyle bir şey yok. Diğer casus belli'ler ile saldırıp, istediğin bölgeyi alabilirsin.

Be gırnatayla (7.bölümü çektim ama yayınlamadım)papalık savaş ilan etti sienaya. bende Bologna'yı kuşattım. Ancak Donanmamı oraya getirsem gemilerin kaybolma riski var bunu nasıl önlerim.
Gemiler açık veya uzak denizlerde yıpranır. Bu gemilerin bulunduğu bölgeye lojistik yardımın (supply) yetişemediği içindir. Bu diplomatik teknoloji arttıkça azalır.

beyler aradım ama tam olarak bir cevap bulamadım, ambargo nasııl konulur? ben osmanlıyım ve hansa istanbul'un %10unu çekiyor adamı rival yaptım sonra ambargo koydum ama gene %10 da kaldı, onu nasıl azaltabilirim, ambargoyu nasıl etkili hale getirebilirim?
Osmanlı'nın herhangi bir şehrine tıkla, sol üstteki armana tıkla. Soldan ikinci olan Diplomacy sekmesine gel. Oradan Economy Actions bölümünden Issue Embargo seçeneğine tıkla.

Beyler 2 tane sorum var.
İlk olarak teknoloji nasıl hızlı atar ben Timurlar ile oynuyorum ve fark yedim.
İkinci sorum bu binalar nasıl yapılmalı?Yani her şehri bina yapmaya kalkarsak teknolojide fark yiyoruz. Yani Osmanlı gibi devasa bir ülkeye sadece  İstanbul İskenderiye gibi tüm belli başlı şehirleri geliştirsek olur mu?
1-Timurlar ile teknolojide çok fazla fark yemen normaldir çünkü oyunda teknoloji grupları arasında fark var. Misal, Batı grubu %100 hızla giderken, Osmanlı, atıyorum, %75 hızla geliştirir.
2-Sadece bir kaç şehirin binalarını yükseltmek tüm ülkeye yetmez. Puanların geldikçe bina yapmaya çalış. (Teknolojiden geri kalmadan.)

Çevrimdışı krall1

• Mülkiyetçi
  • *
« Yanıtla #244 : 18 Aralık 2013, 22:41:26 »
Osmanlı'nın herhangi bir şehrine tıkla, sol üstteki armana tıkla. Soldan ikinci olan Diplomacy sekmesine gel. Oradan Economy Actions bölümünden Issue Embargo seçeneğine tıkla.

teşekkürler hocam da bunu yapıyorum adamın o bölgedeki yüzdesini azaltamıyorum bunu nasıl hallederim diye sormuştum :)
"You always were an unruly child. I adored that about you."

Çevrimdışı Kazak

• Filozof
  • *
  • bad translations only
« Yanıtla #245 : 19 Aralık 2013, 07:53:49 »
Ambargo koyunca tamamen bitmiyor, ama ticaret gücünü bayağı azalıyor. Hansa %10 ise ve seni geçecek gibi duruyorsa, İstanbul'un etrafına Marketplace gibi binalar yapmayı dene.

Çevrimdışı Darknight250

• Kaptan
  • *
« Yanıtla #246 : 19 Aralık 2013, 16:29:17 »
Arkadaşlar ben MEIOU and Taxes'in son sürmünü yüklüyeceğim, önceki sürümlere gerek var mı son sürümü yüklemek için?Cevap için teşekkürler.
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2013, 16:44:01 Gönderen: Darknight250 »

Çevrimdışı unonimus

« Yanıtla #247 : 19 Aralık 2013, 16:36:09 »
Yok.

Çevrimdışı mithrandil

• Filozof
  • *
  • Paralel Admin 2 B or N 2 B
« Yanıtla #248 : 27 Aralık 2013, 08:07:57 »
Beyler  hre ile oynuyorum ancak yeni gelen krallar çok yeteneksiz bunu arttırmanın yolu yok mu? Birde iyi generaller nasıl çıkar
Paralel Admin

Çevrimdışı ultrasomega

• Filozof
  • *
  • Bil ve fetet kingiyim
« Yanıtla #249 : 27 Aralık 2013, 08:13:57 »
Bol savaş yap iyi generaller çıkar. Benim oyun videolarımı izleyin bol savaş taktikli.

Çevrimdışı mithrandil

• Filozof
  • *
  • Paralel Admin 2 B or N 2 B
« Yanıtla #250 : 27 Aralık 2013, 08:47:12 »
Generallerim çok iyiydi ama bi 60 sene falan savaşa ara verdim şimdi adam çıkmıyor neredeyse.
Paralel Admin

Çevrimdışı barkardes

« Yanıtla #251 : 28 Aralık 2013, 13:25:08 »
Başkenti nerden taşırım.Gerekenleri biliyorum sadece tuşunu bulamıyorum.Çıktığından beri oynuyorum hiç ihtiyaç duymamışım.

Çevrimdışı Darknight250

• Kaptan
  • *
« Yanıtla #252 : 28 Aralık 2013, 13:36:26 »
Başkenti nerden taşırım.Gerekenleri biliyorum sadece tuşunu bulamıyorum.Çıktığından beri oynuyorum hiç ihtiyaç duymamışım.

Şimdi küçük bir anlatım yapayım.Gördüğün gibi başkent Londra.Ben ise Marches'e taşıyacağım.Taşıman gereken yerde hakkın olması gerekli.Benim hakkım var zaten,sarıya aldığım düğme başkenti taşır.Sanırım başkenti kıtadan ,kıtaya değiştiremiyorsun.
Mesela ben Manhattan yapamıyorum.
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2013, 13:46:25 Gönderen: Darknight250 »

Çevrimdışı barkardes

« Yanıtla #253 : 28 Aralık 2013, 17:44:32 »
Teşekkürler.

Çevrimdışı leosezer

• Mülkiyetçi
  • *
  • delisezer
« Yanıtla #254 : 28 Aralık 2013, 20:01:16 »
Ahali bu eu 4'te her ay başında oyun biraz duruyor ve tüm şehirlerin gelirlerini gösteriyor ya onu nasıl iptal edebiliriz. Yada onun yıllık olanı yok mu? Çok uyuz bir durum.

Çevrimdışı ultrasomega

• Filozof
  • *
  • Bil ve fetet kingiyim
« Yanıtla #255 : 28 Aralık 2013, 20:49:49 »
Danışman puanımızı nasıl artırabiliriz.

Çevrimdışı Darknight250

• Kaptan
  • *
« Yanıtla #256 : 28 Aralık 2013, 21:14:45 »
Danışman puanımızı nasıl artırabiliriz.
Danışman puanı derken yeteneklerinden bahsettin sanırım.Bir kişinin örn.Mimar Sinan'ın yeteneğini arttıramazsın.Fakat gelen eventler daha yetenekli danışman gelmesini sağlayabilir.

Çevrimdışı unonimus

« Yanıtla #257 : 28 Aralık 2013, 21:22:16 »
Ahali bu eu 4'te her ay başında oyun biraz duruyor ve tüm şehirlerin gelirlerini gösteriyor ya onu nasıl iptal edebiliriz. Yada onun yıllık olanı yok mu? Çok uyuz bir durum.

Yıllık gelir diye bir şey oyunda yok, oyunun durmasının sebebi gelir göstermek için kullanılan grafik değil zaten, o kapatılsa da sonuç değişmeyecek yani :) .

Çevrimdışı barkardes

« Yanıtla #258 : 28 Aralık 2013, 21:56:36 »
Yıllık autosave var.Ayarlardan bulursun.

Çevrimdışı leosezer

• Mülkiyetçi
  • *
  • delisezer
« Yanıtla #259 : 28 Aralık 2013, 22:46:21 »
Oyunun dosyalarından bir toprağı anavatana katma ve kültür değişimi sürelerini kısaltabilir miyiz?

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.