Gönderen Konu: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 822300 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Shirayuki

• Roma Askeri
  • *
  • *Amaterasu*
Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #120 : 17 Kasım 2013, 22:32:45 »
Yeter be yeter bizim ramazanımızda indirim olmuyor onların noelinde indirim oluyor bıktık be.

"Steam Ramazan Discounts" 2014 yılında olacak geçen ay açıklama yaptılar mübarek.
上杉 謙信

Çevrimdışı Kazak

• Tribunus Militus
  • *
  • bad translations only
« Yanıtla #121 : 17 Kasım 2013, 22:36:30 »
"Steam Ramazan Discounts" 2014 yılında olacak geçen ay açıklama yaptılar mübarek.

Ramadan*
(aç/kapa)

My grammar is gooder.

Çevrimdışı unonimus

« Yanıtla #122 : 17 Kasım 2013, 22:39:37 »

Çevrimdışı ilker338

• Konsolos
  • *
  • Bilgi güçtür.
« Yanıtla #123 : 17 Kasım 2013, 23:28:31 »
Ticaret merkezlerinin değerine nereden bakabiliriz ? Ve bu değere göre collect trade mi yapmak lazım ? En değerli(yüksek) ticaret merkezinde collect trade orantılı olarak fazla altın getirir ?
Victoria II ve Europe Universalis 3 teki büyük imparatorluklardan sonra sıra Hearts of Iron 3 te. Europe Universalis IV ün çıkmasıyla birlikte sıra tekrar EU4 te. Crusader Kings II de iyiymiş.

Çevrimdışı ilker338

• Konsolos
  • *
  • Bilgi güçtür.
« Yanıtla #124 : 18 Kasım 2013, 17:17:59 »
Arkadaşlar bir türlü anayurt yapamadım bu şehri. %95.6 da takılı kaldı. Ne yapabilirim ? Şuan bir savaştayım bu sebeple olabilir mi ?

Victoria II ve Europe Universalis 3 teki büyük imparatorluklardan sonra sıra Hearts of Iron 3 te. Europe Universalis IV ün çıkmasıyla birlikte sıra tekrar EU4 te. Crusader Kings II de iyiymiş.

Çevrimdışı barkardes

« Yanıtla #125 : 18 Kasım 2013, 17:22:31 »
Şehir kuşatılıyor mu?

Çevrimdışı ilker338

• Konsolos
  • *
  • Bilgi güçtür.
« Yanıtla #126 : 18 Kasım 2013, 17:24:07 »
Hayır.

Çevrimdışı Gaius Octavius

• Konsolos
  • *
  • Paralel Moderatör
« Yanıtla #127 : 18 Kasım 2013, 17:45:57 »
Savaşı bitirip yapmayı dene.

Çevrimdışı unonimus

« Yanıtla #128 : 18 Kasım 2013, 17:58:33 »
Savaştan evet.

Çevrimdışı ilker338

• Konsolos
  • *
  • Bilgi güçtür.
« Yanıtla #129 : 18 Kasım 2013, 18:33:37 »
Evet arkadaşlar savaş bitti ve core oluyor şehir.  tbrk*

Çevrimdışı Börklüce

• Başrahip
  • *
« Yanıtla #130 : 18 Kasım 2013, 19:50:57 »
Ticaret merkezlerinin değerine nereden bakabiliriz ? Ve bu değere göre collect trade mi yapmak lazım ? En değerli(yüksek) ticaret merkezinde collect trade orantılı olarak fazla altın getirir ?

Herhangi bir bölgeye tıkladığında çıkan arayüzün sağ al köşesinde bağlı bulunulan ticaret alanının ismini görebilir ve eğer buraya tıklarsan da bu alanlarda üretilen malların toplam ticari hacmini ve bu alanlara gelen-giden ticari kârı görebilirsin.

Başkentinin olduğu bölgeler dışında collect trade yapınca ticari gücüne bayağı bir eksi bonus geliyor, o yüzden ticaretin kârını topladığınız bölgelerde her şeyden önce ticari gücünüzün yüksek olması gerek, tabii başka ülkelerin de bu bölgede hatırı sayılır gücü olduğunu düşünerek böyle söylüyorum. Ama şimdi bir bölgede ezici derecede üstün ticari gücünüz var diye de hemen atlamamak lazım, çünkü o bölgenin getirisi çok düşük de olabilir. Düşük güç ve yüksek paranın olduğu bir yerde düşük para ve yüksek güç olan bir yerden daha fazla kâr elde edebilirsiniz, bunun ayarına dikkat etmeli.

Core'nin takılı kalması ise o bölgenin aynı zamanda düşmanın olan ülkenin core şehri olması ile alakalı, savaş açmadan önce beklemek gerek böyle durumlarda.

Çevrimdışı Shirayuki

• Roma Askeri
  • *
  • *Amaterasu*
« Yanıtla #131 : 18 Kasım 2013, 20:03:27 »
Ramadan*
(aç/kapa)

My grammar is gooder.

No no no my English is "better".   :yes:
上杉 謙信

Çevrimdışı Coldhands

• Konsolos
  • *
« Yanıtla #132 : 18 Kasım 2013, 20:08:48 »
No no no my English is "better".   :yes:

:fpalm:

Çevrimdışı Sesostris

• Roma Askeri
  • *
« Yanıtla #133 : 18 Kasım 2013, 20:29:04 »
Gooder ı daha yeni fark ettim  :fpalm:

Çevrimdışı ilker338

• Konsolos
  • *
  • Bilgi güçtür.
« Yanıtla #134 : 19 Kasım 2013, 01:54:04 »
Arkadaşlar 4 ideaya sahibim. Şuan hangi yeni fikri almamı tavsiye edersiniz  ?

Çevrimdışı unonimus

Çevrimdışı ilker338

• Konsolos
  • *
  • Bilgi güçtür.
« Yanıtla #136 : 19 Kasım 2013, 03:28:06 »
Arkadaşlar oyundaki home butonu nerede acaba ?

Çevrimdışı cennaro

• Vulnerarius
  • *
« Yanıtla #137 : 19 Kasım 2013, 09:33:01 »
-Ülkenin gidişatına göre sen karar ver diyeceksiniz belki ama 1500 yılı Fransa için idea tavsiyeleriniz nelerdir?

-Teknoloji araştırmalarını hızlandırmak için (dip, adm, milit) ne yapmalıyım. Hangi advisor'un hangi teknolojiye bonus/puan verdiğine nereden bakabiliriz?

-Bir de geçen 15000-8000 güçlerin olduğu sayıca üstün olduğum bir savaşta yenildim. Moral tamdı, komutanım iyiydi military tech 8/10 üstündüm. Düşman toprağındaydım ama sayım azalmamıştı ve bekleyen taraf bendim. Bu neden oluyor? Idea ile (sanırım)desteklediğimiz teknolojinin geri kalması saçma değil mi sizce de?
"Power resides where men believe it resides."

Çevrimdışı Börklüce

• Başrahip
  • *
« Yanıtla #138 : 19 Kasım 2013, 12:48:11 »
Arkadaşlar oyundaki home butonu nerede acaba ?

Home butonu mu var oyunda? :P

@cennaro, Fransa ile ne yaparsan yap batırmazsın, hiç sıkıntı yapmadan takıl kafana göre. Gerçekten hayvani güçlü bir ülke, hiç oynamadım ama yz'de bile canavar gibi oluyordu. :)

Teknolojiye bonus veren danışman var mı bilmiyorum ama yönetici puanlarını fazlaca biriktirmek için en iyi danışmanları seçersen teknoloji sorunun olmaz, hatta yöneticin fena değilse o puanlar fazla bile gelir. Tabii batılı bir ülke için böyle.

Özellikle Ortodoks ve Katolik isyancılarda bir sorun var gibi, inanılmaz güçlü oluyorlar. Bu türden hiç mantığı olmayan yenilgiler benim de başıma geldi, gerçekten çok saçma. Özellikle teknoloji-moral-disiplin üçlüsünün hepsinde üstün olup kaybetmek çok koyuyor, şans faktörüyse eyvallah ama bana bir sorun var gibi geliyor.

Çevrimdışı cennaro

• Vulnerarius
  • *
« Yanıtla #139 : 19 Kasım 2013, 17:00:52 »
Ben de şaşırdım o yenilgiye hani durum yukarıda yazdığım gibiydi, artık oyunda mı bir problem var nedir çözemedim. Protestanlar azıyor bu tarihten itibaren evet. Tarihte Fransa'nın yaşadığı Hugenot sıkıntısını oyunda da görebiliyoruz. İngiltere ve Habsburg Avusturyası aynı anda saldırınca sorun oluyor biraz. Vassallarım sağolsunlar 3-5 yine işe yarıyorlar. Vasal annexle bonus kap diyor oyun ama sırf bu yüzden ellemiyorum vassallarımı.
"Power resides where men believe it resides."

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.