Gönderen Konu: EUIV - İmparatorluğunuzu Yollayın!  (Okunma sayısı 1519537 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bersun

Project W oyununu deneme amaçlı exportladım. Yaxşı oldu.

(aç/kapa)

Açık mavi: Müttefik+RM Mor: RM Yeşil: Ben :P

Gözüme çarpan ilk YZ başarısı diplomasideki aktiflik ve EU3'te sinir bozucu olan anti-oyuncu davranışın değişikliği oldu.

"Rival" ve "Enemies" diye iki kısım var. Rival devletin düşman seçtiği devletler, "Enemies" devleti düşman seçen devletler.

İkinci olarak kraliyet evliliği çok önem kazamış. HRE içindeki en büyük güçlerden biri olarak birçok kraliyet evliliği yaptım, genelde benimle müttefik olan devletler kraliyet evliliği yaptıklarımdan çıktı.

YZ müttefik olmaktan korkmuyor. Özellikle Fransa tehdidine karşı HRE devletleri imparator Hansa ve benim etrafımda birleşiyor.

Ülkeleri diplomatik yoldan vasal yapmak EU3'de olduğu gibi imkansız değil. Tek şehirli komşularınız vasal teklifinizi kabul edebiliyorlar ama kabul ettirmek için istenen süreç çok uzun. Altmark vasalım olmayı kabul edecek. 190 ilişki için her şey hazır ama parayı basıp ilişki artıramıyoruz (ki çok faydalı bir özellik). Başkentlerine diplomat gönderip aylık küçük bir miktar ilişki artışı kazanabiliyoruz.

Elindeki iki şehrinde hak iddiam olan Köln'ü rival seçtim. Bunun üzerine devamlı takıştığımız Fransa ile müttefik oldular hemen. ;D YZ masada elini güçlendirme adına çok başarılı.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.