Bağlanılan Hatırlatmalar

• Hatırlatma: Lütfen PNG resimleri JPEG'e çevirerek paylaşalım!: 25 Nisan 2016

Gönderen Konu: EUIV - İmparatorluğunuzu Yollayın!  (Okunma sayısı 1567981 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Normal Zorluk, Modlar;Beyond Typus, BT Addon Byzantium.

Çevrimdışı Muhibbi

Friqiya = Frigya mı?
Eğer öyleyse nasıl gitti oraya.

Friqiya = Frigya mı?
Eğer öyleyse nasıl gitti oraya.
Frigya değil, oyun 1444'de başlıyor..Tunus,Cezayir ve Libya bölgesine verilen bir isim.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ifriqiya

Çevrimdışı Muhibbi

Frigya değil, oyun 1444'de başlıyor..Tunus,Cezayir ve Libya bölgesine verilen bir isim.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ifriqiya

Cahilliğime verin :wall:

Çevrimdışı erdem13

Ifriqia ve Afrika kelimeleri esasında aynı kelimelerdir zaten fonetiğinden de anlaşılıyor. Roma zamanında Tunus-Libya bölgesine Africa (anlamı toz veya deve ülkesi) deniyordu ama zamanla tüm kıta için kullanılmaya başlanmış, sanırım karışıklık olmasın diye oyunda Ifriqia ismini kullanmışlar

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Muhibbi

Çevrimdışı Mephistopheles

• Misyoner
  • *
  • Yeni üye oldum.
Öncelikle herkese selamlar

Innovativeness denen meret tam olarak ne işe yarıyor, nasıl kasılır.Çok detaylıysa kabaca özetlersenizde olur.

Çevrimdışı Ügüt

Son oynadığım Osmanlı oyunumda bütün techlerde bütün idealarda herzaman (ara ara dip hariç vassal feedden dolayı) birinciydim.

Ve biyerden sonra 100 oluyor sabit kalıyor.yıl 1650ler hala 1.yim dünyada ve 100 in. var
BrokenArmy

Saldım biraz normalde anadoluyu ele geçirmiştim,öylesine oynadığım oyunda hreyi kurma hedefi aldım xD
Monarşi getirip sürgün Şah'ı Sikkim'in başına koyacağız.

Çevrimdışı Mahir

Felemenk Koloni Iparatorluğu(YIL 1641)

Fransa Bohemia Brunswick ve Japonyayla ittifakım var. Avrupada gelişemiyorum Fransa hariç etrafımdaki herkes ya BB veya İspanyayla ittifak. Fransayla ittifağımı bozmayı düşünüyorum yayılma konusunda önerileriniz neler?Kolonisel olarak Hindisatanda yayılmayı Malacca ticaret noktasını tamamen almayı ve Avustralyayı kimseye kaptırmamayı düşünüyorum.Önerileri yollayın gelsin dostlarım  :ceasaryes:

(aç/kapa)
Where some states have an army, the Prussian Army has a state.
-Voltaire

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.